a to bez ohledu an to, zda sou určené jemu, jak píše naše čtenářka s nickem Danca 26.Taky má kočku a s oběma dohromady je pěkná legrace, jak dokazuje nejen příspěvek, ale i přiložené fotky

Tak teď mě opravdu mrzí, že nemám vánoční fotku nebo ještě lépe vánoční video s našimi mazlíčky. Náš mazlíček - německý ovčák Bojar, opravdu miluje rozbalování dárků a když by se náhodou nedejbože stalo, že on by tam dárek neměl - nevadí, rád rozbalí každý dárek co uvidí. Nejvíce miluje rozbalování pamlsků a také hraček - míčky, pískací hračky apod. Z míčku má vždycky obrovskou radost, že je pro mě největším dárkem ho pozorovat, jak si hraje (a to je mu už 9 let).

Balonků má už pěknou sbírku a každý z nich denně potřebuje ke hraní :-), a dokonce k jídlu - navyknul si do misky s granulemi dávat míček při jídle, bez toho to prostě nejde - někdy si do misky nastrká i 3 balonky najednou, takže se pak nemůže prodrat ani ke granulím.  Pokud dostane pískací hračku, máme postaráno o „koncert“ na celý vánoční večer, protože s pískáním přestane nejdříve až usne nebo až mu hračku schováme. Což nedoporučuju, protože pak chodí, kňučí a je schopný ji vyčenichat i na nejvyšší poličce a při jejím dostávání dolů jde přes mrtvoly - tedy rozbije všechno co  mu stojí v cestě :-). Naše neúplné sady hrníčků by mohly vyprávět.

Máme taky rok a půl starou kočičku, která si také dodneška hraje jako koťátko, ráda škádlí našeho psa - číhá na něj za rohem a „přepadává ho“ - to dělá  mimochodem i mně - nejraději to mám, když takový výpad vůbec nečekám, nesu třeba nádobí a najednou se mi na nohu přišpendlí kočka! Když se mi podaří nic nerozbít či nevysypat, tak se musím smát. Jsou to takoví malí darebáci a mají naši rodinu obtočenou kolem prstu.

A máme doma takovou raritu, na procházku chodím nejen se psem, ale i s kočkou. Kočička když vidí, že jdeme na procházku, nic ji nezastaví, aby šla s námi - já se jen vždycky bojím, aby ji nepřejelo auto. Zrovna včera jsem se spozdila s procházkou o hodinu a přišli si pro mě oba dva - pejsek s vyčítavým výrazem a kňučením, což znamenalo „tak co bude dneska s tou procházkou, zvedej se odcházíme“ a kočka se mi s prosíkem omotávala kolem nohou. No mohl by jim člověk odolat - to je radost když řeknu: „tak jo, jdeme na procházku“ - ještě nemám ani boty a už mi Bora (pejsek) strká do ruky vodítko a s kňučením „tak pohni, už se těšíme“.

Naši raubíři taky moc milují sníh, hlavně pejsek už od malička - jak napadne sníh, není možné ho dostat ze zahrady domů, háže si s ním, zahrabává se, no radosti jako malé dítě. Je bezva s ním prohazovat chodník - každou lopadu mi chytá a sníh hází zpátky.... Kočička zase mezi dveřmi zkusí sníh tlapkou, zatřepe s ní s výrazem „sakra to studí“ se váhavě vydává sníh prozkoumat a za chvilku už řádí ve sněhu jak pominutá.

Což mi připomíná, že jim oběma musím ještě pořídit vánoční dárky - pejsek dostane pamlsky - miluje kousací tyčinky, a nějaký nový míček do sbírky a kočička má nejraději jako pamlsky Whiskas taštičky plněné sýrem a jako hračku už mám pro ni nachystanou plyšovou myšku - s těma si hraje moc ráda, ale obvykle si ji schová tam, kde už ji nikdy nikdo nenajde. Ještě pak uhlídat ty naše raubíře, aby se nedostali k vánočnímu „lidskému“ cukroví, to sice milují, ale nesmí papat, no a pak už si všichni popřejeme Krásné a klidné Vánoce!

A Krásné Vánoce plné pohody přeji také redakci i všem čtenářkám Žena-in!

b

b

b

n
Danca26

Milá Danco26, díky za pěkné povídání a fotky. Také přeji moc hezké Vánoce nejen vám, ale i vašim mazlíčkům

Text nebyl redakčně upraven

Reklama