Toho odpoledne, kdy jsem šla na poštu mě ani ve snu nenapadlo, co zažiju...!

Když jsem přicházela k poště, zaujal mě děsný štěkot psů sousedících s poštou. Ač nejsem zvědavá, něco mě šeptalo, že mám za bránu nahlédnout-brána byla vysoká,ale stoupla jsem na špičky a v té chvíli jsem viděla ženu, jak leží nehybně u domovních dveří...v té chvíli by se ve mě nikdo krve nedořezal...chytla jsem za kliku brány, ale ta byla zamčená a za ní dva rozzuření(nebo spíč bezradní) psi!

Nebylo na co čekat, i když můj zadek není nejmenší a moje postava nejštíhlejší, přes vysokou bránu jsem přeskočila ani nevím jak, na psy jsem nebrala ohled a snažila se mluvit na tu ženu, ale marně-paní byla v obličeji modrá a já zoufale volala mobilem záchranku...!

Operátorka mě dávala instrukce, jak poskytnout první pomoc a já podle jejích pokynů prováděla poprvé v životě pokus o oživení. Záchranka přijela během několika minut, ale ta chvíle se mě zdála být nekonečná. Ta žena nejevila známky života! Když záchranáři prohlásili, že paní žije, spadl mně ohromný kámen ze srdce....!

Nerada se chválím, ale prohlásili, že jsem jí zachránila život, ležet tam o několik málo minut déle, už by jí nebylo pomoci...! Když to tak vezmu, spíše ji zachránili psi tím svým zběsilým štěkotem, protože kdyby tak zvláštně neštěkali, nikdy by mě nenapadlo přes bránu nahlédnout!

Od její rodiny jsem se dozvěděla, že měla mozkovou příhodu, do dneška ještě není úplně zdravá, je v nemocnici, kde rozcvičuje půlku těla-ale důležité je, že ŽIJE!!!!

Přeji vám všem krásné vánoce, hlavně zdravíčko a do nového roku 2010 štěstíčko!!! Bohuša

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Tak za tento skutek zasluhuje Bohuša opravdu velký obdiv - to by každý nedokázal. Dovedu si představit ten pocit sebeuspokojení, to muselo být hřejivé! Závidím. Simona

A co vy, milé čtenářky, také se vám podařilo někoho zachránit, nebo jste samy byly zachráněny? Přemýšlejte o násilí, živelných katastrofách, nemoci, náhodě, smyslu pro spravedlnost, soucitu, lásce, vděčnosti. To by byl čert, abyste si na nic nevzpomněly. Těším se na vaše příspěvky až do odpoledních hodin na adrese:

redakce@zena-in.cz

Reklama