Celulitida začala být populární v období 50. let minulého století, kdy z ní moderní kosmetický průmysl udělal strašáka pro zhruba 90% žen na celém světě.

 

Proti celulitidě se dá bojovat různými zbraněmi. Jednou z nich je i speciální proticelulitidová masáž, o které jsem si popovídala s odbornicí na ženskou krásu, slečnou Ivetou Chládkovou…

 


Většina žen se snaží celulitidu odstranit nebo jí předejít kosmetickými přípravky. Co si o nich myslíte?

Kosmetické přípravky nejsou špatné, ale samy o sobě nestačí. Ženy by si měly uvědomit, že celulitidu neodstraní pouze nanášením krému, ale že důležitou součástí je i pitný režim,  stravovací návyky a samozřejmě pohyb.

 


Jaký je rozdíl mezi masáží a používáním kosmetických přípravků?


Málokterá žena věnuje dostatečný čas intenzivní masáži při nanášení krému. Také je důležité použít správné tahy, a proto jme tu my! Aby to vše fungovalo tak, jak má!

 


Jak tuto masáž provádíte?

Proticelulitidová masáž je prováděna nejčastěji na hýždích a stehnech za účelem vypuzení lymfatické tekutiny podkoží. Nejdříve působím reflexně na chodidle v oblasti ledvin. 

Dále provádím uvolnění tříselných uzlin krouživými pohyby. Následují anticelulitidové hmaty, které jsou doplněny hmaty baňkou. A na závěr zábal. Délka proticelulitidové masáže je 45 minut, lidičky odchází s pocitem lehkých nohou.

Proticelulitidová masáž je vnímána jako středně silné hlazení, jen někdy vzniká pocit silnějšího tahu.

 


Používáte i nějaké oleje nebo krémy?


Požívám proticelulitidové krémy. 
 


Jak často by se měla masáž provádět?  

To je různé. Záleží na rozsahu a závažnosti celulitidy.  

 

Jak se na masáž nejlépe připravit?


Masáž je mnohem účinnější, když budete o svoje tělo víc pečovat. Každé ženě proto doporučuji tyto osvědčené praktiky:

Denně vypijte nejméně 2,5l čisté vody bez bublinek. Voda odplavuje škodliviny z tkání a tím zbavuje tělo nežádoucích látek. Zvyšte přísun vlákniny a snažte se být aktivní. Pohyb totiž rozproudí lymfu v těle.

Je taky vhodné omezit vše, co zanáší Váš organismus škodlivými látkami: káva, kouření, alkohol, mnoho soli. Tyto látky odebírají tělu tekutiny a současně produkují další škodliviny a zátěžové látky, které přispívají ke vzniku celulitidy.

Výborné je střídavé sprchování teplou a studenou vodou (cca 1 minutu se sprchujte teplou vodou, potom 20 sekund studenou).

Děkuji za rozhovor :-)

V případě bližších informací můžete využít tento kontakt: 
Iveta Chládková, iveticeee@centrum.cz, tel: 775 991 198 

Reklama