Novinky

Bohužel vařím jen já

Další příspěvek nám poslala čtenářka Nugyna. Doma vaří jen ona, i když jednou to udělal i její partner. A asi naposledy.

Partner čtenářky Nugyny nevaří, třeba bude jednou vařit syn.


Dobrý den přeji,

bohužel vařim doma jen já. Už jako dospívající jsem se musela naučit, neboť moji rodiče byli od rána do večera v práci a já vyzvedávala mladší sestru ze školy. Mé první jídlo si pamatuji přesně. Byly to bramborové knedliky, špenát a pečené kuře. Nejdřív jsem to vaření nenáviděla a přišlo mi, že ve 12 letech vařit omáčky, zapečená jídla a vůbec vše na co se dá vzpomenout je brzo. Když jsem řekla mé mladší sestře v jejich 15 letech, že by taky mohla něco uvařit ona, odpověděla mi, že ona bude vařit až sama bude chtít.

Ted s odstupem času jsem ráda, že tomu tak bylo. Brzo jsem se osamostatnila a můj nynější partner si mě asi oblíbil hlavně kvůli jídlu :-). On (opět bohužel) nevaří ani vajíčka. Kolikrát jsem ho prosila, aby něco uvařil, že mi chutná víc od někoho jiného, ale ne a ne. On nanejvýš uvaří vodu na čaj. V tomhle mám nevýhodu velikou, když potřebuju někam odjet, musim předem navařit, aby mi mé děti nezemřely hlady.

Ale byla jedna situace, kdy se mi přítel snažil pomoct. To bylo, když jsem si vykloubila rameno a nemohla jsem absolutně nic s jednou rukou. Chtěl mi udělat radost a nakoupil ingredience (které si sám našel v kuchařce) na Čínu s rýží. Na to, že to vařil poprvé to bylo docela dobré. Sice rýže byla nedovařená a místo zelí koupil kapustu, ale byla jsem ráda, že by už třeba začal vařit. Nezačal!! Bylo to jeho první a asi poslední jídlo. Už jsme spolu 10 let a já už rezignovala ho přemlouvat. Oplácí mi to tím, že u nás myje nádobí jen on. To je věc, kterou já nesnáším!!! Tak alespoň takhle mi to vrací, že pomáhá v domácnosti. Letos nejspíš už budem dělat novou kuchyni a chcem si konečně už pořídit i myčku, tak jeho povinností bude mačkat čudlíky a pěkně to nádobí tam skládat. (Budu se vymlouvat, že to neumim -nejsem přeci technický typ :-))

vareni

Našemu synovi jsou 2 a půl roku a když maminka vaří, moc rád pomáhá. Doufám, že mu to vydrží co nejdéle a jednou svým rodičům uvaří sám něco dobrého. Posílám i foto z Vánoc, když nám pomáhal s cukrovím.

Přeji pěkný den,

Nugyna

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

A jak to máte doma s vařením vy?

Téma dnešního dne: Umí váš partner vařit?

 • Umí váš mužský vařit?
 • Kdo vaří častěji, vy, nebo partner?
 • Dokáže vás muž překvapit jídlem?
 • Co vám od něj nejvíc chutná?
 • Máte nějakou zajímavou historku z kuchyně?

Napište nám také, můžete přidat i fotku! Jedna ze čtenářek za svůj příspěvek získá balíček lahodných čokolád Figaro s různými příchutěmi! Příspěvky posílejte dnes, 6. 2. 2013 nejpozději do 14.30 hodin na e-mailovou adresu níže. Ještě upozornění - pokud byste poslala fotku, musí jít (kvůli autorským právům) o vaši fotku a jejím zasláním dáváte redakci souhlas k jejímu bezplatnému uveřejnění v tomto tématu.

Děkuju za vaše příspěvky!

 • Redakční e-mail: redakce@zena-in.cz
 • Předmět: VAŘENÍ

vareni

   
06.02.2013 - Čtenářské příspěvky - autor: Lucie Paličková

Komentáře:

 1. [7] onohlo [*]

  pěkný příspěvek

  superkarma: 0 20.03.2013, 12:15:38
 2. avatar
  [6] saruz [*]

  šikovný pomocníček Sml67

  superkarma: 0 20.03.2013, 09:53:04
 3. avatar
  [5] Krupová [*]

  Nugyno, máme to doma taky tak :-) snad se nám aspoň ty děti podaří naučit vařit a pomáhat :-)

  superkarma: 0 06.02.2013, 14:34:43
 4. [4] FAXÍK [*]

  syn je moc velký šikula, hlavně aby mu to vydrželo celý život

  superkarma: 0 06.02.2013, 12:46:43
 5. avatar
  [3] Jindriska8 [*]

  Šikovný klučinaSml59Sml59

  superkarma: 0 06.02.2013, 12:18:26
 6. avatar
  [2] lenig [*]

  Myčku jsme si koupili po Vánocích, máme ji asi měsíc a hezky od začátku jsem se k tomu postavila, jak ty píšeš...a  manžel se to teda musel naučit a většinou naskládá nádobí a pouští ji on sám. Dneska jsem doma, tak jsem si ji pustila, ale jinak většinou mažel (já teprve asi po 3) Sml59Sml59Sml59

  superkarma: 0 06.02.2013, 10:24:00
 7. avatar
  [1] Hanula [*]

  Sml59Sml59Sml59 malej to hezky umí - hlavně, aby mu to vydrželo....

  superkarma: 0 06.02.2013, 10:09:15

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Akce pro čtenářky: Velikonoční pečení a vaření s Globusem
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme