Když jsem si toho zbědovaného malého králíčka přinesla z procházky domů mamka se v první chvíli zděsila: "Okamžitě to zvíře odnes odkud jsi ho sebrala!!!" nakázala mě,ale když si to nebohé stvoření prohlédla a když viděla moji zoufalou tvář,tak zjihla taky...!

Od toho dne začalo mé brzké ranní vstávání...než jsem šla do školy,tak jsem musela králíčka nakrmit,zpočátku to bylo velmi problematické,králíček nechtěl nic papat,byl tak slaboučký,že nebyl schopen ani čumáček otevřít,vypadalo to kriticky...,ale brzy jsem přišla na to,jak si pomoci,aby králíček asponˇ něco vypil...k tomu mě pomohla bráškova kojenecká láhev,ze které králíček brzy začal skvěle cuckat své první mlíčko v novém domově!

Ale kde králíčka ubytovat? Zase nastal problém,a ten vyřešil tatínek...z deštiček mu stloukl takový domeček,že by mu mohla závidět všechna zvířátka v lese...!  A já několikrát denně krmila svého svěřence,který den ode dne nabíral sílu a stával se z něj pěkný svalík a oblíbenec nejen celé rodiny,ale i ulice! Scházeli se u nás děti z celé ulice,ve škole se ze mě stala expertka na přírodovědu...! Svého králíčka jsem milovala tak,že jsem byla schopna k němu několikrát za noc vstávat a za své poslední kapesné jsem si nekoupila žvýkačku,ale pořádně velkou mrkev...! Když bylo venku hezky tak můj králíček pobýval v ohrádce na zahrádce...což se mu stalo osudným!

Když jsem ho šla večer nakrmit,objevila jsem jenom prázdnou a otevřenou ohrádku...králíček nikde!!!!! Byl to pro mě šok,kdo ho vypustil nevím,i když jsem po tom pátrala,tak jsem se to nedozvěděla...naší zahrádkou prošlo denně hodně dětí,ale pachatel zůstal neznámý...! Parta výrostků z ulice na mě pokřikovala,že Kája(tak se králíček jmenoval) skončil na pekáči...a prý byl tuze dobrýýýý...byla jsem zoufalá! Rodiče mě utěšovali,že si ze mě určitě dělali legraci,ale ve mě neustále něco hlodalo...!!!! V té době to pro mě byla úplná katastrofa,chodila jsem jako tělo bez duše,v noci jsem se budila a čekala,že se králíček vrátí...nevrátil a já dodnes vidím jeho čokoládové očička,jeho roztomilý čumáček!!!

S pozdravem Bohuša

Text nebyl redakcí upraven.

To je krásné, když takové zvířátko dá dohromady celou rodinu :) Věřím, že na pekáči neskončil.

Dnes si povídáme o opuštěných zvířátkách. Máte k tomu co říct? Pište na adresu

redakce@zena-in.cz

 

Reklama