Bulvár

Bohuša je princezna básnířka

I já,jako malá dívenka jsem milovala snad všechny pohádky,hlavně ty,ve kterých byly princezny...to jsem se úplně vcítila do pohádky,a představovala jsem si,že ta princezna jsem já...! A ta představivost mě vydržela velmi dlouho...,tak vám jen krátce napíšu o té své pohádce.

Před patnácti lety si obyčejná dívenka svého prince vysnila,a stalo se to,že se do sebe zamilovali,a ten princ si jí za ženu vzal,a do svého království(polorozpadlý domek) ji vzal a jako bonus ji ještě královnu(jeho matku dal)! Jak už to tak bývá,když ptáčka chytají,pěkně mu zpívají,tak i ze začátku mě královna hezky pochlebovala,ale brzy jí to přestalo bavit,a denně mě dávala najevo,že jí chudá děvečka syna ukradla a ještě se s holým zadkem do jejího "království" přikramovala...! 

S princem jsem udělali díky úvěrům z rozpadlého domečku opravdu zámeček,ale bylo nám to houby platné... já jsem byla pořád přivandrovalec a nula,a můj princ si nechtěl rozhádat ani jeho princeznu,ale ani královnu,takže to u nás vypadalo jako na velké houpačce...jednou jsem byla nahoře a jednou zase dole!

Časem se moje pohádka proměnila v peklo,královna dala jejímu synáčkovi na výběr-budˇ ona,vznešená královna,a nebo já,obyčejná chudá děvečka? A jak ta naše pohádka dopadla? Princ se rozhodl pro chudou děvečku,ale stálo nás to celé králoství...! Bez peněz,bez bydlení a s uzlíčkem nervů jsem se stěhovali na ubytovnu,ale jedno nám zůstalo,a že nevíte co? No přece LÁSKA!!! A že to bylo těžké období,tak o tom vám určitě nemusím povídat,ale dopadlo to tak,že své království jsem si těžce vydobili,koupili jsem starší domek,který jsem si v naše království přizpůsobili,a já jsem svému princi povila dvě princezny,a aby toho nebylo málo,tak loni v létě k nám přiletěl čáp a přinesl malého prince!

A co na to naše tvrdohlavá královna? Již více než deset let se k nám nezná,ačkoli bydlíme v jednom městě ani nás nepozdraví,vnoučata ještě v životě nepolíbila...,ale je to její volba,a přiznám se ani mě to nevadí! Dalo to práce,ale naše pohádka dopadla štastně a doufám jen,že bude štastná ještě spoustu let!  

S pozdravem Bohuša

Zkuste na ní poslat draka!

Dnes si povídáme o vašich oblíbených pohádkách a pohádkových bytostech. Jaké to jsou? Pište nám své názory, příběhy a zamyšlení na pohádkové téma už teď. E-mailová adresa do říše fantazie je

redakce@zena-in.cz

Vaše příspěvky budeme během pátečního dne zveřejňovat a ten nejlepší jako vždy odměníme.

   
15.01.2010 - Blog redakce - autor: Eva Soukupová

Komentáře:

 1. avatar
  [8] Dante Alighieri [*]

  Moje babička žila s tchýní pod jednou střechou 50 let a bohužel se jí ulevilo, až když tchýně (moje prababička) zemřela. Sml15 A babča říká, že teď má nejšťastnější období v životě.

  Ani moje máma si nerozuměla s tchýní. Pamatuju si ze svého dětství, že jednou k nám babička přišla a s mojí mámou se strašně pohádaly. Ale byl to hnus, jen na sebe házely hnůj, aby se slovně přepraly. Vyčetly si i léta staré věci. Sml15 Do babiččiny smrti už se nesmířily.

  Já zatím tchýni nemám, ale s matkou mého současného přítele si rozumím opravdu dobře a při rozchodu by mi bylo neméně líto i to, že jsem přišla o ní jako o budoucí tchýni a babičku mých dětí.

  superkarma: 0 15.01.2010, 22:59:56
 2. avatar
  [7] átéčko [*]

  ... a starou královnu si odnese  Sml57 do peklíčka.

  superkarma: 0 15.01.2010, 18:14:00
 3. avatar
  [6] OlgaMarie [*]

  dadma — #4 Spíš si myslím, že se ze zákona budou muset o ni postarat, stane-li se nemohoucí.

  superkarma: 0 15.01.2010, 15:36:24
 4. [5] ILONESA [*]

  Moc pěkný příběh Sml22.

  superkarma: 0 15.01.2010, 13:39:49
 5. [4] dadma [*]

  Tak hlavně ,že pohádka má dobrý konec.Něco jsi ztratila,ale to nejcenější máš u sebe milující rodinu a i nový zámeček jste si pořídili,tak je vlastně všechno jak má být.Ale ještě nezazvonil zvonec...zlo je vždy potrestáno- nebo ne?

  1. na komentář reaguje OlgaMarie — #6
  superkarma: 0 15.01.2010, 13:30:23
 6. avatar
  [3] Japina [*]

  Tuším, že pohádky ještě není konec. Buďto královna zlostí pukne a s ní i celý zámek, nebo se mávnutím kouzelného proutku změní a rodinu princátka si zamiluje.

  superkarma: 0 15.01.2010, 13:23:50
 7. avatar
  [2] OlgaMarie [*]

  A královnu život potrestal smutným stářím. Zazvonil zvonec a...

  superkarma: 0 15.01.2010, 12:46:22
 8. [1] Králíček4 [*]

  Bohušo,vůbec nezávidím a soucítím s váma,protože jsem zažila něco podobného.Ale i u nás se vše v dobré obrátilo.

  superkarma: 0 15.01.2010, 12:23:11

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme