Novinky

Bohouška zachránila branná výchova

Zajímá vás, jak může branná výchova zachránit dítěti známku z přírodopisu? Mě to taky zajímalo. V příspěvku Helenky si můžete všechno přečíst.

Kdo z vás si ještě branou výchovu pamatuje? Já tedy ano. A Bohoušek určitě taky. :-)


Téma vysvědčení je u nás velmi populární. Od našeho Bohouška máme schovaná všechna. Přinesl jich víc, než jiné děti, ale i tak jsem na něj hrdá. Pan doktor říkal, že kdyby mu nepsal všechny ty lázně, tak by se mu ten jeho rachitický hrudníček nikdy neroztáhl a on by musel do škol a ne jezdit na traktoru. Takže trochu zameškal. Ale má hodně kamarádů. Ze všech tříd, kam kdy propadl. On je takový přátelský. Jako jeho pejsek, kterého dostal za jedno obzvlášť pěkné vysvědčení v páté třídě. Zakazujeme mu skákat na lidi, ale jinak by se pořád tulil. Jenom strašně líná.

V páté třídě mu hrozila čtyřka z přírodovědy. Říkala jsem mu, ať alespoň ukáže, že se snaží. No tak se zapojil do toho sběru léčivých bylin. Orval tenkrát v okolí domu kdeco. Nosil hluchavky, hloh a risknul i kopřivku s následnou hospitalizací, když se pokusil jako alergik sníst asi dvě kila pomerančů a sušit kůru. Za chvilku byla půda pokrytá starými novinami, na kterých se sušily byliny z celého okolí. Zapojil se i zbytek rodiny. Dědóšek už toho tolik nezmůže, tak alespoň odháněl kočky, aby do toho nechodili Bohouškovi jak na záchod. Bábinka sjížděla černou kroniku a následně atlas rostlin, jestli tam ten kluk jako nesuší tu marijánu nebo co. Ale vzhledem k tomu, že poslední mařenu zlikvidovala URNA, když si došla pro ty fajn Vietnamce, co si pronajali starý kravín, uklidnila se časem i babička.

V červnu toho dotáhl asi dva pytle do školy. Pan ředitel mu daroval čokoládu jako jasnému vítězi a zástupce ho poplácal po rameni. Jenže paní učitelka se pořád tvářila, jako že ta čtyřka je tam jasná a kdesi cosi.

Nakonec ho zachránila branná výchova. Půlka dětí trénovala s gumovým granátem hod, zatímco Bohouškova skupina hledala v lesním porostu úkryt před radioaktivním spadem. V synkovi se z hysterie před trýznivou smrtí z ozáření, tedy hodnocením výkonu panem ředitelem v plynové masce, ozval skrytý bojovník a ujal se velení. Zmateně pobíhající děti usměrňoval jasnými rozkazy, aby se od kapradě samce, bleskově přesunuly k porostu brusnice borůvky, obloukem oběhly bolševník velkolepý a na stavbu krytu doporučil prutník stříbrný. Paní učitelka zůstala oněměle stát, za což jí pan ředitel srazil body, když se vynořil z bodláčí opodál, protože se nedostatečně kryla a je prý už mrtvá.

Nicméně uznala, že čtyřka je příliš, že v něm přeci jen něco je. Vysvědčení to tenkrát přeci jen o fous vylepšilo a od bábinky s dědou dostal tenkrát krásný nový atlas rostlin.

Helenka :)

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Tématem dne je: Vysvědčení.

Prosím, příspěvky k tomuto tématu už neposílejte. Zanedlouho vyberu jednu z vás čtenářek, která za svůj příspěvek získá úžasnou knihu Lesohrad od Brandona Mulla (Příběhy z kouzelné obory I).

les

   
01.02.2013 - Čtenářské příspěvky - autor: Lucie Paličková

Komentáře:

 1. [7] onohlo [*]

  hezký příspěvek

  superkarma: 0 20.03.2013, 12:23:32
 2. [6] Trefa [*]

  Trefa:kdyz byli deti male ,chodila cela rodina na bylinky.a pak jsme je susili.

  superkarma: 0 03.02.2013, 16:20:34
 3. avatar
  [5] selinka [*]

  No hurá, konečně zase něco o Bohouškovi Sml54Sml67

  superkarma: 0 03.02.2013, 08:50:18
 4. [4] kukátko [*]

  To bude asi fiktivní rodinka, ne? Branná výchova a Vietnamci s marjánkou mi nějak nejdou historicky k sobě Sml30

  superkarma: 0 02.02.2013, 09:04:16
 5. avatar
  [3] monkee [*]

  Sml67Sml67Sml59Ten prutník mě zaujal, ten taky najdu v atlase rostlin?

  A já myslela, že už jsi na nás zanevřela...Sml31Sml23Sml58

  superkarma: 0 01.02.2013, 17:32:40
 6. avatar
  [2] haluška [*]

  konečne niečo dobré na čítanieSml67Sml67Sml67

  superkarma: 0 01.02.2013, 16:23:25
 7. avatar
  [1] enka1 [*]

  HelenkóóóóSml52

  superkarma: 0 01.02.2013, 16:15:51

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme