Domácnost

Bobískovy léky na bolest

Přeji krásný den všem.

Moje osobní zkušenosti na veterině s miláčkem, mojí Besinkou, jsou v celku dobré. Jako každý zvířecí miláček při vstupu do ordinace nevrtí ocáskem radostí, ale vzpouzí se. Vlídná slova snad ani nevnímá a při každém očkování jí musím držet hlavu, což nepovažuji za nic neobvyklého.

Ale musím napsat něco pro usmání, tak trochu z jiného soudku, i když společného s veterinou to má hodně.

Dlouhá léta beru různé prášky na bolesti kloubů a páteře. Je jich nespočet, bolesti stále přetrvávají. Moje skoro nevěsta má rotvajlera, který je po operaci kyčelního kloubu a stále trpí bolestmi a musí denně brát prášky na bolesti, jinak by již nechodil.

Při návštěvě u ní doma, jsem měla neskutečné bolesti kloubů a nevěsta mi říká, víš co, zkus si vzít prášek, co bere Bobísek. Koukám na ni a říkám si, nezbláznila se holka? Prášky mi ukázala a říká, neboj, vždyť to berou i lidi, je to Movalis 15 mg. Směji se, dobře, zkusím, třeba mi pomohou.

Po hodině jsem cítila neskutečnou úlevu od urputné bolesti. Při návštěvě u obvodního lékaře mu název v podstatě nic neříkal, našel ho v lékařské knize a prášky mi píše dodnes, jsou vynikající a můj obvodní lékař dostal přezdívku veterinář, protože mi řekl, takže jste u veterináře a při každém předpisu na tento lék se směje a říká, tak jeden recept od veterináře.

zdraví Věrulinka


Děkujeme za úsměvný příběh :).

Já zase na veškeré povrchové oděrky a ranky, které by mohly hnisat, s oblibou používám Prurivet - zahojila se mi po něm i spálenina, u které mě doktor strašil plastikou :). Je to veterinární přípravek, ale protože jsou v něm i antibiotika, tak není určen pro potravinová zvířata. Proto se vždycky, než ho někomu na akci na nějakou tu oděrku máznu, ptám, jestli není alergický na antibiotika a jestli není potravinové zvíře :).

Jaké jsou Vaše zkušenosti s veterinou a veterináři, ženy-in? Napište nám o nich na redakce@zena-in.cz!

   
07.11.2006 - Dům a byt - autor: Ivana Kuglerová

Komentáře:

 1. avatar
  [7] Žábina [*]

  Vivian: nevěsta se někde říká snaše
  třeba ve vých.Čechách úplně běžně

  superkarma: 0 07.11.2006, 17:21:37
 2. avatar
  [6] Vivian [*]

  A já myslela, že to psal chlap, když píše o své nevěstě

  superkarma: 0 07.11.2006, 15:15:51
 3. avatar
  [5] LenkaT. [*]

  Manx: kocour mojí mamky byl na operaci s okem, někde venku si ho napíchl a kapali jsme mu normální lidský kapky. Veterinářka povídala, že oko jako oko. Sice na něho nevidí, ale zahojilo se to.

  superkarma: 0 07.11.2006, 14:05:26
 4. avatar
  [4] Ťapina [*]

  Manx: To překvapuje každýho Ale oči jsou úplně stejný, veterinární oftalmologika se ani moc nevyrábí, tam není co vymyslet jinak.

  superkarma: 0 07.11.2006, 13:32:01
 5. avatar
  [2] gerda [*]

  no proč ne? Vždyť jsme vlastně podobní. Naše jedna kočka denně užívá Bkomplex a Thiamin, kvůli nervům. Ohromně se zlepšila.

  superkarma: 0 07.11.2006, 13:23:11
 6. avatar
  [1] Ťapina [*]

  Movalis taky používám Ale Prurivet je s kortikoidama, s tím bych po domácku moc neexperimentovala

  superkarma: 0 07.11.2006, 13:00:11

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme