Rodina

Bob a Bobek pomohou dětem s angličtinou

Společnost Ateliéry Bonton Zlín přišla se zajímavým projektem – nechala oblíbený animovaný seriál „Bob a Bobek na cestách“ nadabovat do angličtiny, nejen aby byl přístupný dětem ze zahraničí, ale také aby se české děti zábavnou formou a prostřednictvím oblíbených hrdinů seznamovali s anglickým jazykem.

„This is the hat of Marvello the magician, and in this hat live two rabbits – one named Bob, one named Bobby,“ tak takhle zní anglicky slavná úvodní věta legendárního seriálu. A právě díky tomu, že děti slyší anglické dialogy u filmu, který důvěrně znají, si nejrůznější fráze snáze osvojí.

„Pro dítě je důležitá hra a hravou formou lze dítě naučit řadu slovíček, básniček, říkadel v cizí řeči,“ říká Mgr. Tereza Komárková, Ph.D. z Pedagogicko-psychologické poradny Středočeského kraje. „Dítě se v raném věku učí cizí jazyk spontánně, nápodobou. Děti mají v tomto věku velmi často výbornou paměť, jsou schopné naučit se oblíbenou pohádku, básničku, úryvek nazpaměť a to jak v češtině, tak v cizím jazyce. Jednoduchá kreslená pohádka, která je doplněná obrazem - tedy dítě ji vidí i slyší - často nepotřebuje zcela přesný překlad, chytřejší dítě pochopí, o co se v pohádce jedná, aniž by znalo přesný překlad jednotlivých slovíček. Pokud je tato pohádka dítěti známá i v češtině, nemělo by s tím mít žádný problém.“

Bob a Bobek

Všechny díly seriálu „Bob a Bobek na cestách“ v angličtině jsou nyní postupně zveřejňovány na YouTube kanálu Bonton Kids, kde je k dispozici samozřejmě také kompletní česká verze seriálu, to kdyby děti zase chtěly slyšet známé: „To je prosím klobouk kouzelníka Pokustóna…“

Ohlasy na anglické verze Boba a Bobka jsou zatím velmi pozitivní. „V průběhu léta jsme spolupracovali například s příměstskými tábory z celé republiky, kterým jsme poskytli i anglické scénáře, a vedoucí táborů si tuhle formu angličtiny hrou velmi pochvalovali,“ říká k projektu Katarína Morvai, ředitelka společnosti Ateliéry Bonton Zlín a.s.

   
29.08.2016 - Učení - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [6] Motty [*]

  Škoda, že už toho nejsou i anglické titulky, bylo by to pro děti snažší a zároveň s poslechem by i četly a viděly psanou formu. Dělám u nás v práci vždycky o jarních prázdninách takový týden kurz AJ pro děti a tyhle jednoduchý věci jim pouštím, ale vím, že to mají radši, když můzou vidět i titulky.

  superkarma: 0 30.08.2016, 08:47:27
 2. [5] Darmovzalova [*]

  super nápad

  superkarma: 0 29.08.2016, 20:04:24
 3. avatar
  [4] risina [*]

  Autor tohoto clanku by si mel zopakovat cestinu "...aby se deti seznamovali..." Sml15

  superkarma: 0 29.08.2016, 13:15:24
 4. [3] nea [*]

  Sml67

  superkarma: 0 29.08.2016, 09:18:36
 5. [2] bobani [*]

  bezva nápad

  superkarma: 0 29.08.2016, 09:09:23
 6. [1] Andreadornova [*]

  Sml59

  superkarma: 0 29.08.2016, 08:44:24

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme