V minulém díle...

A spím... maminka v mém snu sílí a přibírá. Jakpak by ne - už jsme na shánění potravy dva. Škoda jen, že bratříček je moc slabý, ale i on se začíná spravovat. Na lov ale ještě nemůže - vždyť i já se sotva batolím.

Ale už se nebatolím, už skáču jistě. Umím chytat žáby - jsou venku u potoka a je jich hodně. Jsou malé, ale jsou živé a jedlé. Zavedl jsem tam bratříčka - je míň obratný než já, takže spadl do potoka, ale to nic. Už natolik zesílil, že dokázal vylézt. Jenže... mně je teď horko, moc horko, ale tehdy to bylo naopak. Žáby se schovaly, země ztvrdla a potok se potáhl čímsi bílým a studeným. Nemohli jsme se dostat už ani k vodě, a to bylo zlé.

A ten člověk v zeleném se také vrátil. Několikrát jsme ho s maminkou viděli, jak se dívá směrem ke stodole. Tiskli jsme se k zemi, ani jsme nedutali. Snad nás neviděl! Ale jak se ukázalo, naše naděje byla lichá. Jednoho dne jsem zaslechl bratříčkovo nadšené zaňafání - objevil na zemi kus masa. Nevěřil jsem mu - vždyť maso neleží na zemi jen tak, samo od sebe. Nešel jsem k němu, ani máma se k němu nepřiblížila, ale bratříček tak opatrný nebyl. Maso mu chutnalo tak, že se ani nepodíval, kam jde - a najednou se ozvalo: „Cvak". Můj poslední sourozenec byl v pasti! Zkoušeli jsme mu pomoci, čenichy jsme nadzvedávali poklop a z tlapek nám tekla krev, jak jsme zkoušeli roztáhnout mříže, ale marně. Maminka zvedla nos k nebi a začala výt... ale najednou jsme uslyšeli kroky. Člověk v zeleném přišel, naložil klec s mým bratříčkem a odvezl ji pryč!

Krátce poté jsem přišel i o maminku. Vyběhla na lov za zajícem a už se nevrátila. Zalehl jsem ve stodole do prázdného pelíšku a celou noc plakal. Bylo mi smutno, tak smutno jak ještě nikdy. Bál jsem se sám a měl jsem hlad. A člověk v zeleném se zase vrátil. Seděl na bobku na něčem bílém a studeném. Nikdy jsme podobnou věc neviděl - až toho rána. Byla jí plná zem, a když jsem do toho stoupl tlapkama, pálilo to. Dneska už vím, že to je sníh, a moje tlapky, ztvrdlé a otužilé, už dávno nepálí, ale tehdy jsem to netušil a bál jsem se. Hrozně jsem se bál. Člověk na mě začal mluvit. A pak vytáhl kus masa - držel ho v ruce. Pomalinku jsme se k němu přiblížil. Hlad a samota byly pro mě příliš kruté, nedokázal jsem to a přiblížil se. Člověk mi maso nechal, ale najednou, v polovině žraní, mě nečekaně chytil za kůži na krku - přesně tak, jako mě nosívala moje máma! Odnesl mě do auta a odvezl pryč.

Když jsme vystoupili, dal mě do klece - do veliké klece, která končila tmavým otvorem v něčem dřevěném. Byl to psí kotec, docela pohodlný - a v něm byl bratříček i máma! Oba vyběhli z boudy a máma mě začala olizovat. Bylo to krásné, mokré a horké... a já se vzbudil.

Kde jsou s tím žrádlem? A misku s vodou bych potřeboval...

PajdaNádherné a dramatické! I když už se nám příběh, snad, obrací k lepšímu. Děkuju Pajdě za krásné pokračování - získává za něj 300 bodů do Velké vánoční soutěže. Ostatní, které poslaly své návrhy pokračování, obdrží po 30 bodech (body Vám opět připíšu do dnešního večera).

Na další pokračování, navazující na Pajdin příběh, čekám do 14.12. (čtvrtek) do 14:00. Doufám, že se Vám povede udržet napětí :). Takže, milé Ženy-in, jak to s Lokim, jeho bráškou a mámou bude dál?

Podrobnější pravidla soutěže najdete tady.

A teď už první slíbené informace z Trójského Psího domova. Manažerka útulku, paní Bohuslava Vacková, nám prozradila, že psí obyvatelé útulku samozřejmě nejvíce potřebují nové páníčky. Můžete jim ovšem i poslat piškoty, deky (pro pejsky na ležení) a misky. Granule prý raději ne, protože pejsci dostávají krmení jedné značky a po jiném by jim mohlo být špatně.

Pozitivní zpráva je, že čipování pejsků přináší úspěchy - v minulém roce se díky němu spousta zatoulaných pejsků vrátila zpátky svým majitelům.

Od 18. do 23.12. slaví pejsci v útulku Vánoce a 20.12. se v něm bude konat karneval pro děti, ze kterého Vám přineseme reportáž.

Další informace o Trójském útulku i o skutečných osudech jeho obyvatel můžete očekávat v příštím pokračování!

Ivana

Reklama