.

Blíží se jaro a s ním i specifické úrazy dětí

Novinky

Blíží se jaro a s ním i specifické úrazy dětí

Pozor na dětská hřiště varují lékaři. Riziko vážných úrazů zvyšuje po zimě špatný stav hřišť, zanedbané povrchy a poškozené vybavení. Spolu s jarní sníženou výkonností dětí se podle lékařů v tomto období dramaticky zvyšuje pravděpodobnost vážných úrazů.

houpacka

„Ročně v České republice musíme hospitalizovat na 30tisíc dětí s úrazy a dobrá desetina z nich je způsobena při aktivitách na dětském hřišti, které obecně považujeme za bezpečné. Období, do kterého teď pomalu vstupujeme, patří k vůbec nejrizikovějším,“ upozorňuje doc. MUDr. Veronika Benešová, CSc, vedoucí pracovník NKCPÚ.

Drtivou většinu úrazů 76% mají na svědomí hřiště veřejná. Na domácích hřištích se standartním vybavením, které zakoupíme u některého z výrobců, se stává 23% úrazů. Na po domácku vyrobených hřištích se ročně zraní jen 1% dětí. Nadpoloviční většina (53%) úrazů dětí je spojena pádem z výšky z různých hracích prvků. Houpačky (19%) jsou na tom podobně jako od batolecích let oblíbené skluzavky (17%). Mezi nejčastější úrazy způsobené na hřištích patří zlomeniny (39 %). Dále se jedná o tržné rány (22 %) a zhmožděniny (20 %). Poranění kloubů představuje 11% všech úrazů způsobených na hřištích.  

   
18.03.2015 - Redakční novinky - autor: redakce

Komentáře:

  1. [1] theplana [*]

    Děti se musí hlídat stále.Sml22

    superkarma: 2 18.03.2015, 12:59:30

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme