Magie

Blíženci jsou jako motýli

 

Vládnoucí planetou Blíženců je Merkur. Je to planeta komunikace a také myšlení.

 

Motýlek, který si létá nad loukou plnou květů a tu a tam se snese, cucne si a zase letí dál. Jakmile ho něco upoutá, musí se podívat, pokochat, vyzkoušet, a to mu stačí. Vědění Blíženců nejde do hloubky, ale do šířky. Při rozhovoru bude vždy vědět o všem něco. Nikdy ale o něčem všechno. Nezní to právě lichotivě, ale často jsou znalosti Blíženců povrchní. Naproti tomu mají výtečný všeobecný přehled. Blíženec si nebere servítky. Může mít problém s taktem a intrikami.

Ne nadarmo je znamení Blíženců označeno jako dva lidé. Člověk se s nimi nenudí, protože musí pokaždé zkoumat, se kterým z nich právě mluví. Za den změní náladu i několikrát. Miluje cestování a poznávání nových věcí.

Blíženci zásadně nechodí nikam včas. Pokud si dáte rande s Blížencem, přijďte klidně pozdě, a budete tam dřív než on. Nedělá to schválně. Neumí pracovat s časem, plánuje vždy víc věcí, než je schopen za den udělat. Všechno mívá vícekrát. Samota Blížence doslova zabíjí.

 

Žena Blíženec – Je hovorná a ve společnosti povětšinou vidět. Jestli ne vidět, tak určitě slyšet. Komunikace je pro ni důležitá. V manželství a ve vztazích bývá neodhadnutelná a náladová, což může být zatěžující. Je velice zvídavá. Její vkus není příliš výstřední, i když má ráda věci, které se třpytí. V sexu je učenlivá a všestranná. Ráda experimentuje, protože má potřebu všechno zkusit, a ráda mění polohy. S muži experimentuje, baví ji lovit, ale rozvádí se nerada.

 

Muž Blíženec – Tak jako žena ani muž Blíženec není prototypem věrnosti. Je to proto, že jeho potřeba mít věci vícekrát se odráží i ve vztazích. Zajímavé ale je, že když dojde na lámání chleba, svou stávající partnerku neopouští. Povětšinou má dva zubní kartáčky, dvě zvířata, auto a motorku, nebo dvě auta, manželku a milenku, dokud to jde, dvě zaměstnání apod. Blíženec je prostě duální.

 

Zamilovaný Blíženec – je neobyčejně originální, schopen překvapit, je romantický i akční a jeho dárky jsou neotřelé a nepraktické. Rád kupuje šperky, vůně a letenky na neobvyklá místa. Zbožňuje společnost a jiné kultury. Rád se seznamuje. Pokud s ním ovšem někam poletíte, organizujte odlet, nebo budete vaší lince mávat ze země.

 

Jak si sednou

Kozorohem se Blíženec příliš neshodne, Kozoroh ho bude kritizovat za roztěkanost a Blíženci bude připadat příliš „těžký“. Vodnář by mohl Blíženci porozumět, alespoň energeticky, a vzájemně by se nedusili. Jejich vztah by byl velmi volný. Ryba Blížence obviní z povrchnosti a neschopnosti empatie. Blíženci bude Ryba připadat „mimo“. Pokud je nepojí asc., těžko najdou společnou řeč. Beran bude Blížence nabíjet energií. Vztah těch dvou by mohl být plný akce, ale také hádek. Býk muž si na ženu Blížence najde vlastní recept, žena Býk je přizpůsobivá a leccos Blíženci odpustí. Za nevěru ho ale nekompromisně ušlape. Blíženec s Blížencem, pokud se jim podaří se vůbec potkat a ve spěchu se neminout, mohou vytvořit zajímavý, hodně svobodný vztah. Rak Blížence toleruje většinou jen chvíli. Je pro něj příliš nepolapitelný a rychlý. Lva Blíženec upoutá. Ze začátku mu bude připadat zajímavý. Pokud spolu vydrží, spojí je jedině asc, nebo aspekty postavené na zemi či vzduchu. Jinak se brzy začnou intelektuálně a energeticky míjet. Panní puntičkářství a neustálá potřeba detailu i analytické myšlení bude nedůsledného Blížence dohánět k šílenství. Pokud ho Panna nezardousí, stihne utéct. Váha Blížence toleruje a jeho energie jí většinou sedí. Blíženec je přizpůsobivý jejím potřebám a do jejího harmonizování všeho kolem jí nemluví. Mohli by mít hezký, vzdušný vztah. Od Štíra Blíženec uteče, pokud mu to Štír dovolí. Štír se špatně opouští, protože, ač nevědomky, vytváří závislost. Někdy bývá Blíženec Štírem navždy lapen, a ne vždy šťasten. Střelec bude Blížence aktivovat a nutit naslouchat. Blíženec Střelce rozdmýchávat a učit toleranci.

 

Sex – V sexu je  Blíženec v jedné chvíli schopen vás hladit, pohybovat pánví, dívat se vám do očí (pokud je nemáte zavřené, on se dívá rád), šeptat něco sladkého a ještě celý akt sledovat jakoby očima třetí osoby (tohle nikdo jiný nedokáže).

Má rád novinky a nevyzkoušené věci. Blíženci se rádi milují ve volné přírodě, na pláži, ve vodě a podobně. Sex ovšem pro ně není alfou i omegou života. Dokáží se bez něj poměrně dlouho obejít. Spíše by vadila samota.

  

Dítě Blíženec – je malý, často nesnesitelně náladový všudybýlek, který nedokáže být sám. Když na sebe právě nevrhá předměty ze stolu, tak je určitě někde na skříni, či se pokouší se jinak, originálně zmrzačit. Je často těžko uhlídatelný a neskutečně vynalézavý. Tedy pokud právě vztekle nevříská, protože patery oči, bedlivě sledující každý jeho pohyb, jsou pro Blížence málo projevená pozornost. Děti Blíženci už od miminka zpravidla velmi málo spí. Kde berou tolik energie, ví Bůh.

 

Známí Blíženci: Václav Klaus, Johnny Depp, Libuše Šafránková, Leona Machálková, Nicole Kidman, John F. Kennedy, královna Viktorie, Jitka Zelenková, Björn Borg, Francoise Saganová, Libuše Šafránková, František Palacký, Clint Eastwood, Jiří Voskovec, Paul Gaugin.

   
30.05.2008 - Astrologie - autor: Michaela Kudláčková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [45] charouzka [*]

  teda na mě jako blížence tam nesedí skoro nic, ale na malýho naprosto všechno

  superkarma: 0 17.06.2008, 20:29:08
 2. avatar
  [44] *daisy* [*]

  Tak tak, ja jsem sice Stir, ale v ascendentu mam Strelce. Bez jednoho nejsem druhe (pravda, trosku schizofrenni, neb ty znameni nejsou zrovna podobna ) Nicmene zpoloviny Stir, zpoloviny Strelec, tot cela ja

  superkarma: 0 04.06.2008, 09:22:14
 3. avatar
  [43] Michaela Kudláčková [*]

  Žuža: Milá žužo, jste Blíženec s povahou někoho jiného . Nikdo nemá jen samé vlastnosti svého slunečního znamení. Protože nativní horoskop člověka má 12 domů a ty jsou různě obsazené. Někdy se stává, že člověk své znamení vůbec "nežije". tzn., že máte-li například hodně silně obsazený jiný dům, můžete se projevovat jako třeba klasická Panna. Nebo žijete to ascendentní. Ve vašem případě, bych moc nedala za to, že to Rak. Není to obvyklé, ale je to.

  superkarma: 0 03.06.2008, 15:13:40
 4. [42] Žuža [*]

  Jsem blíženec, dnes narozený. Nesnáším nedochvilnost, na schůzky, k odjezdům vlaků a pod. chodím až o hodinu dřív, neb mám panický strach, že přijdu pozdě. Jsem vdaná 21 let za Raka a klape nám to. Nejsem moc ráda středem pozornosti, stydím se a červenám. Jsem já vůbec blíženec?

  superkarma: 0 03.06.2008, 13:57:52
 5. [41] Betty9 [*]

  Jsem blíženec, manžel i maminka jsou kozorozi. Oslavili jsme v pohodě stříbrnou svatbu - realistický kozoroh usměrňuje moji vzdušnou podstatu a dobře se doplňujeme. Maminku miluju a nikdy jsme (teda věk dítete a výchovu nepočítám) neměly žádné rozpory, naopak. Starší syn je blíženec a s nikým si nerozumím tak skvěle jako s ním. Pravda, vzájemně se nespoutáváme.
  Celkem to všechno blížencové odpovídá až na nedochvilnost; to bych si teda vyprosila, na mně nikdo nečeká!

  superkarma: 0 03.06.2008, 13:35:13
 6. [40] Žuža [*]

  Jsem blíženec, dnes narozený. Nesnáším nedochvilnost, na schůzky, k odjezdům vlaků a pod. chodím až o hodinu dřív, neb mám panický strach, že přijdu pozdě. Jsem vdaná 21 let za Raka a klape nám to. Nejsem moc ráda středem pozornosti, stydím se a červenám. Jsem já vůbec blíženec?

  superkarma: 0 03.06.2008, 12:36:39
 7. [39] babenka [*]

  Všetko čo ste tu napísali o blížencoch je sväto-svätá pravda. S jedným žijem už 30 rokov. Ja som baran - takže to máme doma často pestré. Ja som tvrdohlavá a precízna, on nedochvíľny povrchný a za mlady býval aj prelietavý. Na starosť ho to však prešlo, našťastie. Jediné, čo mi na ňom strašne vadí celých 30 rokov a toho sa nezbavil ani v tomto staršom veku - tá jeho rozpoltenosť. Ráno srandy, večer zduteľ, alebo naopak. Nikdy neviem čo ma s nim čaká behom hodiny. Ale je dôležité že sa stále máme radi a že je s nim viac srandy, ako smútku. Želám všetkým blížencom a baranom krásny deň.

  superkarma: 0 03.06.2008, 07:58:49
 8. avatar
  [38] Solei [*]

  michaela.kudlackova: ten dojem jsem jednu dobu měla, ale naučila jsem se ho trochu usměrňovat a i on sám se snaží - tak nám to snad vyjde, i když má své chyby a já jsem občas nejistá, nemám chuť hledat dál

  superkarma: 0 02.06.2008, 11:24:05
 9. avatar
  [37] Luciš [*]

  Mám doma 7 let blížence, jsem střelec, no někdy je to na zabití. Kolikrát čekám hodiny a ty sliby... chyby

  superkarma: 0 02.06.2008, 11:17:34
 10. avatar
  [36] Michaela Kudláčková [*]

  Solei: Štír Vám bude přibližovat hloubky, které tím Střelcem budete umět chápat a které jako Váha potřebujete. Pokud nezačnete mít dojem, jakoby vás dusil, bývají taková spojení na dlouho.

  superkarma: 0 02.06.2008, 11:06:53
 11. avatar
  [35] Solei [*]

  jsem váha a měla jsem blížence, bylo to jako život s Jackyllem a Hydem (asi jsem na něj měla být míň tolerantní), teď mám štíra je chudák malej v obklíčení protože ascendet mám ve střelci

  superkarma: 0 02.06.2008, 10:46:45
 12. avatar
  [34] bokul [*]

  Další, hodně známý blíženec jsem JÁ!!!! :)

  superkarma: 0 01.06.2008, 21:26:36
 13. avatar
  [33] Michaela Kudláčková [*]

  idiska: jj inu je to vzdušné znamení, a tak pro ně stavby vzdušných zámků bývají přirozeností... je to ale kolikrát krásné poslouchat.

  superkarma: 0 01.06.2008, 21:08:21
 14. avatar
  [32] idiska [*]

  můj hodně dobrý kamarád je blíženec a je fakt, že je nestálý, co se ženských týče...kdysi jsem mu říkala, že blíženci si libují v nezvyklých sexuálních pratikách, že i markýz de Sade byl blíženec...on se tomu hrozně bránil, ale dneska přiznává, že na tom asi něco bude ...jinak když jsem na tom někdy byla zle, tak to byl právě on, kdo mi dokázal zvednout náladu a podat pomocnou ruku...známe se už od narození a kdysi mi říkal, že si mě vezme, postaví dům a budeme mít 2 děti, kluka a holku...nj, to nám bylo 5 let

  superkarma: 0 31.05.2008, 22:00:25
 15. [31] Ellisha [*]

  Hodně z toho na mě sedí, např. to, že dělám hodně věcí na poslední chvíli, miluji cestování a poznávání nových věcí, někdy bývám náladová...no ale ty intriky a šperky, to jde zcela mimo mě..a přelétavá taky nejsem (ale přiznám se, že se občas za nějakým mužem otočím, zvlášť pokud je zrzavý )...
  Eva_Fl 1:

  superkarma: 0 31.05.2008, 09:07:19

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [30] Kacule [*]

  Tak blíženců mám kolem sebe až moc - manžel je 15.6., dcera 18.6., brácha 19.6. ...dcera je opravdu dvojí tvář - kudrnatý andílek a za chvíli malý satan, který fialoví vzteky. Bratr je totálně nedochvilný a zatím opravdu přelétavý - dcera má v tetách totální chaos . No a manžel - je dochvilný, není přelétavý, rád cestuje, ale je fakt, že potřebuje určitou svobodu

  superkarma: 0 31.05.2008, 06:36:07
 2. avatar
  [29] Blueberry [*]

  Eva_Fl: Ve vsi tichosti...

  superkarma: 0 31.05.2008, 02:40:32
 3. avatar
  [28] Eva_CZ [*]

  Blueberry: MANZEL ??????????????

  superkarma: 0 30.05.2008, 23:13:18
 4. avatar
  [27] Blueberry [*]

  Petrushe: Samotu mam taky rada, ale jen chvilkovou. Kdyz manzel odjede na 4 dny, jsem stestim bez sebe. Ale kdyby mel byt pryc 4 mesice a moji synove by na me nemeli cas, propadnu do silene depky. Dlouhodobou samotu nesnasim.

  superkarma: 0 30.05.2008, 18:55:19
 5. avatar
  [26] shb [*]

  jo tak to na mou sestru sedí kolikrát z ní šílím, ona má na všechno čas, hrozně zdržuje-ale nevědomě je prostě vklidu

  superkarma: 0 30.05.2008, 18:28:11
 6. avatar
  [25] femme [*]

  Salazarka Zmijozelová: mám dva kámoše, oba jsou Blíženci a oba jsou strašně, ba přímo neskutečně nedochvilní já nedochvilnost taky nesnáším a tak se málokdy potkáme

  superkarma: 0 30.05.2008, 15:34:46
 7. avatar
  [24] Michaela Kudláčková [*]

  Anai: No Vy máte podle toho popisu patrně asc. někde ve vzduchu (Blíž.,Váhy, Vodnář). On nejspíš opravdu v zemi.

  superkarma: 0 30.05.2008, 15:32:12
 8. avatar
  [23] IMI [*]

  na syna to zatím sedí

  superkarma: 0 30.05.2008, 14:54:34
 9. [22] Anai [*]

  Bližence přitahuji - jsem Lev a měla jsem během 7 let vlastně 4 partnery (někteří z nich jen spíše sex. přátelé) v tomto znamení, 3 z nich o hodně mladší, než já, s posledním, o 20 lete mladším, jsem už šestým rokem a je to nejlepší partner, jakého jsem kdy měla! Sedí na něj asi 75% charakteristiky, myslím, že je totiž věrný... a necítí se jako dvě osoby, což všichni ostatní Blíženci, které znám (a znám jich hodně) ano! Ascendent nevím, jaký má...asi nějaký kozoroží, nebo raččí, když je tak seriozní!


  superkarma: 0 30.05.2008, 13:50:05
 10. avatar
  [21] závislá na čokoládě [*]

  Mám doma 2 blížence, manžela a syna. Na manžela až na tu nevěru sedí skoro všechno, syn je podle popisu na 100% živý, neuhlídatelný, pořád něco dělá a nespí už do mimina Podle astroložky náš svazek - blíženec+rak nebude jednoduchý, ale třeba...

  superkarma: 0 30.05.2008, 12:34:55
 11. avatar
  [20] Petrushe [*]

  No, jak tak čtu příspěvky pode mnou, tak asi jsem blíženec Vše dělám na poslední chvíli a nesnášim všechno, co se moc vleče, především fronty

  superkarma: 0 30.05.2008, 12:12:14
 12. avatar
  [19] Petrushe [*]

  Nojo, sedí to na mě tak na 50%. Všeobecné, ale povrchnější znalosti mám, jsem ve společnosti ''vidět'', miluju cestování, baví mě lovit, ale jen do té míry, kdy se to nazývá flirtem.To se sexem je skoro do puntíku....
  Na druhou stranu jsem dochvilná (jak řekl jednou kamarád, že snad ani nejsem ženská...), taktní jsem a intriky nechávám pro jiné, náladu neměním často, obvykle jsem celý den veselá, jestli se počítá do ''všechno má vícetkrát'' to, že mám druhý zubní kartáček u přítele, tak budiž...A samotu mám celkem ráda, někdy jí i vyhledávám.
  Tak nevim

  superkarma: 0 30.05.2008, 12:08:23
 13. avatar
  [18] kačinka [*]

  Jsem dochvilná, ale jinak to na mně dost sedí. Ještě se mi vybavila věta z nějaké knihy o znameních: proč by blíženec (obzvlášť žena)chodil, když může létat? Tak to je šito na mne, nesnáším pomalou chůzi, furt jsem v letu i když nepospíchám.

  superkarma: 0 30.05.2008, 11:52:29
 14. avatar
  [17] Michaela Kudláčková [*]

  RenataP: asc ve Lvu? Musíte být ve společnosti nepřekonatelný bavič a téměř k neutahání. Jistě umíte poutavě vyprávět a tipla bych i malé etudy na dokreslení

  superkarma: 0 30.05.2008, 11:46:12
 15. avatar
  [16] RenataP [*]

  Jsem taky Blíženec, ascendent ve Lvu, ale nedochvilnost nenávidím, sama jsem na tyhle věci snad až puntičkářská. Na čem mi záleží, to dělám na 100%. Přelétavá myslím už nejsem manžel Beran mi bohatě stačí, ale hlavu v oblacích občas mívám...ale mám štěstí, že si tyhle touhy, citový zmatky a umělecký sklony vylévám jinde a pouze na papír, přesněji na monitor

  superkarma: 0 30.05.2008, 10:42:14
 16. [15] tornado-lou [*]

  zakladam si na tom, ze chodim vcas. ale pravda je, ze veci delam na posledni chvili. ale to ne z neschopnosti ale proto,ze na posledni chvili mam nejlepsi napady.
  a miluju planovani. fakt. a ze vseho nejvic miluju, kdyz muzu to naplanovany cely zrusit a za behu naplanovat neco uplne jinyho
  jinak je pravda, ze veci nedotahuju do konce a ze o vsem vim neco, ale obvykle tomu nejaka podstatna cast chybi.

  superkarma: 0 30.05.2008, 10:10:16
 17. avatar
  [14] Michaela Kudláčková [*]

  Kassy: To ani ne, ale veliký vliv má ascendent a rozložení planet v horoskopu. O asc., jsem chtěla něco napsat, během příštího týdne. Jinak jsou charakteristiky velmi obecné. Vystihují základní směr povahy znamení a vládnoucí planety, ne konkretních lidí. Byla by to nuda, mít na výběr jen z dvanácti možných povah. Přeji pěkný den .

  superkarma: 0 30.05.2008, 09:45:59
 18. avatar
  [13] RenataF [*]

  Jsem blíženec a v popisu se docela poznávám, akorát nedochvilná nejsem manžel je rak a toleruje mě opravdu jen chvíli, pouhých 25 let

  superkarma: 0 30.05.2008, 09:19:57
 19. avatar
  [12] Kassy [*]

  Já znám blížence dva. Jeden je můj partner a druhý kamarád. Na partnera z té charakteristiky sedí minimum - možná tak ty široké znalosti a problémy s taktem a intrikami Kamarád je jak vyšitý včetně té přelétavosti a dualismu ve vztazích Může na to mít vliv, jestli je květnový nebo červnový?

  superkarma: 0 30.05.2008, 09:04:23
 20. avatar
  [11] Salazarka Zmijozelová [*]

  Jsem Blíženec a jestli něco nenávidím tak je to nedochvilnost! To mě vytáčí do bezvědomí. Jinak to sedí a myslím si , že my Blíženci jsme krapet vyšinutý

  superkarma: 0 30.05.2008, 09:01:19
 21. avatar
  [10] Májík [*]

  Jsem Blíženec a až na ty pozdní příchody to na mě sedí skoro na 100% a komunikativní jsem teda až moc
  Japina: čekání taky bytostně nesnáším,když vidím dlouhou frontu u pokladny,tak raději nechám nákup nákupem a jdu pryč

  superkarma: 0 30.05.2008, 08:50:42
 22. avatar
  [9] arjev [*]

  Dcera je Blíženec, její obzor je široký, do hloubky se snaží projít. Já jsem Kozoroh a do jisté míry si rozumíme.
  Když nedávno obhajovala diplomovou práci, pamatovala si maminčina slova : musíš mluvit větami složenými, ne holými. Poučení dodržela a tak se od podstatné věci dostala až k historii jednoho hradu. Oponentovi se její obhajoba líbila, protože prostě mluvila a mluvila.

  superkarma: 0 30.05.2008, 08:21:51
 23. avatar
  [8] Japina [*]

  Taky jsem blíženec a ještě k tomu k tomu z dvojčat a mám pocít, že tím se ta naše roztržitost ještě násobí. Že bych chodila někde pozdě, to ne, přesnější je, že většinu věcí prostě dělám na poslední chvíli, nesnáším čekání (na zastávce, u výtahu, na úředech, ...), vlastně mě rozčilují i lidé, co mluví pomalu .

  superkarma: 0 30.05.2008, 08:08:34
 24. avatar
  [7] Pentlička [*]

  Já jsem Blíženec, všude chodím pozdě, to je pravda, je pravda, že se ráda dozvídaám a dělám nové věci, miluju cestování. Přelétavá ale nejsem rozhodně, měla jsem 27 let jednoho partnera a kdyby se na mě nevykašlal, měla bych ho až do smrti.

  superkarma: 0 30.05.2008, 07:37:53
 25. [6] Sisinka [*]

  Mám muže Blížence a jsem Kozoroh a jsme spolu už 22 let a docela nám to klape, i když ty pozdní příchody mě dovedou občas nadzvednout. Na manžela horoskop docela sedí, až na tu nevěru, i když člověk nikdy neví ... Taky jsem zjistila, že muž má ascendent v Kozorohu a já ve Vahách, takže třeba i proto nám to klape, i když se znamení k sobě nehodí.

  superkarma: 0 30.05.2008, 06:25:34
 26. avatar
  [5] Blueberry [*]

  Ja teda s casem zachazet umim, nikdy neprijdu pozde. Skoro stoprocentne umim odhadnout, jak mi neco bude dlouho trvat. Jinak to sedne - nastesti mam Berana a ten mi jako prvni muz v zivote vsestrane vyhovuje. Nejhorsi to bylo s Pannou, sranda byla s muzi Blizenci, ale ti jsou opravdu silene preletavi.

  superkarma: 0 30.05.2008, 04:27:49
 27. avatar
  [4] Anouk [*]

  Jakozto Blizenec jsem rada, ze me muj manzel Vaha "toleruje" On ale tvrdi, ze mel byt Stir (je akorat na rozhrani a narozen s mirnym predstihem), tak to abych si na nej dala pozor
  Zaujalo me, ze neco na me opravdu sedi. Napriklad s casem pracovat neumim, ruzne banalni cinnosti (jako treba cisteni zubu ci oblekani) podle me trvaji nulovou dobu, takze jsem casto ve skluzu

  superkarma: 0 30.05.2008, 00:55:01
 28. avatar
  [3] monacha [*]

  Blizence mam doma, povahove vubec neodpovida clanku. A jsem kozoroh, tak uvidime

  superkarma: 0 30.05.2008, 00:36:46
 29. [2] Gabka [*]

  Co znám blížence jsou dost šílení, nestálí.

  superkarma: 0 30.05.2008, 00:28:14
 30. avatar
  [1] Eva_CZ [*]

  Miluju Blizence, myslim si, ze jsem se narodila v Rybach velkym nedopatrenim, mam mezi nimi temer vsechny sve kamarady, ale domu bych to nechtela ani za milion doliku!

  superkarma: 0 30.05.2008, 00:13:15

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme