Vztahy

Blili jsme tady


Dnešní téma mě opravdu oslovilo. I já jsem z těch, co schovávají různá přáníčka a "vyšívané dečky "na kanavě. Mám toho doma spoustu a někdy, když mi je smutno, sednu si na koberec a prohlížím a prohlížím.
 
Mám tam například pohled od mého syna, ve druhé třídě, z výletu. Bylo na něm pouze moje křestní jméno, název obce, ve které bydlíme, a podpis PEPA. Věříte, že tenhle dopis opravdu došel??? Vzhledem k tomu, že to nebyla až tak velká obec, jediná toho jména v celých Čechách a paní listonoška byla místní a znala svůj rajon, ve kterém pracovala, jak své boty, zjistila si, která třída byla na výletě, kolik tam je Pepů a pak už jen zbývalo jméno maminy. Pak už jsem jen zaplatila 3 KČ, neboť tam nebyla ani známka, a ta v té době stála 0,30 hal. Tak to bylo i s pokutou.
 
Mám schovaný i vzkaz od dcerky, která ve spěchu, když ke mně s manželem přijeli, a já nebyla doma, napsala na papír, který nechala položený na stole "BLILI JSME TADY, ALE NEBYLA JSI DOMA." Večer jsem jim volala a ptala se, kdy že si to přijedou uklidit, když už tady prováděli takovou bohulibou činnost v mé nepřítomnosti. Pořádně jsme se nasmáli a dodnes ji s tím zlobíme.
 
Pro vnoučátka jsem po těchto zkušenostech vymyslela sešity, do kterých jim lepím fotky od narození, první obrázky, různá přáníčka. Čím jsou starší, tím raději se do těchto sešitů koukají a moc se při tom nasmějeme. Někdy se dohadují, že to oni určitě nepsali.
 
10. května se nám narodilo páté vnoučátko, tak mám co dělat. Až vyrostou, sešity jim dám, aby měli všechny vzpomínky pohromadě. A víte, jak mi naše rodinka říká? Rodinný dokumentarista. Pak že prý úcta k rodičům.
 
Krásný, i když tady u nás deštivý den přeje Majdalena.
 
 
 
Díky, Majdaleno, moc hezké. :o)))
A pište mi dnes i vy ostatní, na jaká přáníčka a dárečky od svých dětí vzpomínáte nejraději... Moc se těším na všechny vaše příběhy.
 
Krásný den všem přeje
 
 
 
 
   
22.06.2005 - Láska a vztahy - autor: Čtenářský příběh

Komentáře:

 1. avatar
  [16] Smetanová [*]

  Majdaleno : moc hezký ,tady dneska ani nekáplo

  superkarma: 0 22.06.2005, 23:39:05
 2. avatar
  [15] Cher [*]

  Lowel:

  superkarma: 0 22.06.2005, 23:08:07
 3. [14] jatunka [*]

  Já všechny tyhle poklady schovávám do šanonů s nápisem Dějiny naší rodiny... a pak ještě máme Cestovníček, kde jsou zase poklady a vzpomínky z cest.

  superkarma: 0 22.06.2005, 16:46:27
 4. [13] xenie [*]

  Baronka: skvělý, Freud by zíral

  superkarma: 0 22.06.2005, 14:32:14
 5. avatar
  [10] Ijka [*]

  Můj mladší syn měl také úžasné překlepy v sešitech. Vždycky na konci školního roku jsme si četli a děsně se u toho řehtali. Např. ovoce dělíme na bobule a ovoce s pechou(rozuměj s peckou).

  superkarma: 0 22.06.2005, 12:55:55
 6. avatar
  [9] Lilinka [*]

  Baronka z Kratihájů: a co tomu vyhonění říkal kocour?

  superkarma: 0 22.06.2005, 11:42:59
 7. [2] tibor [*]

  Nejraději vzpomínám na dárek k svátku od čtyřletého syna, který šel do obchodu, koupil vařečku (řekl, že to prý maminka přijde zaplatit, až přijde nakoupit), zabalil ji do novin a měl šílenou radost, že má pro mě dáreček. Nic nepotěší víc, než když vidíte, jakou upřímnou a nefalšovanou radost má dítě.

  superkarma: 0 22.06.2005, 09:21:19

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme