Už jste někdy viděly stromy, po kterých sjel blesk? Teď je můžete vidět, alespoň na fotkách, které nám spolu s příspěvkem poslala čtenářka Libuše.

Takové stopy po blescích jsem na stromech nikdy neviděla... A těmi kalužemi jste mi připomněla dětství. :-) Moc Vám děkuju za fotky i příspěvek, milá Libuše, a přeju krásný den.


Milá redakce, milé ženy-in,

bouřky se bojím už od útlého věku. Vzpomínám, že původcem tohoto strachu byla asi moje maminka. Vždycky zařvala, rychle utíkala do ložnice a hlavu strčila pod polštář. Od té doby mám panický strach z tohoto přírodního jevu.

Za mých dětských jsme počítali od blesku do udeření hromu. A kolik jsme napočítali, tolik kilometrů byla bouřka vzdálena.

Letos jsem zažila hroznou bouřku na chalupě na Vysočině. Na střeše nemáme umístěný hromosvod, navíc tu roste mnoho starých stromů, létaly větve. Měla jsem strach, že strom spadne na stavení a bude po nás. Po blesku následoval hrom. Byla zastavena dodávka proudu, a tak jsme rozsvítili svíčku. Vzpomněla jsem si, že naši předkové v této době svíčky rozsvěcovali, aby uchránili stavení před neštěstím. Báli se, že jim vzplane, neboť střechy byly šindelové nebo doškové.

Ještě mi vytanulo na paměti, jak jsme jako děti po bouřce a dešti chodívaly bosy v kalužích. Bahýnko mezi prsty, teplá voda. Jo, to byla pohoda.

Doufám, že dnes bouřka nebude. Snad ani doma v rodině. Přeji hezký den.

Libuše

P.S.

V příloze posílám fotografie z loňského roku. Takhle blesky sjížděly po stromech.

blesk

blesk

blesk

blesk

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Bouřky

  • Jaký máte vztah k bouřkám?
  • Bojíte se bouřek?
  • Zažila jste někdy nějakou zvláštní příhodu v bouřce?
  • Zastihla vás někdy bouřka na špatném místě?

Napište mi, těším se na vaše příspěvky! Jedna z vás získá skvělý dárek, velký zelený deštník! Kdyby vás někde zastihla bouřka, radši ho ale nevytahujte. :-) Psát můžete do dnešních 14.30 hodin na známou adresu redakce@zena-in.cz, heslo je BOUŘKA. Předem moc děkuju a přeju hezký den!

dest

Reklama