Cestování

Blesky před námi, blesky za námi

Dobrý den,

stalo se to toto poslední léto. Jedeme si to na motorce z krásného výletu z Konopiště, když tu, asi 20 km před domovem, milá motorka udělala: „Bleh, bleh, škrch,"  a bylo jasné, že jsme dojeli. Byl krásný slunný den, jen pár mračen v zádech. V patách bylo obsazeno, tam už byla tlupa ovádů.

Volali jsme do servisu, kde nám řekli, že v neděli se nemaká. Volali jsme přátelům, a ti byli někde daleko od domova. Závadu jsme nebyli schopni odstranit, pot nám stékal v moto bundách a za zády už bublala bouřka.

Tlačili jsme směrem k domovu, když v dálce sjel první blesk. Před námi se objevila uzávěra a objíždka. To nám ještě chybělo. Ozval se kamarád, že pro nás dojede s vlekem, ale že to potrvá tak hodinku. Zatáhlo se a před námi už lítaly blesky jak z amerického katastrofického filmu, druhou bouřku  v patách. Honem jsme to přetlačili z lesa a podle příruček o přežití v přírodě jsme našli udolíčko s nízkým keříčkem a vysokou trávou. 

Vichr z nás sundával oblečení, liják mi udělal z obličeje velkou barvevnou šmouhu. Motorku jsme odstavili několik metrů od nás, odházeli moto bundy a všechno kovové včetně mobilů od sebe a klepajíce se promoklí zimou jsme zalehli strachy celí bez sebe do trávy. Kolem lítaly blesky, lámaly se stromy a my si slibovali věčnou lásku a dávali si předsevzetí ve smyslu „Jestli¨tohle přežijem..."

Po 40 minutách, kdy už jen pršelo a bouřka bublala zase někde v dáli, nás našel kamarád, naložil nás a odvezl domů. V  servisu se na tu motorku koukli a prohlásili, že došel benzin. Málem mě kleplo a škaredila jsem se na muže skoro týden. Dneska je to jen veselá historka a rádi se tomu zasmějeme :-)

Vaše Eliana


Super dramatická historka! A ta pointa s benzínem je úplně nejlepší :-) Vzhledem k tomu, že se podobné věci obvykle vyprávějí o ženách -řidičkách, vyvolává ve mně lehký pocit zadostiučinění.

   
15.01.2007 - Zahraničí - autor: Eva Jedelská

Komentáře:

 1. avatar
  [3] Eliana [*]

  pampeliska: to je jak naschval,ze? A deti se ani nevzbudili?

  superkarma: 0 15.01.2007, 16:35:03
 2. [1] jatunka [*]

  Nás jednou chytla pěkná bouřka při sjíždění Vlatvy, v okruhu několika kilometrů nikde a nic a a teď si vyber, jestli bylo lepší zůstat v lodi na vodě nebo se schovat do lesa... promoklí skrz naskrz jsme to nejhorší přečkali v lese a pak museli pokračovat dál ...

  superkarma: 0 15.01.2007, 15:13:41

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme