Netradiční zážitek s výpadkem proudu má čtenářka Katy. Jednoho dne do jejich domečku udeřil blesk a zlikvidoval elektrické vedení. Elektrikáři na to koukali jako na zjevení...

Úderem poledne si přečtěte o úderu blesku - více už v příspěvku čtenářky Katy...


Bez proudu?
Byl krásný večer a najednou se zatáhlo a začalo hřmít. Do toho ještě pršet. Schovali jsme se domů a čekali najednou do našeho domu udeřil blesk a vypla elektřina. Počkali jsme až přejde to nejhorší. Šli jsme pod návratí, kde máme pojistky a žasli jsme. Pojistná skříňka i pojistky spečené. Zavolali na pohotovostní linku a oni přijeli. Ovšem takhle vyjevené elektrikáře to jsem ještě neviděla.
Odpojily co se dalo a že prý přijedou ráno. Je to havarijní stav nám řekli. Rano přijela parta asi 4 chlapů a zase zírali. Tak se jich ptám co se děje, že tak koukáte. A oni, že tak spečené pojistky se skříňkou ještě neviděli. Vzali majzlík a celou tu skříňku vysekali dali novou a museli v celém baráku měnit rozvody elektriky. Tahle sranda trvala 4dny, kdy jsme byli bez elektrického proudu. Došlo to tak, že na teplou vodu na kafe jsme chodili k sousedce, která naštěstí byla už v důchodu. Dokonce rano nám nosila horkou vodu na kafe a čaj. Věděla kdy půjdem do práce. No a sprchovat jsme se také k ní chodili a přebíhali v pyžamu. Byla to docela sranda. Jen ledničku jsme museli vyjíst a kupovali se potraviny, které vydrželi bez ledničky.
No a večer místo televize se hráli karty nebo člověče nezlob se při svíčkách. Jediný štěstí bylo, že to bylo v létě. Ale i kdyby to bylo v zimě měli jsme kamna a dřevo zatopilo by se a bylo by to fajn. Já myslím, že by si člověk zvykl i bez proudu, ale fakt, že je to pohodlnější.
Jo a tu pojistnou skříňku si elektrikáři odvezli, že ji boudou ukazovat učňům co dokáže blesk. Docela dobrá učební pomůcka.

S pozdravem,
Katy

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou úpravou.

Téma dne 24. 10. 2012: Můj život bez elektrického proudu

  • Je pro vás elektrický proud samozřejmostí? Dovedete si představit, jak byste se bez něj obešla?
  • Jak by podle vás vypadl svět bez elektrického proudu?
  • Jaký nejdelší výpadek elektřiny jste doposud řešila? Respektive, jak dlouho jste se doposud bez proudu obešla?

apc prepetova ochranaSvé úvahy a příběhy mi posílejte do e-mailové schránky redakce (viz níže), a to nejpozději 24. 10. 2012 do 15.00 hodin. Jednu z přispěvatelek odměním 10.000 extra body do říjnového kola naší Věrnostní soutěže. Další pak získá pěkný dárek, totiž APC přepěťovou zásuvkou s osmi zástrčkami a telefonní a internetovou přípojkou, která slouží k ochraně spotřebičů před výkyvy napětí způsobenými třeba blesky. Pokud chcete mít šanci na zisk dárku či bodů, ať je váš příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu.

čeps

Reklama