Se svojí tchyní jsem bohužel nenašla dobrý vztah do dnešní doby. Ona je taková zvláštní osůbka, prostě není moje krevní skupina.

Věčně si na něco stěžuje, všichni jí ubližují a lžou.

Už je čtvrtým rokem doma, jelikož firma, ve které předtím pracovala, zkrachovala a neustále si stěžuje, že nemůže jinou práci najít, vím, že u nás je to velký problém, ale já ji neviděla snad ani jednou, že by nějakou práci sháněla, no oni zaměstnavatelé za ní domů chodit nebudou.

Když jsem několikrát měla snahu jí práci najít, tak se jí pokaždé nelíbila a na její argumenty se nic říct nedá, nejlepší z nich je asi ten, že nemůže nastoupit, protože by měla dlouhý a krátký týden a v tom dlouhém týdnu by přijela až pozdě domů a byla by unavená, ale ona musí tatínkovi-tchánovi přece vařit. No, co na to říct.

Takže neustále dokolečka posloucháme, jak jsou na tom špatně.

S jejím synem spolu bydlíme již osmým rokem, celou dobu brečela, jak její kamarádky mají už všichni vnoučátka a ona se jich ani nedožije (je jí 50. let :o), minulý rok v lednu se nám narodilo miminko, když spočítám, kolikrát s ním byla na procházce, tak to bohužel nevychází ani jednou měsíčně.

Neustále nám volá, a to i několikrát denně, aby nám sdělila, že vyprala, vysála, umyla okna apod., no prostě samé důležité věci. Nejvíce mne pobavila, když mi volala, že vaří koprovou omáčku a "bleje u toho oči" (pro vysvětlení, tchán má kopr moc rád, tak se uvolila, že mu ji uvaří, ona ji totiž nesnáší).

Nejlepší bylo, když nás jednou navštívila, malýmu bylo asi 8 měsíců, vzala si ho na ruku a pak ho posadila doprostřed místnosti a odešla zavřít okno. Já vyděšená, protože syn C se v sedu ještě neudržel a většinou žuchl k zemi, hnedky jsem ho sebrala, tchyně se ještě cítila dotčená, že její kamarádky vnučka "ale už sedí, tak jak ona může vědět, že náš Kuba ještě ne".

Nejvíce mě může naštvat, když je můj skoromanžel po noční, ze které se vrací kolem šesté hodiny ráno, a tchyně volá, že u nich napadl sníh (bydlí 12 km od nás, takže u nás taky napadl) a probudí manžela, kterému se třeba před chvíli podařilo usnout, nebo jindy, samozřejmě je zase po noční, nutně potřebuje zavést na nějaký úřad.

Abych o tchyni nepsala jen samé špatné věci, tak bohužel jediné pozitivní, co já na ní vidím, je to, že moc dobře vaří.

Její několikadenní volání jsme vyřešili zrušením pevné linky, z mobilu nevolá již tak často.

Doufám, že nebudu jednou taky taková "příšerná tchyně", i když člověk nikdy neví, až přijde nějaká taková a odvede si mého synáčka, no budu se snažit taková nebýt!

Gabča

Gabčo, prosím, nebuďte taková :-)!!!
Reklama