Další velice zajímavý názor na šovinismus, ale také na feminismus, zaslala k dnešnímu tématu čtenářka Tana M. Její sonda do stavu našeho rodinného soužití je vskutku zajímavou koláží vztahů...

Následující příspěvek k dnešnímu šovinistickému tématu zaslala čtenářka Tana M. Příspěvek jsem si pracovně nazval „vztahová koláž“ a musím říct že je skutečně velice zajímavý, jsem zvědavý, co na něj řeknete...


Dobrý den milé ženy-in.cz
Mužský šovinizmus je slepá víra v samozřejmou nadřazenost muže nad ženou. Nevím zda se díváte na celou situaci z pohledů mužů, ale zcela určitě potvrdíte, že muž je vládcem světa.
I když blbost je asexuální, funguje pro obě pohlaví stejně. Tak existují určité specifika, která jsou výsadou jen mužů. Nemyslím tím že by ženy nemohly dělat kick boxerky, že by ženy neřídily velká letadla, nebo že by ženy nemohly dělat razničky metra. To je vše výsadou jak mužů tak žen. Muži mají mnohem důležitější role ve společnosti-politiku, řízení zeměkoule, zabezpečení rodiny, opravy auta, peníze v rodině, a rozmnožovací funkce.
Nemyslím si, že by mužský šovinizmus byl jiný než ženský feminismus. Když se najde vypatlaná tykev, /BB/modelka, která prahne po majetků bohatého „fotbalistu“, nebo jiného sportovce, je jasné že ho většinou dostane. Stejně se najdou muži, kteří za každou cenu „oholí“ ženskou tak, aby odešla z manželství a skončila někde v nevěstinci. To se mužským šovinistům zcela a jistě povede.
Když si najde bohatý muž v 5O letech milenku ve věku 17 až 20 let /mladší edice/, většinou říkají, že objevili nový smysl života. Milenkám říkají že, jsou to jejich „malinká heboučká koťátka“, která jim otevřela oči. Manželkám říkají, že jsou to vlastně sedmihlavé saně, nebo fúrie. Po 4 letech mileneckého vztahu /bohatý starý muž a nadměrně vyvinutá mladá milenka/ se muži probouzejí do reality. Bez majetku, bez kreditních karet, bez aut.
A vždy je to o dvou nebo 3 lidech zda se dohodnou nebo ne.
Muži odcházejí ze zpackaného vztahů se zubním kartáčkem a jednou děravou nohavicí, žena jako vítěz v bitvě. Ženám po nepovedeném vztahu zůstává panelákový byt, Václavové králíkárny, menší domek v Horní Dolní, nebo starší auta typů škodovky nebo feldy. Ženám z nepovedených vztahů zůstávají neprodejné chatky v Polabí, nebo garáže, za které musí platit 5000 Kč měsíčně. Velkorysost mužů.

Je zvláštní, že zemědělská půda zůstává z nepovedených vztahů převážně mužům.
Muže nějak nechráním, nejsem ani feministka a neuznávám mužský šovinizmus.

Děkuji všem milým ženám za podporu v dost složité životní situaci. Manžela mám pořád v nemocnici.
Tana M.

Pozn. ret: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 13. prosince 2011: Já a chlapi šovinisti

vichyMinulý týden jsme zde v magazínu probírali feministky a feminismus, bylo by škoda, opomenout i mužský šovinismus, co říkáte, milé čtenářky? Myslím, že na šovinisty má každá žena svůj názor, asi bude nejspíš dost negativní, přesto si myslím, že může být podložený zajímavými argumenty. A právě ty argumenty mě zajímají!

  • Jaký je váš názor na chlapy šovinisty a proč?

Posílejte mi své příspěvky na e-mail uvedený níže a nezapomeňte, že pokud chcete mít šanci na získání krásného dárku (tentokrát pro toho vašeho chlapa, když už si bereme chlapy na paškál), musí váš text být dlouhý alespoň jako tento odstavec. Jaký je to dárek? Kvalitní balzám po holení VICHY HOMME a 500 bodů do naší letošní Vánoční soutěže! Uzávěrka zasílání příspěvků je 13. 12. 2011 ve 14.30 hodin.

A kdybyste náhodou neměly vyhraněný názor a chtěly se přesto dnešního tématu zúčastnit, můžete si jen tak z legrace vyzkoušet napsat šovinistický příspěvek do našeho recesistického šovi-koutku.

Stále hrajeme Šťastnou vánoční soutěž o ceny v hodnotě 30.000 korun! Více zde...

Reklama