Bulvár

Blbá puberta s tripem

„Jak jsem mohla být tak blbá?“ Tak tuhle otázku si kladu vždy, když si vzpomenu na svůj pubertální věk. V tu chvíli se nenávidím za to, jaká jsem byla a jaké nervy jsem svým rodičům způsobovala. No jo, no, hold tohle si každý puberťák uvědomí, až když má vlastní děti.

Ještě na základce jsem byla taková slušná holka, jenže na střední škole bylo všechno o něčem jiném.

Možná to způsobila velká změna prostředí a lidí, ale já jsem se strašně změnila.
Sukýnky a šatičky vystřídaly lehce ošoupané kalhoty a vytahané svetry či mikiny, slušné botky skončily kdesi hluboko v botníku a vystřídaly je osmidírkové Martensky a Gladiatory, mé krásné blond vlasy se proměnily v červené, na nose a v pupíku přibyla náušnice a ty v uších, o těch radši ani nemluvě. Prostě jsem byla pěkné kvítko.

Na škole jsem si našla kamarády stejného ražení. Moc jsme si rozuměli a stále jsme něco rozebírali, hlavně o přestávkách za rohem školy při cigaretě. Do jednoho jsem se bezhlavě zamilovala, byl to exot jako já, a tak jsme to spolu začali táhnout. Vídali jsme se pořád – ve škole, po škole, o víkendech jsme chodili do rockových klubů.

Rodiče ze mě byli celí vedle, a ještě víc vedle byli po tom, co mě potkali na ulici v jedné ruce držíc Jakuba za ruku a v druhé cigáro. Asi měli co dělat, aby se udrželi a jednu mi rovnou nevrazili, ale byli docela taktní a nechtěli mi dělat trapasy (za což děkuji) a radši jen tak letmo pozdravili. Zato doma, to byl průser. Dostávala jsem tisíce zákazů, jenže já byla hrozně paličatá. Prostě jsem chtěla být svá, nenechat si do toho mluvit někým tak starým, jako jsou moji rodiče. Vždyť oni tomu vůbec nemohou rozumět.

Víkendové návštěvy v rockových klubech se staly pravidlem, měla jsem nakázáno přijít do 24h, za tu dobu se toho dalo stihnout! Jednoho dne Jakub donesl do klubu extázi, že prý jsem takový zážitek nikdy nezažila. Vzal si to skoro každý z našich přátel, i já jsem chtěla zkusit, jaké to vlastně je, a tak jsem si také jednu vzala. No, byl to mazec! Mrazilo mě po celém těle, milovala jsem všechny na celém světě. Nikdy nic nebylo tak nádherného. A dušička měla pokoj, že to okusila.

Jenže asi za měsíc přišel s tripem.
Zvědavost byla silnější než já, takže šup s ním pod jazyk. Za chvíli jsem se nestačila divit, co jsem všechno možné i nemožné viděla! Naštěstí mě něco včas osvítilo a já jsem si uvědomila, že mezi tyhle lidi nepatřím.

Našla jsem si slušného kluka, který mi pomohl být „normální“, razantně jsem změnila svůj zevnějšek a mým rodičům spadl kámen ze srdce, že jsem se zase dala dohromady. Pár let po maturitě jsem se za svého zachránce vdala, máme krásnou zdravou holčičku. Jenom si říkám, že se vůbec netěším, až se dostane do puberty...

Jakuba občas vídám na nádraží a věřte, že to je velmi smutný pohled...

 

Za mail děkujeme čtenářce, která si nepřeje zveřejnit svůj nick.

 

   
10.03.2005 - Společnost - autor: Jindřiška Kleknerová

Komentáře:

 1. avatar
  [15] monca13 [*]

  doufám, že moje dcera nic takového nezkusí

  superkarma: 0 01.01.2007, 03:44:13
 2. avatar
  [10] Žábina [*]

  Pavluska: přesně, ale bohužel každý takové štěstí nemá

  superkarma: 0 10.03.2005, 13:24:59
 3. avatar
  [9] Markýza [*]

  PAne jo, tayk jsem měla divokou pubertu, ale nikdy jsem nezkoušela drogy(krom marjánky), asi mám silný pud sebezáchovy, jako pisatelka - moc a moc a a malé dej do života hodně lásky a porozumění, aby, kdyby šlápla vedle, nezklouzla pod dno, ale vrátila se zpět.

  superkarma: 0 10.03.2005, 13:19:26
 4. avatar
  [6] tlustoprdka [*]

  Žábina:
  Je to asi devět let nazpátek,kdy u nás ve městě,kousek od místa kde bydlím, jsem taky potkávala takového kluka.Měl asi kolem 20 let,otrhané kalhoty,rozcuchané slepené vlasy,vrávoral po chodníku-prostě zanedbanej.Přitom,kdyby se jen trochu umyl,učesal,oblékl na sebe něco slušného,každá druhá holka by ho chtěla.Přespával pod mostem v odpadkách,co tam lidé naházejí a doslechla jsem se,že čichal toluen.Asi to sním špatně dopadlo,protože už ho nepotkávám.Asi umrznul.
  Je to smutné,když si mladý člověk (a nejen mladý),který má všechno před sebou tak ničí život.Nejen sobě,ale hlavně rodičům.

  superkarma: 0 10.03.2005, 11:25:24
 5. avatar
  [5] Fripa [*]

  panebože, co mě čeká...Jedenadvacetiletej vejrostek už to má v poho za sebou, ale mám 8letý dvojčata

  superkarma: 0 10.03.2005, 11:22:01
 6. [4] balluuu123 [*]

  to je moc skvělý, že jsi potkala toho správnýho kluka a "zachránce" . Chudáci rodiče. To se jim asi opravdu ulevilo. Ale je to paráda. Hodně lidí uklouzne a už se nedokážou vrátit zpátky. Ty jsi byla včas zacháněná. A koneckonců na svých ex-příteli vidíš, jak jsi mohla taky dopadnout. Takže je to skvělý a držím všechny palce, aby dcera měla "klidnější" pubertu.

  superkarma: 0 10.03.2005, 11:21:38
 7. avatar
  [3] Amélie [*]

  "Návrat z pekla" se dá možná přičítat bezproblémovému rodinnému zázemí.Pro ty, kteří vyrůstají v rodině alkoholiků, tyranů, ignorantů...,je asi takové procitnutí složitější.Většinou končí jako Jakub...

  superkarma: 0 10.03.2005, 11:21:10
 8. avatar
  [1] Žábina [*]

  Hm tak to je tedy síla...ale jak se říká, konec dobrý - všechno dobré... ...jen chápu tvůj pocit, když vidíš svou bývalou lásku tam, kam se sama dostala...a když si uvědomíš, žes tak mohla dopadnout taky

  superkarma: 0 10.03.2005, 10:40:12

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme