Bulvár

Blanka Matragi: Proč se závisti neříká výzva?

V neděli večer mi zazvonil telefon. Volal šéfredaktor Radek Kříž. „Nechceš udělat rozhovor s Blankou Matragi?“ „Chci!“ „Tak zítra v jedenáct v Obecním domě.“ Spadla mi čelist. To nemám moc času na přípravu, pomyslela jsem si. Ale když jsem se s ní setkala, zjistila jsem, že nejlepší je improvizace.

Blanka Matragi je živel, neustále v pohybu, takže „přikovat“ ji na chvíli na židli bylo složitější než okroužkovat pytel blech. Snad se na mě pro to přirovnání nebude zlobit, ale dovolím si ocitovat její větu. „Sedět na jednom místě je pro mě utrpení.“ A tak v průběhu rozhovoru, který mi poskytla po instalaci skleněných šatů, nového přírůstku její výstavy v Obecním domě, neustále odbíhala, konzultovala další projekty se skláři, dávala pokyny grafikovi a „úkolovala“ svého muže Makrama.

blanka

Blanka už je prostě taková a vlastně jsem si ji ani jinou nepředstavovala. Po přečtení knihy „A jedu dál“ jsem měla pocit, jako bych ji znala už léta. Přesto mě stále překvapovala svým neskutečným elánem a nadšením, které patrně pramenilo i z jejího nového díla - skleněných šatů, jimž vlastně vděčím za toto krásné setkání.

blanka

Do Obecního domu jsem přišla v určenou hodinu, přesto trochu pozdě. Šaty už byly nainstalovány, fotoaparáty cvakaly a Blanka Matragi s nadšením pózovala. Přesto neustále hledala tu nejlepší pozici skleněné plastiky, aby co nejvíc vynikla její krása, pohyb a noblesa. Bylo příjemné sledovat to nadšení a něhu, se kterou se sochy dotýkala.

blanka

Jak se Blanka Matragi dostala od šatů k soše?
Udělat z věcí zdánlivě prostých a obyčejných neobyčejné a žádané. Pro mě to byla obrovská výzva. Splněný sen. Když jsem dostala pozvání na sklářské sympozium, vzala jsem to jako výzvu. Sama bych do toho nešla a kluci (skláři) asi také ne. Strašně nás to bavilo a chtěla bych v té spolupráci dál pokračovat. Proto mě mrzelo, že někdo na Primě řekl, že jsem na skláře křičela. To je nesmysl, já když zvýším hlas, tak hecuju, chci, aby ze sebe lidé dostali maximum. Tam nebyl důvod křičet, jsou to všechno mistři svého oboru, k nimž se sjíždějí výtvarníci z celého světa a dělají se tam divy. Já myslím, že je to o dialogu, a strašně ráda jsem u toho procesu byla. Nemohla bych to dělat jako někteří výtvarníci, kteří se pod sochu jenom podepíšou. To by mě ani nebavilo. Když se autor pod něco podepíše, tak tam musí být jeho vize.

Je tvorba sochy v čem podobná  tvorbě šatů?
Je to něco podobného jako postavit šaty. Myslím, že už si to po třiceti letech zkušeností mohu dovolit prohlásit. Kdo umí dobře postavit trojrozměrné šaty, umí postavit i sochu. Musí být krásná ze všech stran, stejně jako šaty.

Jak dlouho trval proces výroby skleněných šatů?
Jedny šaty (existují dvoje, druhé jsou inspirovány orchidejí) jsme dělali přes měsíc. Jen tak pro zajímavost, jeden skleněný plát váží kolem 12 kg, celé šaty 100 kg.

Máte obrovský tvůrčí záběr. Navrhujete šaty, šperky, bytové doplňky, teď už i sochy, kam půjdete dál?
Člověk jde tam, kam ho posouvá svět. Musíte umět reflektovat požadavky doby. Mluví se o globalizaci, ale stále se cení umět přijít s něčím novým. I to, co je zdánlivě okoukané a jednoduché, můžete přetvořit v něco úžasného, něco neobyčejného. Příkladem je tato socha.

Co vás inspiruje?
Může vás inspirovat cokoliv. Letištní hala, recepce v hotelu, setkáním s každým člověkem vám může něco dát. Sleduji samozřejmě práci výtvarníků na celém světě a začala jsem si svoje nápady i archivovat.

Navrhujete bohatě vyšívané róby, svatební šaty princezen, modely  velice nákladné, zdobné, které sama dotváříte malbou. Nepřejedlo se vám to?
Je to samozřejmě rutina, ale nemůže se vám přejíst nic, když sama sebe provokujete k tomu, abyste do toho dala něco nového. Kdybych měla pocit, že se mi to přejedlo, stagnovala bych, ustrnula, a to by byl konec.

Proto jsem hledala nové možnosti a přišla třeba na využití digitálního tisku. Je to na rozdíl od pracné malby rychlé jednoduché a přitom velice efektní.

O šatech princezen toho bylo napsáno už mnoho. Spoustu zajímavostí si můžeme přečíst i ve vaší knize, ale nemáte náhodou nějakou vtipnou příhodu?
Zrovna nedávno mi volali z recepce mé výstavy v Obecním domě, že by si nějaká paní chtěla u mne objednat šaty z výstavy. Byla to princezna ze Saudské Arábie. Samozřejmě to devčata nepoznala, přece nebude chodit v dlouhých šatech, měla na sobě džíny a tenisky, protože byla v lázních. Ale já se v tom světě pohybuji už třicet let a vím, co a jak. Dozvěděla se o mé výstavě a náhoda přála tomu, že jsem byla v té době v Praze. Objednala si pro sebe a svoji dceru šaty z výstavy. Velmi obdivovaly prezentaci a mé studio v Obecním Domě.

Jak ty šaty pak zkoušíte?
Nezkouším na zákaznicích. Na základě měr si přesně vycpu pannu a odevzdám šaty hotové. A ještě se mi nikdy nestalo, že by šaty neseděly, nebo že by byl někdo nespokojený. Tím jsem také překvapila jednu klientku v Čechách. Divila se, že se tady šaty běžně zkouší třikrát až čtyřikrát. To byste se unavila vy i já, řekla jsem jí. Byla úplně unešená, šaty jí padly perfektně

Určitě jste se tady setkala se závistí. Máte srovnání. Jak se vnímá úspěch tady a v Libanonu?
Tady se slovo závist skloňuje snad ve všech pádech a já to nemám ráda. Přece jakoukoliv konkurenci můžu brát jako motiv, výzvu k zamyšlení, jak udělat něco jinak a třeba i lépe. Proč se nenazývá slovo závist třeba motivací? Lidé se tím i obhajují, že za úspěch se platí, úspěch se neodpouští atd. Do určité míry je to pravda, ale je na každém, aby se sám snažil.

Skrze úspěch jsem tady ztratila spoustu přátel. Téměř žádné nemám, a pokud ano, tak jsou to přátelství navázaná při spolupráci. Ta buď pokračuje, nebo se to zasekne. Tady musíte mít na všechno perfektně vypracované smlouvy a právníky. To v Libanonu neexistuje, máme firmu přes třicet let a skoro jsme nepotřebovali právníky. Tam by si nikdo nedovolil vás ošidit nebo podvést. Tam funguje tradicionalismus rodinných firem, které si zakládají na dobré pověsti. Každá negativní reference ji může stát existenci. Kdybych já jako známá osoba o někom prohlásila, že něco udělal špatně... to nikdo neriskuje a radši přijede ještě v noci a svou chybu napraví. Takhle to tady bohužel nefunguje.

Jste známá, slavná, žádaná. Jak to, že vaše nádherné šaty ještě neoblékají celebrity na červeném koberci v Hollywoodu nebo v Cannes?
Nabízeli mi, abych dělala šaty pro red carpet, ale to je tvrdě zaplacené. Musíte hodně zaplatit za to, že si vaše šaty oblékne nějaká hvězda. Hvězdy nerozhodují o tom, co budou mít na sobě, za tím je tvrdý byznys a mediální kolotoč. Na to Makram nechtěl přistoupit, a když jsem se léta obešla bez červeného koberce, obejdu se bez něj i nadále.

Stejně by si všichni návrháři, kteří šijou na červený koberec, přáli být na mé pozici: šít pro nejmocnější ženy světa, princezny. Tam se jen tak nedostanou, i kdyby nabízeli šaty zadarmo tak, jak často dělají pro hvězdy na red carpet.

Když už jsme u těch VIP, co říkáte tzv. módní polici v našich časopisech? Vy, která se pohybujete mezi těmi nejbohatšími ženami světa, a najednou přijedete na tenhle malý píseček.
To je úplně směšné, co někteří napíšou, z toho se mi protáčejí panenky. Je to tak ponižující, že nad tím už musím mávnout rukou. Jedna paní redaktorka mi chtěla asi ublížit a napsala o mně, že mám zdevastovaný obličej plastikami... já bych ji chtěla poznat a pozvat, ať se mnou stráví celý den, ať v šest ráno vstane, hodinu cvičí, pak celý den tvrdě pracuje a večer jde ještě do fitka.

A pak ať napíše, že neumím unést stáří. 

Víte, já jsem taková bojovnice za právo a tyhle neodborné soudy, co tady kvetou na stromech, mě vytáčí. Chtěla mi vědomě ublížit a já bych ji mohla klidně žalovat, ale neudělám to. Ať se mnou stráví den a třeba na mě změní názor.

A přesto přese všechno sem jezdíte
Na Středním Východě je doba strašně rozháraná, to je opravdu sopka, která může vybuchnout. Stále se mluví o občanské válce, ale ve skutečnosti je to všechno jinak... ale nebudu se bavit o politice…

Začala jsem sem vozit svůj archiv, protože mám strach, že když to tam bouchne, přijdu definitivně o všechno. Bývalý primátor mi nabídl udělat tady výstavu. Ta první měla obrovský úspěch a přišlo na ni 82 tisíc lidí za tři týdny. Fronta stála až do Celetné.

výstava

Prý jsem tady „nadzvedla trubky“, takhle vtipně to nazval a navrhl mi, abych udělala stálou expozici. A já nadšeně souhlasila. „Sežeňte prostory, já to nainstaluju a věnuju Praze.“

Jenomže to není jen tak, věnovat něco národu.

výstava

výstava

„Meda Mládková by mohla vyprávět,“ dodali všichni přítomní, ale Blanka Matragi je „buldozer“, který dokáže všechno, co si zamane. Náš čas věnovaný rozhovoru utekl jako voda a Blanka se musela věnovat svým hostům, uměleckým sklářům z Nového Boru.

skláři

Přeji jí do budoucna méně závistí a hodně takových výzev

Mimochodem se skláři se také moc krásně povídalo. Dostala jsem od nich pozvání do sklárny, až budou dělat něco zajímavého. S radostí jsem souhlasila, takže se snad můžete těšit na zajímavou reportáž.

Foto: Michal Protivanský. Pohledy do expozice výstavy a momentky z instalace skleněné sochy

Čtěte také:

   
23.11.2012 - Rozhovory - autor: Dana Haklová

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [82] Nikar [*]

  Četla jsem její životopis, moc se mi to líbilo. Její šaty jsou úchvatné. A ať má botox, plastiku nebo jen cvičí, je to její věc, to jí neživí. ŽIví ji její práce a tu dělá skvěle. Musela té práci i hodně obětovat a i to se určitě podepsalo s věkem na její tváři. A nevím, když jí to vyhovuje, tak proč by se na stará kolena, měla zbavit šatů a lodiček a sportu. Rozhodně lepší než v jejím věku nějaká babka o holi, která sotva vyleze schody. Málokdo má v 63 letech tolik energie a vitality.

  superkarma: 0 16.11.2016, 08:51:37
 2. [81] step1 [*]

  Eva_Fl — #77 Řezat bych do sebe nechala jen ze zdravotních důvodů. Jinak ne.

  superkarma: 0 25.11.2012, 20:59:02
 3. [80] Saritka [*]

  To mi nic neříká.Sml23

  superkarma: 0 25.11.2012, 13:17:21
 4. avatar
  [79] wich [*]

  Eva_Fl — #59 Nevím, neznám, neřeším Sml80

  superkarma: 0 24.11.2012, 21:37:59
 5. avatar
  [78] gerda [*]

  Eva_Fl — #77 Dobře děláš. Na paní Matragi vidíš, co se dá za velké peníze taky pořídit.Sml15 Ne tak, když nemáš její příjmy. Nikdy nikdy. Tolik si vážím svého zdraví, že bych do sebe nikdy nenechaal zbytečně říznout. Nemoci - to je něco jiného, v opačném případě jen kvůli kráse a kvůli tomu, že to mají všechny kromě mě - tak to je rouhání. V rodině mám vážné nemoci, ne, že bych jim tohle přála, ale určitě by neškodilo zajít na určitá oddělení nemocnic, aby si ujasnily priority.Sml3

  superkarma: 1 24.11.2012, 17:47:34
 6. avatar
  [77] Eva_CZ [*]

  gerda — #76 ac zjevne vypadam na netu jinak, moc sebevedomi veru nemam , ale rezat si oblicej - nikdy. Fakt ne. Denne tady potkavam ty umelohmotny drzky.... A nektery velice spatne udelany, ac ty zensky zrejme mely $ na dobryho lekare. Vzdycky je to riziko a boli to a vysledek nejisty. A ten ksicht pak vypada jinak.

  1. na komentář reaguje gerda — #78
  2. na komentář reaguje step1 — #81
  superkarma: 0 24.11.2012, 16:39:10
 7. avatar
  [76] gerda [*]

  Eva_Fl — #75 ať je to co chce - sebevědomá žena nic z toho zapotřebí nemá. Nevím, co tím dokazuje.Sml14 Nejhorší je zmalovaný postklimakterický diblík na podpatkách a v minisukni. Takovou paní jsem zažila v práci a byla všem na posměch. Nejlíp to vystihla moje kadeřnice, když jsme se bavily o plastikách a honu za mládím - "no co, nanejvýš se o ní řekne NA SVŮJ VĚK VYPADÁ DOBŘE".... přece je normální, když jsme každý další rok o rok starší a ne naopak.Sml80

  1. na komentář reaguje Eva_Fl — #77
  superkarma: 0 24.11.2012, 14:32:55
 8. avatar
  [75] Eva_CZ [*]

  gerda — #72 tohle ale neni botox. To jsou zpackany operace. Pred nimi byla krasnejsi. Sml22

  1. na komentář reaguje gerda — #76
  superkarma: 0 24.11.2012, 14:02:42
 9. [74] PEPI11 [*]

  gerda — #72 Čtete moje myšlenky. Každý přece ty plastiky na ní vidí, že se nepovedly. Je proto blbost to lidem vyvrácet. Nic to však nemění na tom, že šije nádherné šaty, a je uznávaná po celém světě. Měla by přehlížet ty poznámky, nebo přiznat, že to tak je, své postavení by tím neohrozila, spíš naopakSml24.

  superkarma: 0 24.11.2012, 13:33:03
 10. avatar
  [73] Žofie [*]

  Její šaty jsou nádhera Sml59

  superkarma: 0 24.11.2012, 11:20:27
 11. avatar
  [72] gerda [*]

  Eva_Fl — #60 její botox je mi ukradený, jen se divím její reakci na připomínky ke vzhledu. Můj názor je, že se snaží křečovitě udržet mládí - a do toho patří veškeré její sportovní aktivity, které okázale vypočítává. Všimni si jejích póz na snímcích, ani jedna není přirozená. Žena jejího formátu se tímto sama degraduje, nad tyhle blbosti by měla být povznesená, dokázala světu svoje schopnosti a k tomu nemusí vypadat jako Elina Makropulos.

  1. na komentář reaguje PEPI11 — #74
  2. na komentář reaguje Eva_Fl — #75
  superkarma: 1 24.11.2012, 10:02:52
 12. avatar
  [71] Krupová [*]

  ty šaty a reportáž jsem nedávno viděla vce světě 2000Sml58

  superkarma: 0 23.11.2012, 23:22:22
 13. avatar
  [70] Dudlajlama [*]

  P.S. docela pekni panacci, ti umelecti sklariSml58Sml16

  superkarma: 0 23.11.2012, 22:37:33
 14. avatar
  [69] saruz [*]

  Bezva rozhovor, krásně se to četlo a ty šaty Sml67.

  superkarma: 0 23.11.2012, 22:23:52
 15. [68] BarcaB [*]

  Ty skleněné šaty jsou nádherné. Také jsem jednou navštívila její výstavu abyla jsem nadšenáSml16

  superkarma: 0 23.11.2012, 22:14:06
 16. avatar
  [67] Dessy [*]

  Anai — #39 Sorry, ale vybavil se mi nevím proč Kalousek.....Sml30

  superkarma: 0 23.11.2012, 21:44:57
 17. avatar
  [66] Dessy [*]

  free — #65 Je fakt, že umí, má vkus a dokázala se prosadit ve světě, což se jen tak někomu nepovede.

  Celá život se mi líbila a dokonce se narodila nedaleko mého bydliště.

  Hodně viděla, zažila a umí. Ale ostatně, když tu probírám tak ty diskuze o plastikách, taky mám svůj názor, napsala jsem ho, ale je to každého věc....Sml67

  superkarma: 0 23.11.2012, 21:05:37
 18. [65] free [*]

  Já jí závidím prostředía lidi, které potkává.... a taky že je fakt dobrá.

  1. na komentář reaguje Dessy — #66
  superkarma: 0 23.11.2012, 20:56:54
 19. avatar
  [64] Dessy [*]

  gerda — #52 No  je to její věc...ale samozřejmě ji má a moc s nepovedla.

  Byla to vždy nesmírně půvabná a krásná žena.

  Jednou jsem četla srovnání několika známých žen, jak umějí graciózně stárnout, vyšly z toho dobře Eliška Balzerová, Libuška Šafránková a mnoho dalších žen, vyzrálých a půvabných.Sml59

  Pak tam byly nějaké zahraniční hvězdy a z těch šla až hrůza, když se to nepovede...Madonna taky nedopadla nejlíp a Blanka Matragi bohužel taky ne...Sml80

  Jinak někdy jsou to  - promiňte - příšerky, některé herečky co si hrají na diblíky a mají 10 nevydařených plastik.

  Příroda je příroda a plastiku jen v nutném případě a když to člověku opravdu zkvalitní život...

  Stárnout by měl člověk důstojně  a brát život, jak je...

  superkarma: 0 23.11.2012, 20:55:55
 20. avatar
  [63] Dessy [*]

  Nemyslím si, že závist je nezdravá vlastnost. Ona je dvojí, závidět a nepřát (či přát jen to nejhorší) či závidět a přemýšlet, co mohu udělat já, abych byla lepší než jsem - v čemkoli a to mne posune o kus dál...

  superkarma: 0 23.11.2012, 20:48:33
 21. [62] libuno [*]

  Paní Blanko,

  máte vskutku krásné šaty. Bohužel ale jen pro majetné. Nicméně neotřelá krása. Jen tak dál.

  superkarma: 0 23.11.2012, 20:34:16
 22. [61] jukl [*]

  je dobrá ve svém oboru

  superkarma: 0 23.11.2012, 20:24:46

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [60] Eva_CZ [*]

  gerda — #52 proc, do psi prdele, resis neci botox? Sml80 Ji tvar nezivi a je to jen a jen jeji vec.

  1. na komentář reaguje gerda — #72
  superkarma: 1 23.11.2012, 19:23:43
 2. avatar
  [59] Eva_CZ [*]

  wich — #41 uzivatelce Trefa je pry 73 let. Paklize je to pravda, obdivuji, ze sedi u PC. Byt pise sama sobe.

  1. na komentář reaguje wich — #79
  superkarma: 2 23.11.2012, 19:22:13
 3. avatar
  [58] ekleinovka [*]

  Je ve svém oboru opravdu jedničkaSml67

  superkarma: 0 23.11.2012, 19:17:34
 4. avatar
  [57] Dudlajlama [*]

  Tahle zenska proste umiSml67, urcite bych si vybrala peknou radku satu, kdyby je tedy bylo kam nosit a byly na ne finance. Nad nekterymi modely se mi az dech taji a to spis tihnu v mode k minimalismu, coz se urcite o jejich vytvorech rici neda. Ale vypracovani detailu, snove materialy a strihy, jsou proste dechberouci. Taky jeji nazory jsou mi blizke. Takze nezbyva nez poprat, at se i nadale dilo dari.

  superkarma: 0 23.11.2012, 18:54:58
 5. avatar
  [56] kapkamore [*]

  Krásné šaty, modely i ty skleněné a příjemný rozhovor, díky..

  superkarma: 0 23.11.2012, 17:42:43
 6. [55] martinik [*]

  Krásné šaty, chtěla bych mít její elán.Sml16

  superkarma: 0 23.11.2012, 17:41:27
 7. avatar
  [54] peetrax [*]

  Výstavu jsem navštívila, byla skvělá - stejně jako její knížky. Doma se každý den dívám na její skicu šatů, kterou jsem si koupila na výstavě. Zkrátka muselo být super se s ní setkat!

  superkarma: 0 23.11.2012, 17:04:11
 8. avatar
  [53] Judo [*]

  Blanka Matragi jejeniška v moděSml59

  superkarma: 0 23.11.2012, 16:36:03
 9. avatar
  [52] gerda [*]

  jen nechápu, proč se jí tolik dotkly řeči o botoxu, když žádný nemáSml57 Ostatně, každý se může přesvědčit, naprosto přirozená tvář.Sml58

  1. na komentář reaguje Eva_Fl — #60
  2. na komentář reaguje Dessy — #64
  superkarma: 1 23.11.2012, 16:07:49
 10. avatar
  [51] reditelka [*]

  V mých očích umělkyně. Ta rozmanitost, kreativita a smysl pro detail - neopakovatelné. Aspoň se inspiruji.

  superkarma: 0 23.11.2012, 15:41:42
 11. avatar
  [50] ladouch [*]

  Skvělá žena a nádherné šaty.Sml59Sml59Sml59

  superkarma: 0 23.11.2012, 14:59:38
 12. [49] musilovahana [*]

  Její návrhy jsou krásné.

  superkarma: 0 23.11.2012, 14:46:28
 13. avatar
  [48] kristagg [*]

  Už nevím kde, ale viděla jsem reportáž ze sklárny, když je vyráběli.

  superkarma: 0 23.11.2012, 14:30:15
 14. [47] Vlaďka Husárová [*]

  Blanky šaty se mi velice líbí. Je obdivuhodná a krásná žena.

  superkarma: 0 23.11.2012, 14:24:41
 15. [46] Vlaďka Husárová [*]

  Anai — #39 Závidět a házet špínu na ostatní může člověk, který neví, co je to dřina vynaložená ke splnění snu.

  superkarma: 0 23.11.2012, 14:22:51
 16. avatar
  [45] BastMetztli [*]

  Velmi obdivuji tuto krásnou, talentovanou a ispirující ženu.

  superkarma: 0 23.11.2012, 11:59:30
 17. [44] doginka [*]

  Já Blanku také obdivuji.Pěkný rozhovorSml67

  superkarma: 0 23.11.2012, 11:58:37
 18. [43] magic11 [*]

  má krásné šaty a je to dříč, svoji pověst si tvrdě vydobyla a jednička Sml67

  superkarma: 0 23.11.2012, 11:17:44
 19. avatar
  [42] littleturtle [*]

  Krásné šaty. Vybrala bych si. Jen bych nevěděla kam s nimi, tak bych se kochala. Sml30

  superkarma: 0 23.11.2012, 11:10:34
 20. avatar
  [41] wich [*]

  Blanka Matragi je úžasná inspirující žena. Její práci, život, píli, odhodlání a zarputilost, se kterou pracuje, obdivuji. Naposledy jsem ji viděla v tom pořadu u Krampola, kde se mi zase moc líbila. Je moc příjemná a jak krásně povídala o svém bydlení na pláži, to je pohádka tisíce a jedné noci Sml29

  Dana Haklová — #19 Uživatelka Trefa články nečte nikdy, jen sama sobě napíše pod článek komentář. Asi sbírá bodíky Sml57

  1. na komentář reaguje Eva_Fl — #59
  superkarma: 0 23.11.2012, 10:39:40
 21. avatar
  [40] čurda [*]

  Klobouk dolů před Blankou, každá "žena" by měla mít alespoň něco z jejího náboje, kterým dobívá světSml22

  superkarma: 0 23.11.2012, 10:24:34
 22. [39] Anai [*]

  Dana Haklová — #34 Souhlasím - mám přesně stejné zkušenosti!!!  Takoví lidé, kteří opravdu něco dokázali, mají pochopitelně zdravé sebevědomí,  nejsou závistiví, nerozlišují "obyčejné" lidi a "celebrity". Povýšenost je znakem malosti a nafrněnost pseudocelebrit znakem mindráků z toho, že nemají na to být tím, čím by být chtěli.

  1. na komentář reaguje Vlaďka Husárová — #46
  2. na komentář reaguje Dessy — #67
  superkarma: 1 23.11.2012, 10:23:02
 23. [38] zzandaa [*]

  Má nádherné kousky.

  superkarma: 0 23.11.2012, 10:04:56
 24. avatar
  [37] black.bird.third [*]

  Super žena. Obdivuji, kam až se vypracovala.

  superkarma: 0 23.11.2012, 09:56:56
 25. [36] planda0 [*]

  Tuto ženu obdivuji

  superkarma: 0 23.11.2012, 09:55:02
 26. avatar
  [35] vmarta [*]

  má super fantaziiSml22

  superkarma: 0 23.11.2012, 09:49:03
 27. [34] Dana Haklová [*]

  aviaki — #32 Ona nemá důvod se povyšovat, protože vysoko je a ze své zkuššnosti mohu potvrdit, že lidé, co něco opravdu umí a znamenají jsou velmi milí a svým způsobem pokorníSml67

  1. na komentář reaguje Anai — #39
  superkarma: 2 23.11.2012, 09:34:37
 28. avatar
  [33] rusalka2008 [*]

  Také ji obdivuji, ty nádherné výtvory... Sml67

  superkarma: 0 23.11.2012, 09:30:36
 29. avatar
  [32] aviaki [*]

  Byla jsem na její první výstavě - nádherné Sml59Sml59Sml67.

  A moje maminka (bývalá švadlena) měla to štěstí, že na výstavě zrovna Blanka Matragi byla, a dokonce si prý velmi příjemně popovídaly. Je úžasné, že taková žena, která se pohybuje ve vysoké společnosti se nevyvyšuje nad důchodkyní švadlenou z Horní Dolní - to taky může svědčit o jejím charakteru a povaze.

  1. na komentář reaguje Dana Haklová — #34
  superkarma: 0 23.11.2012, 09:29:56
 30. [31] V19 [*]

  má nadanie - pekná prácaSml22

  superkarma: 0 23.11.2012, 09:26:33

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme