Právě teď jsem se vrátila ze křtu knihy Blanky Matragi a přináším vám z něj ty nejžhavější novinky. Jste-li obdivovatelkou této světově proslulé návrhářky, můžete se těšit nejen na její knihu, modely, ale i na velkolepou módní show a výstavu.

blanka

Otevření nového butiku mě opravdu překvapilo. Pokud si myslíte, že v něm budou k mání jen společenské róby haute couture, na které jste u této návrhářky zvyklé, tak vás musím zklamat. Nebo potěšit? Blanka Matragi sice zůstává věrná svým zákaznicím z Perského zálivu, ale jak už to u ní chodí, jde ve své tvorbě dál.

Kromě vysoké módy, designu skla, nábytku, šperků či bytových doplňků, se začala věnovat i „civilnějším“ a sportovně laděným kolekcím, které budou tvořit sortiment jejího nového butiku, který hodlá otevřít začátkem října.

A to ještě není zdaleka všechno!

kniha

Věřili byste, že Blanka Matragi už slaví třicáté výročí své tvorby? K této příležitosti vydala svou v pořadí druhou knihu, s příznačným názvem „Jedu dál“ , kde bilancuje nejen svůj dosavadní život, ale i tvůrčí vývoj. V knize se představuje nejen jako známá návrhářka svatebních a společenských šatů pro bohaté nevěsty a dcery šejchů, ale i jako všestranná umělkyně, která má co říct i v oblasti designu. Uplatňuje se skvěle i jako návrhářka šperků, porcelánu, lustrů, bytových doplňků, a dokonce i jako sochařka.

Kromě knihy, která dnes spatřila světlo světa, má další plány. Chystá velkolepou módní show, na které představí své nejskvostnější modely, ale i expozici, kde budou k vidění nejen šaty, ale ukázky jejího designu, soch, šperků, sklářských výrobků a porcelánu.

Blanka Matragi má obrovský záběr a jede doslova jako motor. Je neuvěřitelně pracovitá, aktivní, a jak sama říká, ráda se chápe nových výzev.

Uvidíme, čím nás tato hrdá Češka překvapí příště. Už se těším, až si přečtu novou knihu, na jejíž recenci se můžete těšit už příští týden.

Reklama