voda

Jméno Blanka Matragi nemůže uniknout nikomu, kdo se alespoň trochu zajímá o módu. Každá její kolekce je očekávána s velkým napětím. Tentokrát nás překvapila inspirací pěti živly. Že jsou jenom čtyři? Omyl, Blanka jich má pět a s tím šestým stále bojuje.

Jsem moc ráda, že jsem se s touto ženou mohla opět setkat. Zároveň se i trochu stydím, neboť energie, která z ní vyzařuje, je doslova spalující. Ačkoliv se nepovažuji za lenocha, jejímu tempu se rozhodně rovnat nemůžu. Blanka pracuje 365 dní v roce, nezná dovolenou a své spolupracovníky a klienty budí třeba ve dvě ráno. Sama o sobě tvrdí, že práce je její největší vášní, koníčkem a radostí, bez níž by nedokázala žít. Ani bez své velké životní lásky a opory manžela Makrama, s nímž sdílí dobré i zlé již několik desítek let.

Blanka Matragi „pendluje“ mezi Prahou, (kde má butik, a stálou expozici v Obecním domě) a Libanonem, kde převážně vznikají její úchvatné kolekce.

Ta nejnovější se jmenuje Elements a je velice překvapivá. I když v ní poznáte nezaměnitelný Blančin rukopis, přináší opět něco nového. Máte z ní zvláštní osvobozující pocit. Nejsou to jen krásné šaty, ale umělecká díla, plná pohybu, zářivých barev a obrovské energie, která vás nabíjí.

Jsou ztělesněním autorky samé, ženy, z níž nevyčerpatelná síla doslova tryská. Stejně jako z pěti živlů, které se staly její inspirací. Ano, čtete správně. K vodě, vzduchu, zemi a ohni, přidala Blanka Matragi ještě lásku, podstatu života, která dává vše a nežádá nic. Element Láska má podobu úchvatných svatebních šatů.

Všechny živly jsou krásné, Blanka Matragi je miluje a její nová kolekce je velkým vyznáním této lásky.

Jediný živel, který zatím nedokázala zkrotit, je živel v ní samé. A to je jedině dobře.

Foto: Lucie Robinson

Čtěte také:

Reklama