Naše čtenářka s nickem bleblemcy nosí dioptrické brýle a řeší otázku, jak si nalíčit oči. Bez brýlí nic nevidí, a s nimi to prostě nejde. Přečtěte si moc zajímavý příspěvek na závěr dnešního tématu.

Dobrý den,  tři roky jsem se téměř nelíčila. Teď mě čeká návrat do zaměstnání po rodičovské dovolené. Tam mě nikdy snad neviděli nenalíčenou a já po pravdě zvažuji, zda se znovu začít výrazně líčit, jako tomu bylo před mým odchodem a nebo zda hodně zmírnit.

Asi zvolím druhou variantu a začnu si zvýrazňovat hlavně právě oči. Nikdy jsem si z obličeje nedělala plakátovací plochu, ale ráda jsem dřív experimentovala s barvami. Taky tekuté oční linky mi nedělaly problém, ale dnes už si na ně netroufám. Jejich aplikace vyžaduje pevnou ruku a já začínám pozorovat, že ta mi jaksi chybí. Jestli se to ještě zhorší asi půjdu brzy do pekáren cukrovat koblihy.

Takže stará dobrá kajalová tužka, trochu stíny ve světlém neutrálním tónu a řasenka nejlépe prodlužující. To je můj plán. Ovšem musím nejprve na nákup. Zjistila jsem totiž po kontrole doby spotřeby, že to, co mám v zásobě, už může putovat do koše. Jediné co do odpadu nepoletí je krém pro vyrovnání tónu pleti a jedna šedá kajalová tužka.

S tím bych asi moc parády neudělala a tak půjdu utrácet a když už, tak ať to stojí zato a koupím si i něco pro večerní příležitosti.

Pro osvětlení na plesech a podobných radovánkách používám vždy mnohem výraznější líčení a dovolím si možná i třpytky. Alespoň budu mít důvot vytáhnout manžela po dlouhé době zase do víru noci a vášně.

 Také líčení do dioptrických brýlí není stejné jako pro oči bez nich. Nejen díky tomu, že oči se pod brýlemi opticky zmenšují a je třeba je tedy líčením zvětšit, ale i proto, že pokud si je sundám, jsem slepá jak slepýš.

Bez brýlí pak jen těžko hledám v zrcadle odraz vlastního oka natož abych ho nalíčila. Do smrti budu blahořečit tomu, kdo vynalezl to skvělé kosmetické zrcadlo, které mnohonásobně zvětšuje odraz až do velikosti „fujtajbl to sem se lekla.“

 Tak tedy líčení zdar a očí zvlášť a já odcházím na nákupy.

Bleblemcy

Milá Bleblemcy, díky za super příspěvek. Vidíte, to by mě nenapadlo, s tím zrcadlem

Text nebyl redakčně upraven   

Reklama