Bulvár

black.bird.third: Konkurz do pořadu Riskuj

Čtenářka Veronika s originálním nickem black.bird.third má zkušenosti i s konkurzem v televizní soutěži. Jak to dopadlo dál? To si přečtěte.

Dobré odpoledne.

Pěkné téma jste vybrali přes víkend. Mám obavy, že kdyby se měla každá žena-in k tomuto tématu vyjádřit, zablokujeme Vám schránku :)

Na základní škole, když jsme měli udělat nějakou vzpomínkovou knihu o naší třídě, každý dostal jakousi charakteristiku. A ke mně napsali spolužáci: „nejsoutěživější“. To mi zůstalo dodnes.

Na fyzické či sportovní soutěže jsem nikdy moc nebyla. Ani na soutěže typu: volejbal, basketbal... Jsem individualistka. Ráda posílám různé soutěže z časopisů, křížovky, a hlavně internetové soutěže. Mám ráda ten typ soutěží, kde se ze správných odpovědí losuje. Všichni mají totiž úplně stejnou šanci na výhru. Nejsem ani v žádné internetové diskuzi, tudíž si odpovědi hledám či luštím sama. O to větší je potom radost z výhry. Podařilo se mi například vyhrát proplacení účtů za deset tisíc, vrtačku (to ocenil hlavně manžel), notebook - za originální fotku, kdy o originalitě naštěstí rozhodovala porota a ne další soutěžící. To bych vyhrála asi prd. viz níže.

Soutěží typu: nejkrásnější miminko, nejkrásnější pejsek, nejkrásnější zvířátko, nejkrásnější bábovka, nejkrásnější bota... se neúčastním. Štve mě totiž systém hodnocení, kdy v drtivé převaze případů vyhrává fotka s největším počtem hlasů. Nejsou to pak již soutěže o nejkrásnější „cokoli“ ale o to, kdo z autorů má nejvíce přátel na FB, kdo nejvíce prosí v nejrůznějších diskuzích o body pro jejich fotku... Asi před rokem jsem v jedné takové (tehdy ještě otevřené) diskuzi každý den minimálně dvacetkrát četla prosbu o hlásek pro miminko měsíce. No, tak dám hlásek, pokud je miminko opravdu kouzelné. Jenže když jsem klikla na odkaz, miminko na fotce nebylo vůbec vidět. Jen pár vlásků, jak bylo zachumláno v peřince. Zato maminka se tam zubila na celé kolo. Jiné mimino mělo hromadu bodů jen z toho důvodu, že mělo na peřince šálu Slavie. A miminko tam zase nebylo téměř vidět.

Nejzajímavější výhra? To byla určitě moje první výhra. Bylo mi tehdy asi dvanáct let a vyhrála jsem na rádiu, kde moderuje onen kožichový moderátor, deset prezervativů a ledvinku oné rozhlasové stanice. Radost jsem měla velikou. První výhra a moje jméno dokonce četli v rádiu.... Prezervativy mi zabavili rodiče. Ledvinku naštěstí nechali. Nosila jsem ji do roztrhání. Asi po deseti letech moje mladší sestra ony prezervativy našla. Samozřejmě prošlé. Tak jsme je nafoukly a testovaly, kolik vzduchu vydrží. A potom i to, kolik se do nich vejde vody. Vešlo se jí moc.

A do televize? Zkusila jsem to. Ale nevyšlo to a jsem ráda. Byla jsem dvakrát na konkurzu do pořadu Riskuj. Konkurz se konal ve velké posluchárně FTVS v Praze. Byla jsem tam jedna z nejmladších. Osazenstvo konkurzu tvořili většinou muži kolem šedesátky. Natěšení do televize.  Koukali se na nás, studenty, dost divně. Jako že jim chceme sebrat výhru. Všichni živě diskutovali, v jakém pořadu v televizi byli, kolik vyhráli, do jakého se ještě chystají. Co ke konkurzu studovali, co četli, jaké byly otázky loni a předloni...

Rozsadili nás ke stolům, rozdali otázky a vyplňovali jsme. Celkový počet bodů byl šedesát. K „projití“ do televize stačilo snad třicet. Měla jsem při obou pokusech (během dvou let) asi od dva body méně. Některé otázky jsem v životě neslyšela. A to jsem studovala vysokou školu. Šedesátníci si zakrývali testy, aby ani kousíček nebyl vidět. A náhodou ostatním nenapověděli. Tehdy uspěl snad jen každý dvacátý. Otázky, co byly potom v televizní soutěži, byly jako pro střední školu. Zato otázky na konkurzu se rovnali postgraduálnímu studiu.

Toť mé soutěžení. Zůstávám věrná internetu a jeho soutěžím. A děkuji i portálu žena-in. Dvakrát jste mě již vylosovali, výhra došla brzy a v pořádku a udělala velikou radost.

Přeji hezký den.
S pozdravem Veronika - black.bird.third

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

_______________

Ale stejně jste dobrá. Riskuj nepatří právě k nejlehčím soutěžím, i ten konkurz je velký úspěch – a co teprve odvaha na něj jít.
Moc hezký příspěvek. Děkuji Vám za něj a soutěžte dál - s námi i bez nás :) Je vidět, že Vás to baví.
Saša

 

Téma dne 27. února 2012: Soutěže a soutěžení

O tom, že jste Ženy-in soutěživé, není pochyby. Ale byly jste takové vždycky? A jsou takové třeba i vaše děti?
Soutěžit se dá různě a ve všem.
Ve sportu, v přízni o druhé pohlaví, v pomyslné soutěži s někým, v soutěži sama pro vlastní uspokojení, nebo i v soutěži o výhry.

 • Vyhrály jste někdy něco v soutěži? A teď nemyslím jen výhry u nás, na Ženě-in.
 • Soutěžíte ráda?
 • A v čem nejraději?
 • V soutěžích fyzických nebo psychických?
 • Soutěžily jste jako malé děti?
 • Soutěžily jste rády?
 • Vzpomeňte na nějakou kuriózní soutěž i výhru.
 • Pochvalte se, anebo naopak postěžujte si.
 • A co rodina a známí ve vašem okolí?
 • Šly byste soutěžit třeba i do televize?

Vše o soutěžích a vašem nadšení či naopak nic neříkající disciplině lidského chování, pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměním zajímavým dárkem: po soutěži se můžete natřít masážním olejíčkem a obléknout se do saténového tygřího župánku :)– viz výhra.

olej

zupan

   
27.02.2012 - Příběhy - autor: Alexandra Stušková

Komentáře:

 1. avatar
  [16] saruz [*]

  obdivuji účast v tom konkurzu,já bych neměla dost kuráže

  superkarma: 0 27.02.2012, 22:42:54
 2. [15] free [*]

  Já vlastně vyhrála svým dvěma mužským vstupenky na zahájění MS v ledním hokeji, co bylo naposledy v Praze. Soutěž byla vědomostní a byla to fuška. Zhruba 100 otázek nejen z českého hokeje.  Třeba anglicky moc neumím a ty otázky na NHL daly zabrat.    Radost jsem ale udělala.

  superkarma: 0 27.02.2012, 17:56:19
 3. avatar
  [14] ekleinovka [*]

  Ale zase máš další zážitky - prostě jsi to zkusila - a výhry jsi měla fakt dost hustý Sml67

  superkarma: 0 27.02.2012, 17:55:18
 4. avatar
  [13] tajnostii [*]

  Já bych se takového konkursu nezůčastnila

  superkarma: 0 27.02.2012, 16:44:27
 5. [12] Jala [*]

  Další prezervativy!  A pak se má rodit více dětí!

  superkarma: 0 27.02.2012, 15:08:18
 6. [11] jithule [*]

  nešla bych

  superkarma: 0 27.02.2012, 13:49:16
 7. avatar
  [10] nugyna [*]

  Sml59noo tak vyhry jsi mela opravdu moc pekne a jde videt, ze jsi takova ta sice souteziva,ale mas rada, kdyz soutež vyhraje opravdu nekdo, kdo si to zaslouzi. Take se radeji zucastuji soutezi fotek, kde rozhoduje porota. Vyberou vzdy opravdu pekne fotky a maji sanci vsichni. Fandim Ti a preji plno dalsich peknych vyher nejen v soutezich, ale i v zivote.Sml59

  superkarma: 0 27.02.2012, 13:32:24
 8. [9] dadma [*]

  Tak v soutěžích o nejkrásnější cokoli s tebou souhlasím.Zde jde o to, kolik je dotyčná osoba schopná pro sebe sehnat hlasů.

  superkarma: 0 27.02.2012, 12:41:55
 9. [8] Saritka [*]

  Tak mě by tam nikdo nedostal, zase nemusím mít všechno.Sml30

  superkarma: 0 27.02.2012, 12:20:22
 10. avatar
  [7] PBD [*]

  obdiv:) já bych na kokurs nešla..i když možná jako prověření znalostí(a odhadu:) by to nemuselo být špatné:) Ale do TV ..ee:)

  superkarma: 0 27.02.2012, 12:00:05
 11. avatar
  [6] Kytinkak [*]

  mám kamarádku, ta mi vyprávěla konkurz do AZ-kvízu, než to co mi povídala tak to budu sedět v klidu doma a soutěžit jen tak....Sml79

  superkarma: 0 27.02.2012, 11:15:41
 12. avatar
  [5] Věrulinka [*]

  Sml67 to jsi fakt dobráááááááá, do Riskuj, umíš Sml67Sml59

  superkarma: 0 27.02.2012, 11:06:26
 13. avatar
  [4] ladouch [*]

  To jste hrdinka, já bych se nikdy takového konkurzu nezúčastnila, gratulace za odvahu i když to nevyšlo.Sml59Sml59

  superkarma: 0 27.02.2012, 10:58:40
 14. [3] Danulka K. [*]

  Počteníčko zajímavé, zejména v pasáži o konkursu na pořad Riskuj. Jste odvaha, škoda,že jste ty 2 bodíky někde neopsala od těch starších, moudřejších a po výhře dychtících.

  superkarma: 0 27.02.2012, 10:44:27
 15. avatar
  [2] Jindriska8 [*]

  Sml67Soutěže o různá fota taky nesnáším a neuznávám,mnohokrát zvítězila fotka,která neměla hlavu ani patu a nebo s tématem neměla co dělat.Losování ,kde je porota má smysl.Do televize,bych nešlaSml22

  superkarma: 0 27.02.2012, 10:42:22
 16. avatar
  [1] enka1 [*]

  Dík za osvětlení, předpokládala jsem to tak nějakSml24

  superkarma: 0 27.02.2012, 10:39:27

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme