Složitou genezi svého nicku popisuje čtenářka Black.bird.third. Nick má sice ráda, ale má s ním jen samé problémy...

Problematický nick si vybrala čtenářka Black.bird.third...


Přeji hezký den všem ženám-in. I mužům.
 
Rozhodla jsem se taky přiznat. Přidávám se k odhaleným nickům.
 
   Historie mého nicku začala na střední škole. Ale ještě jsem to ani nevěděla. V té době jsem si zakládala emailovou adresu. Klasika. Jméno.Příjmení@... Tato adresa mi vydržela až do konce vysoké školy. Dva měsíce po promoci jsem se vdala. A stala se ze mě mladá paní. V tu chvíli jsem si říkala, že přeci nemůžu používat email se jménem za svobodna. Že bych akorát mátla lidi. A pokaždé někomu vysvětlovat, že to bylo moje první příjmení? Nikomu do toho nic nebylo.
   A tak jsem opět zasedla z aplikaci zvané „Založení emailové schránky“. Začala jsem suverénně:
Jméno.Příjmení@... „Litujeme, tato emailová adresa již existuje“.
Druhý pokus: Příjmení.Jméno@... „Litujeme, tato emailová adresa již existuje“. Zkusila jsem to znovu bez teček. „Litujeme, tato emailová adresa již existuje“. Řekla jsem si: „Tak takhle to asi nepůjde.“
   Pro další pochopení se musím přiznat, jak že se jmenuji. Inu jmenuji se Kosová. Tak jsem zkusila založit adresu: kosice@... „Litujeme, tato emailová adresa již existuje“. To už mě trošičku naštvalo. A tak jsem sáhla po angličtině.
První pokus zněl klasicky: kos@... ale v angličtině. Takže: black.bird@... a zase už mě někdo předběhl. I bez teček už bylo obsazeno. Začala jsem nadávat, že si snad schránku ani nezaložím. Začala jsem přemýšlet. Což takhle: black.bird.ová@... a ejhle: „Gratulujeme, vaše emailová schránka byla založena“. Měla jsem radost. Jenže za deset minut se mi adresa přestala líbit. Anglický začátek a koncovka typická pro česká ženská příjmení? Tak jsem ji zrušila. Jenže jsem byla zase na začátku. Kde nic, tu nic.
   Něco mě osvítilo. Tchánovci mají dva syny. Oba ženaté. Já s tím mladším. Tudíž jsme vytvořili třetí Kosovic rodinu. A tak jsem za anglického kosa šoupla číslovku třetí. Taky v angličtině. A konečně se zadařilo. Jakou já měla radost... A tak vznikl (a): black.bird.third
 
   Když jsem se potom začala různě registrovat na netu, hledání nicku jsem vzdala a dala tam část mailu. A funguje to dodnes.
   Jen mám s tímto dost originálním nickem (i částí mailové adresy) problém. Když někdo chce mou adresu, říkám: „Tak já vám to radši napíšu.“ Kdo zná angličtinu, nadiktuji to a přidám i český překlad. Kdo zná angličtinu málo, ale machruje, píše sám a potom vznikají perly jako třeba: black.bird.three!! Jo řadová číslovka není základní číslovka. A kdo nezná angličtinu vůbec, hláskuji jim to. U druhého slova se začnou osypávat.
   Když se někde přihlašuji a manžel jde okolo počítače, jen pronese: „Zase ´blekvirtdird´?“ K jeho ospravedlnění musím napsat, že anglicky se nikdy neučil.
   A perlička na závěr. První „přítel“ se jmenoval Holub. Poslední Kos. Takže jsem těm ptákům zůstala věrná. Jen jsem se taky mohla podepisovat nickem: pigeon.second. Ale jsem ráda za ten můj současný.
 
Zdraví Vás Black.bird.third, černý pták třetí, kos třetí, kosice... alias V.Kosová

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 9. listopadu 2012: Vaše přezdívka v magazínu ŽENA-IN.cz

  • Jak jste přišla ke své přezdívce v magazínu ŽENA-IN.cz?

Své historky o přezdívkách mi zasílejte do e-mailové schránky redakce (viz níže), a to nejpozději v pátek 9. listopadu 2012 do 15.00 hodin. Přijdou-li příspěvky později, hrozí, že nebudou uveřejněny. Stejně tak pravděpodobně nebudou uveřejněny, pokud budou kratší než tento odstavec textu. Pište mi tedy nejen strohé odpovědi, typu: „Vymyslel mi ji partner.“ ale rozviňte (v takovém případě) úvahu, proč ji asi vymyslel, jestli za tím byla nějaká konkrétní událost, nebo třeba nějaká vaše konkrétní vlastnost...? A abych neškudlil, odměním tentokrát všechny uveřejněné příspěvky. Podle jejich počtu mezi jejich autorky rovným dílem rozdělím celkem 321.123 extra bodů do listopadové části naší Věrnostní soutěže (zaokrouhlovat budu podle matematických pravidel na celé číslo). Vzhledem k tomu, že vítězka listopadové části VS získá 10.000 korun, je to slušná nabídka, co říkáte?

listopad.jpg

Reklama