Čtenářka s nickem black.bird.third nejenže deštníky uznává, což je patrno už z titulku, ale ještě nám přidává i dvě povedené historky.

Přeji hezký den.
Deštník je moc dobrá věc. Mám doma vystřelovací. Je moc pěkný. Výhoda je, že ho můžu otevřít jednou rukou. Zavřít ovšem oběma a s pomocí síly. Jinak „pořád vystřeluje“. Jeho nevýhodou je jeho neskladnost. Nejde složit do kabelky. Ani do batohu. Proto nosím poslední dobou skládací. Není tak pěkný, ale svou práci odvede a může se pěkně schovat. Je pravdou, že občas ho schovám tak dobře, že ho potom nemůžu najít… Ovšem ať vystřelovací nebo skládací, když tlačíte kočárek a ještě chytáte druhé dítko poletující všude možně, jen ne okolo vás, je lepší pláštěnka.

S deštníkem mám malou příhodu. Kdysi, ještě za svobodna, jsme byli s přítelem na rybách. On v pláštěnce, já vyfasovala krásný rybářský deštník. Průměr měl snad dva metry. Pod ním jsem byla v bezpečí od kapek vody. Jenže krom deště přišla i bouřka. Měla jsem strach. Vyblázněná z řečí, že při bouřce se nemá stát pod vysokými stromy, nemá se koupat, začala jsem trošičku panikařit. My byli u řeky a pod stromy. A já ještě hromosvod v ruce. Za chvíli se bouřka přiblížila někam hodně blízko. Na útěk bylo pozdě. Přítel stejně číhal na tu trofejní rybu, která beztak nepřišla. A já najednou dostala přes deštník ranku! Bylo to spíše takové brnění, ale stejně mě to vylekalo. Od té doby při bouřce raději nevycházím ven, pokud to není nezbytně nutné.

 A ještě jedna příhoda. Naši chlapi byli jednou v létě na jakési výstavě motorek v Brně. Bylo krásné počasí. Hned za vstupem do areálu stál stánek a pán v něm prodával deštníky. Naši chlapi se tam zastavili a když uznali, že deštníky jsou opravdu pěkné a mohly by se někdy hodit, dva si koupili. Ostatní návštěvníci (v drtivé většině muži) se jen tak usmívali, proč za tak krásného počasí prodává deštníky. Jenže do hodiny se nebe zatáhlo a spustil se strašný liják. Stánek onoho pána byl okamžitě vyprodán. A kdo si na něho vzpomněl pozdě, měl smůlu. Prostě zmokl. Tomu říkám podnikatelský záměr na pravém místě a v pravý čas. Není nad to, si ráno poslechnout předpověď počasí.

S pozdravem black.bird.third

Text nebyl redakčně upraven

____________

To ano. Já jsem si ji neposlechla a dnes, ve slunném dni mám deštivé téma. Měla jsem se poradit s tím kouzelníkem ve stánku :)
Pěkný den a děkuji za příspěvek
Saša

Téma dnešního dne: Deštník, pláštěnka nebo nic

  • Je deštník součástí vaší kabelky?
  • Upřednostňujete malý skládací nebo velký, elegantní?
  • A kolik deštníků jste už poztrácely?
  • Nebo je vám slovo deštník cizí a na to „přeběhnutí“ si ho neberete.
  • Když už si koupíte nový, jak dlouho vám vydrží?
  • Kupujete deštník podle ceny, nebo i podle barvy?
  • Nutíte deštník svým dětem a svému manželovi?
  • A nosí ho?
  • A  jestli nosíte pláštěnku, tak na vaše příspěvky se obzvlášť těším ))

Pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměním pěkným dárkem: vlasovou kosmetikou GARNIER, která obsahuje kvalitní šampon a kondicionér (to kdybyste zmokly ))

garnier

Reklama