Zdraví

Bioživot podle Hanky Zemanové

bioKompletní průvodce nakupováním biopotravin - jakási „biobible“ pro příznivce biovaření a pro ty, kdo se zajímají o zdravý životní styl. Představení málo známých surovin, rady pro vaření, informace o léčivých vlastnostech potravin a o rozdílech mezi běžnými potravinami a biopotravinami, spousta vyzkoušených receptů i s fotkami.

Říká se, že i když je otec nemoci neznámý, její matkou je vždycky strava. Ať už tomu věříte, nebo ne, pravda je, že to, co jíte, pijete, čím se obklopujete, má na vaše zdraví velký vliv. Mnoho věcí neovlivníte, ale na to, co nakoupíte pro sebe a svou rodinu k večeři. Máte vliv zásadní. Tak proč nevybrat potraviny, jež mají na lidské zdraví pozitivní vliv, a uvařit z nich jídlo, které bude všem chutnat?
Pro všechny, kdo se pro tuto cestu rozhodnou, připravilo nakladatelství Smart Pressu již druhou knihu Hanky bioZemanové, věnované biopotravinám - BioAbecedář. V knížce najdete odpovědi na spoustu otázek: Jaký je rozdíl mezi celozrnným a vícezrnným pečivem? Proč je biokuře dražší? A je opravdu i lepší? Jaké sladkosti jsou pro děti nejvhodnější? Jak rozpoznat a nakoupit nejkvalitnější mléko, maso či zeleninu? Jíst, či nejíst maso? Hanka shromáždila výsledky vědeckých výzkumů, doporučení odborníků, srovnání pohledů západní i čínské dietetiky, názory auyrvédy a makrobiotiky. Poradí, k čemu se hodí jednotlivé biosuroviny, jak je vybírat a správně připravovat.
V receptové části kniha přináší spoustu vyzkoušených receptů, díky nimž se zdravé potraviny mohou stát součástí jídelníčku každé rodiny. Vyzkoušejte třeba čočkovo-dýňovou polévku, cizrnu s rajčatovou omáčkou, pomazánku z červené čočky, těstovinový salát s uzeným tempehem, pohankovo-špaldové palačinky s cibuládou nebo třeba jahelné bramboráky se lněným semínkem, švestkovo-mandlové kuličky.
Část plná eko- a biokontaktů je samostatnou informační přílohou, obsahující užitečnou reklamu, důležité kontakty, tipy na zajímavé knihy, informační zdroje, odkazy na výzkumy apod.

BioAbecedář Hanky Zemanové

bio

Formát 210 x 220 mm, pevná vazba, mnoho barevných fotografií receptů a postupů
440 stran, 699 Kč
www.smartpress.cz

   
15.11.2010 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [8] Jany54 [*]

  Ze zajímavosti bych si ji koupila ale vše ma sví hranice

  superkarma: 0 27.11.2010, 16:24:39
 2. [7] Zuzice82 [*]

  Upřímně k biu jsem nějka nepřierostlaa obávám se že mi toto téma ani nikdy nic říkat nebude :-( ale jsme tolerantí člověk a kdo je pro ať klidně bio životem žije. Ta různost názoru zde vždycky bude a vždycky byla. Sml22

  superkarma: 0 18.11.2010, 10:20:24
 3. [6] menhet [*]

  Hm, možná se po knížce kouknu, švagrové by se asi líbila, ale ráda bych si jí nejdřív prolistovala.

  superkarma: 0 15.11.2010, 22:39:39
 4. avatar
  [5] blaschkepavla [*]

  já bych zdravou stravu brala všemi deseti,ale musel by mi ji někdo připravovat každý den Sml58

  superkarma: 0 15.11.2010, 21:44:12
 5. [4] ježeček [*]

  stačilo by mi prolistovat knihou, pak se rozhodnout jí koupit nebo ne, zdravá strava rozumě zařazená do stravování celého dne-neodmítám

  superkarma: 0 15.11.2010, 18:30:59
 6. avatar
  [3] marry.lu [*]

  proč je ta kniha tak drahá? ze zajímavosti bych si ji koupila, jen ne za tolik . . .

  superkarma: 0 15.11.2010, 17:37:56
 7. [2] zázvor [*]

  Ano,není nad domácí (čili bio) jablíčka z vlastní zahrady.Ale to poslední po rozkrojení bylo uvnitř plesnivé.Ono to chce vše s rozumem.Je něco jiného "podtržené" a chemicky zakonzervované ovoce z ciziny.Anebo dobře dozrálé na zahradě.Ale trochu ochranné chemie nezavrhuji.Hnojíme jen přírodně.

  superkarma: 0 15.11.2010, 10:57:52
 8. [1] jouzka [*]

  já jsem její první knihu přímo hltala, zatím jsem zvládla vyzkoušet jenom pár receptů, ale taková zelňačka z tempehu je výborná. chutná jako by v ní byla uzenina a přitom je moc zdravá.

  superkarma: 0 15.11.2010, 08:03:52

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme