bioKompletní průvodce nakupováním biopotravin - jakási „biobible“ pro příznivce biovaření a pro ty, kdo se zajímají o zdravý životní styl. Představení málo známých surovin, rady pro vaření, informace o léčivých vlastnostech potravin a o rozdílech mezi běžnými potravinami a biopotravinami, spousta vyzkoušených receptů i s fotkami.

Říká se, že i když je otec nemoci neznámý, její matkou je vždycky strava. Ať už tomu věříte, nebo ne, pravda je, že to, co jíte, pijete, čím se obklopujete, má na vaše zdraví velký vliv. Mnoho věcí neovlivníte, ale na to, co nakoupíte pro sebe a svou rodinu k večeři. Máte vliv zásadní. Tak proč nevybrat potraviny, jež mají na lidské zdraví pozitivní vliv, a uvařit z nich jídlo, které bude všem chutnat?
Pro všechny, kdo se pro tuto cestu rozhodnou, připravilo nakladatelství Smart Pressu již druhou knihu Hanky bioZemanové, věnované biopotravinám - BioAbecedář. V knížce najdete odpovědi na spoustu otázek: Jaký je rozdíl mezi celozrnným a vícezrnným pečivem? Proč je biokuře dražší? A je opravdu i lepší? Jaké sladkosti jsou pro děti nejvhodnější? Jak rozpoznat a nakoupit nejkvalitnější mléko, maso či zeleninu? Jíst, či nejíst maso? Hanka shromáždila výsledky vědeckých výzkumů, doporučení odborníků, srovnání pohledů západní i čínské dietetiky, názory auyrvédy a makrobiotiky. Poradí, k čemu se hodí jednotlivé biosuroviny, jak je vybírat a správně připravovat.
V receptové části kniha přináší spoustu vyzkoušených receptů, díky nimž se zdravé potraviny mohou stát součástí jídelníčku každé rodiny. Vyzkoušejte třeba čočkovo-dýňovou polévku, cizrnu s rajčatovou omáčkou, pomazánku z červené čočky, těstovinový salát s uzeným tempehem, pohankovo-špaldové palačinky s cibuládou nebo třeba jahelné bramboráky se lněným semínkem, švestkovo-mandlové kuličky.
Část plná eko- a biokontaktů je samostatnou informační přílohou, obsahující užitečnou reklamu, důležité kontakty, tipy na zajímavé knihy, informační zdroje, odkazy na výzkumy apod.

BioAbecedář Hanky Zemanové

bio

Formát 210 x 220 mm, pevná vazba, mnoho barevných fotografií receptů a postupů
440 stran, 699 Kč
www.smartpress.cz

Reklama