Zdraví

Biorezonance pomáhá kuřákům zbavit se zlozvyku


Také jste si dali předsevzetí přestat kouřit a nemáte na něj dost silné vůle? Bereme tabletky, lepíme náplasti, spoléháme na terapie, dokonce na hypnózu. Před krátkým časem spatřila v lázních Teplice nad Bečvou světlo světa tzv. biorezonance, nová a účinná metoda na odvykání kouření.

„V případě biorezonance nemůžeme hovořit o klasické medicíně. Ale vše, co může pomoci kuřákovi odvyknout, je – podle mého názoru a i názoru většiny kuřáků – dobré,“ říká o této metodě MUDr. Věra Mrázová z Lázní Teplice nad Bečvou.
Přístroje, které pracují na bázi biorezonance, využívají možnosti zjištění různých elektromagnetických vln vysílaných z organismu, přičemž buňky různých tkání a orgánů vysílají specifická vlnění. Toto vlnění je u zdravého člověka jiné než u nemocného. A kuřák je tu za nemocného.

Léčba vleže
Přístroj tedy pracuje na principu takzvané oscilační terapie. V literatuře je uváděna jako léčba bez vedlejších účinků, neměla by ale být aplikována u pacientů s kardiostimulátory a u těhotných žen. Léčení je zcela bezbolestné a také pohodlné. Během procesu léčby kuřák leží, je oblečený, v ruce drží jen elektrodu.

„U odvykání kouření je nutné, aby pacient s sebou donesl nedopalek své poslední vykouřené cigarety. Ta se vloží do detekční elektrody přístroje k provedení analýzy. Na jejím základě přístroj vysílá zrcadlově obrácenou elektromagnetickou vlnu do těla pacienta. A ta působí v okolí chuťových ‚nikotinových‘ buněk. Chuť na nikotin mizí prakticky ihned, nebo za několik hodin po zákroku,“ říká MUDr. Mrázová. Zákrok lze opakovat v rozmezí sedmi až deseti dnů od první procedury. Dochází k harmonizaci celého těla, k úpravě a posílení regulačního systému.


A nežádoucí vedlejší účinky?
Přechodně se mohou u odvykání kouření objevit některé reakce, jako je například kovová chuť v ústech, sucho v puse, ospalost či mírné podráždění, také bolesti hlavy. To vše jsou ale přirozené známky abstinence nikotinu. Proto odborníci doporučují zvýšený přísun tekutin, nejlépe vody či ovocných čajů. Příznaky pak odeznívají během několika dnů.

V den procedury se nedoporučuje pít kávu, černý čaj či jiný přípravek s obsahem kofeinu. Pozor také na analgetika s obsahem kofeinu. A také by se neměl pít alkohol.  

V Evropě umírá ročně půl milionu lidí na nemoci způsobené kouřením. Například v Německu si kouření vybírá 300 životů denně.

Zákaz kouření na veřejných místech uzákoněný v nejrůznějších zemích Evropy rozlítil kuřáky a potěšil nekuřáky. V Irsku někteří pijáci zpočátku sabotovali návštěvy svých oblíbených pubů. Pak se ale vrátili a smířili se s tím, že si cigaretu dají venku před hospůdkou.

V Itálii byli restauratéři před přijetím zákona rozpačití, dnes si mnou ruce. Italské restaurace, kavárničky a vinárničky vykazují vyšší obraty. Do restaurací se vrátili ti, kteří sem kvůli dýmu nechodili. Nekuřáci a celé rodiny včetně seniorů.

V Kanadě jsou na krabičkách místo varování přímo obrázky postižených kuřáků nebo jejich orgány. Člověk s rakovinou plic na dýchacím přístroji nebo těhotná žena s cigaretou v ruce – pod ní je napsáno, že její dítě poroste pomaleji, bude náchylné k infekčním chorobám, může být postižené nebo dokonce předčasně zemřít.

Kouření v uzavřených veřejných prostorách bude ve Velké Británii zakázáno od letošního 1. července. Zákaz bude platit pro kanceláře, továrny, restaurace a bary.


Foto autor
www.ltnb.cz, www.svatopluksvoboda.cz.
   
22.05.2007 - Zdraví - autor: Markéta Breníková

Komentáře:

 1. avatar
  [13] ivcule [*]

  focuska: http://www.ewd.wz.cz/smoke_v2/pardubice.html
  Kůra v Pardubicích stojí 600 Kč.

  superkarma: 0 23.05.2007, 10:48:05
 2. avatar
  [12] ivcule [*]

  S.DALI: Já na biorezonanci byla také a také kouřím vesele dál. Stejnou kůru absolvovala moje mamka a kamarádka v Pardubicích ( pro Focusku) a kouří obě také. Nekouření nám vydrželo 1 měsíc, ale chuť jsem na cigaretu měla pořád.

  superkarma: 0 23.05.2007, 10:43:15
 3. avatar
  [9] S.DALI [*]

  taky jsem na tom byla a kourila jsem vesele dal.

  superkarma: 0 22.05.2007, 13:24:48
 4. [8] focuska [*]

  Taky bych to ráda zkusila. Sama asi nikdy nepřestanu. Kdyby to tak bylo v Pardubicích. A ještě by to muselo být levné.

  superkarma: 0 22.05.2007, 12:39:10
 5. avatar
  [7] miruša [*]

  Taky mělo být uvedeno, kolik ta slavná terapie stojí.

  superkarma: 0 22.05.2007, 12:09:05
 6. avatar
  [6] lilithheta [*]

  Ona totiž tahle metoda vás zbaví fyzické závislosti a ne psychické.

  superkarma: 0 22.05.2007, 11:36:20
 7. avatar
  [5] lilithheta [*]

  Na něčem podobném jsem byla před 2 roky v Kolíně (až na ten nedopalek cigarety). Týden jsem se svíjela a brečela, že chci radši umřít, než tenhle zkur*enej život. Stejným stavem bych si asi prošla i bez toho. Ke všemu už zase kouřím znovu a nechce se mi ty stavy opět podstupovat.

  superkarma: 0 22.05.2007, 11:35:32
 8. avatar
  [4] Meander [*]

  Nyotaimori: Moje řeč.

  superkarma: 0 22.05.2007, 11:25:55
 9. [3] Mánek [*]

  škoda, že to není někde poblíž mého bydliště, hned bych to taky riskla.Mám taky problém s tím hnusným návykem skončit. Jsem prostě feták i když jsou to jen cigára.

  superkarma: 0 22.05.2007, 09:25:47
 10. avatar
  [2] OlgaMarie [*]

  Metodě chybí ještě pocit plácnutí přes ruku,když se chce natáhnout pro cigáro. To by byla také dobrá metoda.Natahuji ruku po krabičce,dostanu pecku. Nemám si na to udělat živnosťák?

  superkarma: 0 22.05.2007, 07:51:59

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme