Zdraví

Bioaktivní bakterie uzdravují!

Máte problémy s trávením? Trpíte zácpou, či naopak průjmem anebo syndromem dráždivého tračníku? Stále se vám vrací mykotická gynekologická onemocnění (u žen)? Máte zvýšenou hladinu cholesterolu? Jste diabetik? Máte oslabenou imunitu a často onemocníte chřipkou či  angínou? Jste stále ve stresu? Užíváte antibiotika či chemoterapeutika? Trpíte průjmy cestovatelů na dovolené v exotických krajích? Jste alergik? 

Všechny výše uvedené stavy, ač na první pohled každý z jiného soudku, mohou mít společnou příčinu, resp. původ – oslabení správné funkce střeva. Představme si neporušenou střevní výstelku jako přirozenou bariéru, která nás chrání před jedovatými a alergizujícími látkami. Pokud má tato bariéra „trhliny“, pronikají do těla nevítané látky a následky se dříve či později projeví. Proti „trhlinám“ lze bojovat buď zabíjením patologických bakterií ve střevě (nejčastěji antibiotiky), což ovšem způsobí vymýcení všech, i těch blahodárných mikroorganismů. Druhou, a ukazuje se, že daleko účinnější volbou je posílit a dodat „ty správné bakterie“, které střevo a jeho funkci chrání a podporují – tzv. probiotika (Lactobacillus acidophilus a Bifidobacterium lactis).  

Optimální minimální účinná dávka probiotik je milion až miliarda bakterií mléčného kvašení. Tyto bakterie při perorálním užívání musí ovšem odolat nástrahám kyselé žaludeční šťávy a dostat se na správné místo ve střevě funkční a živé. Tento úkol je obtížný dokonce i pro tzv. bio-jogurty, kde sice nalezneme optimální množství příznivých bakterií, ale žaludeční kyselina jich valnou část stačí bohužel znehodnotit. 

Řešením mohou být kvalitně vyrobené kapsle s řádově 4-10 miliardami „přátelských bakterií“ (Lactobacillus acidophilus a Bifidobacterium lactis), které najdeme v přípravku firmy Pharma Nord Bioaktivní Laktoflóra. V tomto přípravku je nejen více než optimální množství živých bakterií mléčného kvašení, ale i díky speciální technologii výroby (lyofilizace s tzv. gel-formujícími polysacharidy, které živé bakterie chrání před zničením kyselinou solnou v žaludku) tyto bakterie přežijí strastiplnou cestu až na místo určení, kde skutečně působí! A navíc – tato metoda výroby zabezpečuje účinnost takových kapslí i při skladování za běžné pokojové teploty! To ocení zejména ženy, které přípravek mohou nosit pro stálou možnost použití v kabelce, ale i cestovatelé do teplých krajin (v ohrožení tzv. průjmy cestovatelů), kde není vždy zcela jednoduché najít chladničku. 

Přípravek Bioaktivní Laktoflóra je doporučováno užívat v úvodu uvedených indikacích, a to vždy s jídlem, 1-2 kapsle nejlépe 3x denně. Velmi vhodné je zároveň obohatit jídelníček o větší porci vlákniny, ovoce a zeleniny, jelikož vláknina spolu s jednoduchými cukry (oligosacharidy z ovoce a zeleniny) slouží jako substrát pro výživu bakterií mléčného kvašení. Dostatečným přívodem těchto látek tedy zabezpečíme maximální účinek těchto bakterií. Vlákninu s oligosacharidy lze nahradit syntetickými oligosacharidy (tzv. FOS – fruktooligosacharidy), které dokonce mohou předejít nadměrné plynatosti při užívání bakterií mléčného kvašení.

A tak vivat pro bios!

   
26.04.2005 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [8] Ferdulka [*]

  karlik: tady http://www.lekarna.cz/shop.php?action=show_product_detail&product_id=8576 je o tom Biopronu

  superkarma: 0 30.04.2005, 08:10:18
 2. avatar
  [7] karlik [*]

  Aleniska kdo to vyrábí, rád by jsem se podíval na obchodní rejstřík pak se teprve dovím že se jedná pouze o doplněk stravy který nepodléhá zdravotním testům.

  superkarma: 0 26.04.2005, 22:53:14
 3. [4] Deryl [*]

  Náhodou probiotika jsou dobrý. Trpívám po antibiotikách ná gyn. záněty a pořád jsem se v tom motala dokola. Doktorka mi poradila užívat Biopron 9 , tam je těch živých kultur nejvíc -asi 9 druhů ,a je pravda, že mám pokoj a k tomu chodím pravidelně a bez potíží na záchod. A taky se mi zlepšila pleť.Já by to můžu jedině doporučit.

  superkarma: 0 26.04.2005, 15:22:17
 4. avatar
  [3] JanaVi [*]

  Proč autor používá slovo "řádově", když to neumí.

  superkarma: 0 26.04.2005, 12:51:23
 5. avatar
  [2] kubikm [*]

  dávám přednost taky jogurtům, ovšem ne těm s prodlouženou trvanlivostí...to jogurty ani nejsou....

  superkarma: 0 26.04.2005, 11:53:37
 6. avatar
  [1] renike [*]

  ja na takove pripravky nejsem...vystacim jsi s jogurtem

  superkarma: 0 26.04.2005, 10:04:49

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme