Zdravím všechny ženy-in i Richarda,
nedá mi to, abych k dnešnímu tématu nenapsala pár řádek. Vyrůstala jsem v centru Prahy. Kolik bylo v okolí kontejnerů na tříděný odpad? Byly na dvou místech... a to dost daleko od našeho domu. Odpad jsme proto netřídili. Je to škoda, možná je to lenost, ale proč tedy není kontejnerů více?

Když jsme se s přítelem před třemi lety nastěhovali na sídliště, ihned nás zaujaly krásné barevné kontejnery před naším domem. A tak jsme zakoupili 3 koše na odpadky a začali poctivě třídit - papír, plasty, ostatní (skla ani nápojových kartonů moc nemáme, ty nosíme zvlášť). Třídění odpadu je super, člověk se naučí rozeznávat jednotlivé značky na obalech a občas doma vedeme debaty o tom, co kam patří. Akorát mě mrzí, že čím víc lidí začalo třídit, tím je kolem kontejnerů větší bordel, měly by se prostě vyvážet častěji, alespoň u nás na Barrandově je vyvážejí hrozně málo.

Ale co se mi líbilo, v Dolomitech (v Itálii) se třídí i bio odpad, protože toho domácnosti asi vyprodukují nejvíce, je to moc pěkná idea, kompostovat veškeré šlupky a odřezky z ovoce a zeleniny. Jelikož se toho asi v nejbližší době v ČR nedočkáme, tak jsme si dělali s přítelem legraci, že by bylo hezké mít za panelákem soukromý kompost a pěstovat si na něm třeba cukety. Ještě by bylo fajn, kdyby existovaly kontejnery na alobal, tj. víčka od jogurtů, různé pytlíky od chipsů, případně konzervy. Vím, že se to dá nosit do sběren, ale kde je v Praze najít?
A co mě štve úplně nejvíc? Když někteří lidé „třídí“ odpad do lesa. To asi nikdy nepochopím... :-(

paviocko


Bio odpad je vůbec zvláštní kapitola. A ty cukety na sídlišti? Proč ne? Já bych se tomu nebránil. Ještě jednu výhodu by to ale mělo! Červy rousňáky! Pro rybáře! To by bylo radosti před víkendem. Aby se o ně ale pak neprali, že? Jen třiďte, třiďte, ať mám radost!:)

Reklama