Společnost HiPP více než 50 let dodržuje zásady ekologického zemědělství a svým zákazníkům dává to nejlepší z přírody.

Bio není jen módním trendem. Myslet a žít bio se týká každého z nás. Společnost HiPP, přední výrobce dětské výživy a kosmetiky, již po několik desetiletí staví svou produkci na zásadách bio a zachází ještě dál – svou vlastní pečetí zaručuje dodržování ještě přísnějších norem, než je dáno zákonem Evropské unie pro bio potraviny. Vědecké studie navíc potvrdily, že strava založená na bio potravinách má pozitivní vliv na mateřské mléko a obsahuje vyšší množství omega-3 mastných kyselin.

Dát svému dítěti to nejlepší je touha stará jako lidstvo samo a přes proměnlivost názorů na to, co je a není zdravé, je nezpochybnitelný fakt, že zemědělská a potravinářská velkovýroba na čas odvedla naši pozornost od samé podstaty věci. Není tedy divu, že se obracíme zpět k přírodě a mnohdy objevujeme to, co naši předkové považovali za samozřejmé. Tento návrat dal vzniknout celému systému známému pod pojmem bio. Normy pro bio produkty jsou dány zákonem a v tomto duchu jsou i přísně sledovány. Zákonu podléhá i samotné označení bio. Takto označený produkt musí pocházet ze systému ekologického zemědělství. Výrobky v rámci Evropské unie jsou opatřeny jednotným logem - tzv. eurolistem, kde je vyznačen i orgán, který provedl kontrolu. Kontrole podléhá celý proces od pěstování přes zpracování až po prodej výrobků. Bio kvalita produktu tak v sobě zahrnuje bio kvalitu celého procesu.

Bio není tedy jen výrazem toho, zda je tato potravina zdravější než konvenční výrobek. Bio v sobě nese přidanou environmentální hodnotu. Bio a konvenční potraviny mohou být srovnatelné co do prospěšnosti zdraví, liší se však způsobem produkce. Výroba a konzumace bio potravin tak na člověka působí dvěma směry - přímo při konzumaci, nepřímo pak pozitivním dopadem ekologické zemědělské výroby na životní prostředí.

V každé skleničce HiPP je něco navíc

hipp

Společnost HiPP dodržuje při výrobě nejpřísnější normy založené na bio zásadách. Na trh dodává vysoce kvalitní dětskou výživu a navíc začleňuje své zákazníky do velké rodiny těch, kdo uznávají potřebnou symbiózu člověka s přírodou. Myslet a žít bio je mnohem více než sledovat etikety na potravinách. U dětské výživy však vše začíná. Společnost HiPP pečlivě vybírá půdu, nepoužívá žádné chemicko-syntetické postřiky, chrání rostliny pouze přírodním způsobem a zvířata chová v ideálních podmínkách.

HiPP dětská výživa je vyráběna již více než padesát let ze surovin ekologického zemědělství. Aby byla zaručena zdravotní nezávadnost výrobků, podléhá každá sklenička s dětskou výživou více jak dvěma stům šedesáti kontrolám. V laboratořích jsou monitorována rezidua tisíce dvou set škodlivých látek, sledovány jsou i takové parametry, které nepodléhají zákonným normám. Pouze ty produkty, které prošly náročným systémem kontrol, dostanou pečeť Bio kvality HiPP. Každá sklenička má navíc své vlastní identifikační číslo na okraji víčka, podle kterého lze vysledovat původ každé složky v ní obsažené, například pole, kde byla vypěstována BIO mrkev.

Jaké přednosti mohou rodiče od potravin opatřených Bio pečetí HiPP očekávat? „Samozřejmostí je absence aromat, barviv, konzervačních látek, zahušťovadel a geneticky modifikovaných potravin. Kvalitu zvyšuje přítomnost omega-3 mastných kyselin z bio řepkového oleje, které podporují správný vývoj nervových buněk. Důležité je rovněž šetrné zpracování potravin pomocí páry,“ vyjmenovává přednosti Alena Landová, marketingová manažerka společnosti HiPP. Maminky, které chtějí dát svým dětem to nejlepší, se snaží své dítě kojit. Ovšem i kvalita mateřského mléka závisí na kvalitě výživy matky, jak dokazují vědecké studie, i zde hraje bio strava svou pozitivní roli.

1. – 2. – 3. – 4. – 5.

1. hippHiPP Bio mléčná kaše na dobrou noc s ovesnými vločkami a s banánem, 65 Kč
2. HiPP Bio ovocný příkrm Švestky, 30 Kč
3. HiPP Bio Meruňková šťáva, 27 Kč
4. HiPP Bio zeleninový příkrm První dýně, 29 Kč
5. Pokračovací mléčná kojenecká výživa HiPP 2 BIO Combiotic, 320 Kč

www.hipp.cz

Reklama