Co je malé, je milé. Maličký byl i bio jarmark, který každoročně probíhá v Náměšti nad Oslavou. Několik malých stánků, ale nabídka nejrůznějších bio lákadel byla obrovská. A kdo nešel s nabitou peněženkou, tak litoval. U každého stánku totiž bylo co nakupovat.

My jsme se do prohlídky pustili od stánku s kořením. Milá slečna věděla o koření opravdu všechno a velice ochotně rozdávala rady a vlastní zkušenosti s každou kořenicí směsí. Odnášela jsem si odtud plnou tašku jednodruhového koření, kořenicích směsí a navrch česnekovou pastu.

Kdo měl chuť nakoupit bio kosmetiku, tak si také mohl vybrat. Nás ovšem zlákal další stánek s pochoutkami. Ekologická farma rodiny Němcovy nabízela své mléčné výrobky a samozřejmě také jejich ochutnávku. Lahodnější bílý jogurt a tvaroh jsem nikdy nejedla. A to ani nemluvím o sýrových specialitách. Tenhle stánek byl jednoznačně vrcholem celého jarmarku.

O pár kroků dále byla možnost ochutnat bio víno, ze kterého jsem škytala až do konce jarmarku. :-) Ale bylo také moc dobré. Ve vedlejším stánku jsme ochutnali a také zakoupili bio uherák. Nemusím říkat, že byl taky výborný...

Kdo neměl chuť kochat se jídlem, mohl pokochat oči a zakoupit si výrobky dílny řemesel. Patchworkové deky, ubrusy či výrobky z hedvábí byly velice vkusné a ocenili je hlavně milovníci originálních rukodělných dekorací.
Milovníci čokolády, kávy a čaje se mohli zdržet u stánku s touto nabídkou. Nabízené produkty byly nejen bio, ale také patřily do projektu Fair Trade.

 

Nás ovšem zlákal sladký medový stánek včelařské farmy Kurtin. Nakoupili jsme si med, ale nabídka byla mnohem širší. Třeba kosmetika či medovina.

Příští rok v září se můžete přijet do Náměšti na bio jarmark podívat i vy...

Reklama