Zdraví

Bio - inspirované kontaktní čočky

Kontaktní čočky Biotrue™ ONEday byly vytvořeny specialisty na zdraví očí ve společnosti Bausch + Lomb jako první jednorázové denní čočky inspirované biologií lidského oka. Čočky inspirované přírodou obsahují 78 procent vody, stejně jako rohovka, a současně poskytují prakticky stejně kyslíku jako otevřené oko.

bo

Vnější povrch čočky je navržen tak, aby napodoboval lipidovou vrstvu slzného filmu, která brání vysychání čočky. Udržuje tedy stálé optické poměry a dodává oku tolik kyslíku, kolik oko potřebuje, aby zůstalo zdravé, bílé. Kontaktní čočky Biotrue™ ONEday zajišťují více vlhkosti než kterákoli jednorázová denní kontaktní čočka dostupná v současné době na trhu, a to i po 16 hodinách nošení.  

Jednorázové kontaktní čočky Biotrue™ ONEday jsou vyrobeny z nového materiálu HyperGel™, který má nejlepší vlastnosti obvyklých hydrogelů a silikonových hydrogelů a je materiálem příští generace na výrobu jednorázových denních čoček. Čočky mají  vysoký obsah vody a lépe propouštějí kyslík než tradiční hydrogel, aniž by byl potřebný silikon, a přitom zajišťují stejné pohodlí jako konvenční hydrogelové čočky. Kontaktní čočky Biotrue™ ONEday umožňují trvalé, jasné, pohodlné vidění po celý den, protože jim tento inovativní materiál inspirovaný přírodou pomáhá zadržovat vlhkost a udržovat optický tvar dokonce i po několika hodinách nošení a dovoluje kyslíku volně prostupovat čočkou. Jako výrobek inspirovaný přírodou rozšiřují tyto čočky portfolio značky BiotrueTM, která zahrnuje také víceúčelový roztok BiotrueTM.

benes

„Pacienti často hlásí, že mají na konci dne rozmazané vidění nebo musí několikrát mrknout, aby se jim vidění vyjasnilo, když pracují s počítačem. Rozmazané vidění může být způsobeno tím, že kontaktní čočky jsou ke konci dne suché. Tím se mění jejich tvar a jasnost vidění může být zhoršená,” popisuje problém optometrista Mgr. Pavel Beneš, Ph.D. a pokračuje: „HyperGel™ pomáhá našim novým kontaktním čočkám Biotrue™ ONEday napodobovat vlastní zdravé slzy a bylo prokázáno, že udržuje stejnou úroveň vlhkosti jako přírodní oko. Kontaktní čočky si tak mohou udržet původní tvar a umožňují svému nositeli jasné vidění po celý den.”

„Jako optometrista s dlouholetou praxí v oboru vítám každou novinku v oblasti kontaktních čoček,“ uvádí optometrista a dodává: „Díky neustálému vývoji mám možnost posoudit výhody a nevýhody jednotlivých materiálů, provedení a designů. Pro své klienty se snažím vybrat takové kontaktní čočky, aby vyhovovaly zejména jejich parametrům, ale také to, aby splnily jejich potřeby a očekávání. K takovým novinkám patří bezesporu kontaktní čočky a roztoky z bioinspirovaných materiálů. Těmi jsou například jednodenní kontaktní čočky Biotrue ONEday z materiálu Hypergel, který nabízí zcela nové technologie ve zpracování kontaktních čoček.“

   
13.03.2014 - Oči - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [2] Klára Wimmerová [*]

  Dobře si pamatuju na dobu, kdy pro mě kontaktní čočky byly jedinou záchranou, abych nemusela nasazovat "tlusté brýle". Nejdřív jsem měla ty "vyvařovací" - o těch bych mohla vyprávět spoustu veselých historek. Sml30 Když jsem pak přešla na měsíční a týdenní, které se vyvařovat nemusely, byla to obrovská úleva! Kdybych se k čočkám zase musela vrátit, určitě bych zkusila i jednodenní. Sml67

  superkarma: 0 13.03.2014, 15:43:19
 2. avatar
  [1] wich [*]

  Kupodivu mi lépe seděly od stejné znaky čočky měsíční, než ty jednodenní, které by měly být ještě tenčí. Je třeba zkoušet zkoušet a zkoušet, dokud nebude vidění a pohodlí dokonalé. Pak jsou čočky to nejlepší, co ke korekci očí může být.

  superkarma: 0 13.03.2014, 11:25:28

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme