O tom, jak se svatý Martin slaví v rodném městě čtenářky PBD, a jak se slaví ve městě, kde bydlí teď, si můžete přečíst v dalším příspěvku. A máte tam taky otázku.

Tak já ty odpovědi tipuju, ale nebudu prozrazovat, aby měly šanci i další čtenářky. :-) Moc Vám děkuju za příspěvek, milá PBD, a přeju krásný den.


Dobrý den,

abych řekla pravdu, tak o tradici sv. Martina vlastně nic moc nevím a nechce se mi hrát na chytrou tak, že si to vyhledám na google a budu dělat, že je to z mé hlavy.

Tradice sv. Martina pro mě byly vlastně jen dvě věci.. teda tři. Krom toho, že na toto datum byl daný jídelníček stejně jako na Ježíška - tak také měl Martin dovézt ten sníh, což se mu ale teda málokdy povedlo a dneska s tím také nepočítám, i když bych byla ráda.. Ale teda raději oželím sníh dnes a budu si přát bílé Vánoce, ale i když ani tomu vlastně moc nevěřím..

Sice nevím, kdy ta tradice v mém rodném městě začala - ale já to beru jako odjakživa :) Vždy tento den (i letos:) vjíždí sv. Martin na bílém koni bránou do města za doprovodu své družiny, kejklířů, plivačů ohně atd. A rozhazuje do přihlížejících davů zlaté penízky. Letos jich má být 20 000. Dojede na náměstí kde udělá okruh a poté vypukne ohňostroj. Ještě před příjezdem Martina bývá doprovodný program a letos je i po ohňostroji.

Tady ve městě, kam jsem se naplavila se na dnes v 11:11 otevírají lahve svatomartinského vína a přiznávám, že bych je velmi ráda vyměnila za ten průvod a ohňostroj..

Je škoda, že 11. není o víkendu, to by jsme u toho průvodu jistě nechyběli.

Přeji všem krásný den, Martinům vše nej k jmeninám se vzkazem - Dotáhněte sníh a nechte ho tu minimálně do Tří Králů - díky moc :)

Malá anketní otázka :)

Poznáte mé rodné město a město, kde jsem naplavena? :)

pbd

Rodné město

pbd

Tady žiju

PBD

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Tématem dneška je: Svatý Martin

  • Znáte tuto tradici?
  • Co o ní víte?
  • Jaké zvyky dodržujete na svatého Martina?
  • Koná se u vás v okolí nějaká martinská slavnost?
  • Chutná vám pečená husa?
  • A těšíte se na sníh?

Prosím, další příspěvky už neposílejte. Zanedlouho se dozvíte, kdo za odměnu získá dárek: Kolekci zelených čajů, Kolekci čajů PIGI, obojí od firmy Jemča, a dva balíčky kávy Nescafé 3 v 1.

martin

Reklama