Svátky vánoční jsou již za námi. Jaké byly ty vaše? Já se na ty letošní moc těšila, celý měsíc jsem chystala a vymýšlela… Vánoční závěsy, výzdoba, osvětlení na dům, dárky a vše, co k tomuto času patří.

Byly to první Vánoce, které s námi trávil i můj přítel. Zřejmě jsme měli každý o Štědrém večeru jinou představu, a tak - na rovinu - dopadlo to rozpačitě. Nu což, odmítla jsem propadnout skepsi a říkám si, příště budu chytřejší (snad). Po tomto večerním příběhu jsem se šla převléknout ze sváteční červené a instinktivně sáhla po bílých domácích šatech. Je to zvláštní, dost často, když se potřebuji uklidnit, oblékám bílou. Když jsem se před lety rozešla se svým dlouholetým přítelem, nosila jsem bílé oblečení asi měsíc! 

bíla

Tedy bílé šaty. :-)

Bílá barva v sobě nese celé barevné spektrum (i když to na první pohled nevypadá...) a je součástí korunní čakry. Velmi blahodárně působí i na ostatní čakry. Má schopnost spojovat různé roviny života do vyššího celku a otevírá nás poznání. Je dobré ji oblékat zvláště ve zdravotnictví. Říká se, že bílou nikdy nic nezkazíte, má pozitivní vliv na tělo i mysl, umí uvolnit blokády, ochraňuje nás a dodává uzdravující energii. Jedinci, kteří se zabývají vlivem barev na naše tělo i duši, radí, že pokud máme možnost vystavit se vědomě potřebné barevné vibraci, měli bychom zvolit právě bílou, jelikož obsahuje celé barevné spektrum, a tím i barvu, kterou právě potřebujeme. A protože naše tělo má vlastní inteligenci, samo si potřebnou barvu a její vibraci vygeneruje a použije. :-) 

Bílou barvu na oblečení příliš nepreferuji, ale je pravdou, že po ní sáhnu vždy, když se v mém životě něco podobného přihodí. 

Na podobném principu ovšem pracuje i světle modrá barvička. Doporučuje se právě v situacích, kdy jsme se s někým pohádali a potřebujeme situaci urovnat  Bleděmodrá je v takových situacích pomocníkem, který nám dodává klid a tlumí nežádoucí emoce. Nedoporučuje se však v situacích, kdy bychom byli na pokraji deprese či propadání skepsi…

Čtěte také:

Reklama