Četná ocenění nejlepšího lyžařského regionu pro rodiny s dětmi v Alpách dokazují, že tyrolské Stubaiské údolí je rájem rodinného lyžování. Chlupatí maskoti z BIG Family Stubai , kteří budou vítat malé návštěvníky v zimní sezoně 2014/2015, v tom hrají velkou roli. O důvod víc zjistit, kde B.BIG, Big Ron a spol. žijí.

Ještě než sníh opět přehodí svůj kabát přes vrcholky hor, vás B.BIG a Mini B. s hrdostí zvou do jejich nového domova - ledovcové jeskyně nedaleko horské stanice Eisgrat, která byla dokončena v průběhu letní sezony 2014. Do modra laděné ledové stěny, tajemné chodby a fascinující masy ledu – tak to vypadá, když jste 30 m pod lyžařskou sjezdovkou v majestátním obydlí těchto dvou chlupatých chlapíků. Malí i velcí návštěvníci se mohou vydat dobrodružnou trasou ledovou jeskyní během vzrušující ledové projížďky.

Lyžování

Na děti čeká také spousta zábavy v BIG Family Kids & Teenagers Ski Campu, kde B.BIG a MINI.B neustále zajišťují, aby bylo vše připraveno pro dětské lyžařské kurzy. V BIG Family Kinderlandu roztáčí MINI B. čtyři kouzelné koberce, formuje boule a oblouky, leští lyžařský kolotoč, sestavuje nejlepší trasu pro slalom a uklízí Miniland, kde si ve sněhu hrají ti nejmenší. Mezitím buduje B.BIG 1 000 m dlouhý BIG Family Funslope stavěním překážek, skokánků a barevných postaviček členů BIG Family. B.BIG je také zodpovědný za dětský svah ve Snowparku Moreboards Stubai Zoo a za BIG Family Boardercross. O jídlo je postaráno v BIG Family dětské restauraci tak, aby děti během přestávky na oběd dostaly lahodné jídlo. V restauraci je dětský koutek, dětské stolky a lavičky. Na děti od tří let čeká mateřská škola, kde si mohou malí nezbedníci malovat a hrát. Maskoti BIG Family se už nemohou dočkat společných projížděk s dětmi na sněžných rolbách.

Lyžování

Jakmile napadne první sníh, narazí si BIG Ron svůj žlutý klobouk, nasadí své růžové lyže a vyrazí z Kalkkögelnu, svého letního sídla, do lyžařského střediska Schlick 2000. Jeho zimní sídlo musí být připraveno pro malé hosty, takže má BIG Ron spoustu práce: uvést do chodu čtyři kouzelné koberce, slalom, vyvěsit barevné vlajky a otevřít bránu, naolejovat lyžařský kolotoč a postavit týpí. Když je Kinderland znovu spuštěn, uklízí maskot svůj obývací pokoj, aby vytvořil salonek pro hraní a zahřátí. I zde je potřeba vše svátečně poklidit, aby se jak účastníci lyžařského kurzu, tak děti od 3 měsíců mohli bavit a bylo o ně dobře postaráno. Nakonec BIG Ron sestaví tým nejlepších, nejzábavnějších a nejtrpělivějších lyžařských instruktorů.

Lyžování

Děti je možné vyzvednout i přímo v hotelu a rodiče mohou svůj den začít bez stresu. Jako třešničku na dortu složili B.BIG, Mini B. a Big Ron všechny své úspory a poklady. Díky tomu se děti do 10 let mohou ve všech ski areálech přepravovat v doprovodu platícího dospělého zdarma.

Lyžování

STUBAISKÉ ÚDOLÍ – velkolepé alpské údolí

Stubaiské údolí se nachází v blízkosti tyrolské provincie Innsbruck a je snadno dosažitelné díky brennerské dálnici z Německa, Rakouska, Švýcarska, Itálie a České republiky. Stubaiské údolí je 35 km dlouhé, je obklopeno 80 ledovci a 109 třítisícovými vrcholky. Jeho pět hlavních center jsou Neustift, Fulpmes, Telfes, Mieders a Schönberg.

Stubaiský ledovec, největší ledovcová lyžařská oblast v Rakousku, nabízí zaručenou sněhovou pokrývku od října do června. Na návštěvníky zde čeká celkem 58 sjezdovek a další tři lyžařské areály. Lyžařský areál Schlick 2000 ve Fulpmes, rodinný lyžařský areál v Mieders a lanovky Elfer v Neustiftu.

BIG Family Premium ubytování, BIG Family restaurace a vynikající lyžařské kurzy v celém Stubaiském údolí poskytují vše, co potřebují malí a velcí lyžaři k dokonalému lyžařskému vyžití. To je důvod, proč bylo Stubaiské údolí několikrát jmenováno nejlepší lyžařskou oblastí pro rodiny v Alpách. Stejně tak byla oceněna i jejich cenová politika. Děti do deseti let v doprovodu platícího rodiče mohou využívat všech lanovek zdarma. Přátelské jsou i podmínky lyžařských půjčoven a rodinné nabídky podniků ve všech cenových kategoriích (zvlášť vyznačeno na www.stubai.at). Během BIG Family programu tráví děti, rodiče a BIG Family maskoti veselá odpoledne v lyžařských areálech. V zimní sezóně se mohou návštěvníci těšit na zimní oslavy na bruslařských kluzištích v Neustiftu a ve Fulpmes, na Big Family Snow Party 17. 2. 2015 ve ski centru Schlick 2000 a BIG Family Party v údolí.

Tým turistické asociace Stubai Tyrol informuje na webových stránkách www.stubai.at o aktuálních nabídkách, termínech a pořádaných akcích. Nejvhodnější ubytování můžete najít díky online vyhledávání.

Reklama