Bulvár

Big Brother: NOVA prohrává válku

Dle mnoha médií je Velký bratr, v němž jsou účastníci víceméně „dobrá parta“, zatím pro diváky méně přitažlivý než VyVolení, kde to skutečně vře emocemi. Ovšem ve chvíli, kdy jde do tuhého, vyplouvají pocity – a pravé povahy – na povrch. A propos: Dáváte přednost chlapům v posteli, nebo v kuchyni?

 

I ti, kdož novodobým fenoménem reality show (Big Brother na Nově a VyVolení na Primě) „nežijí“, při přepínání programů – potažmo při pohledu na první stránky bulvárních deníků – usoudí, že VyVolení jsou poněkud víc v kurzu. Nebo alespoň dosud byli... Parta v Big Brother se jevila o něco méně zajímavá, neb se soutěžící v porovnání s VyVolenými méně hádali, méně pomlouvali, méně realizovali... přímý horizontální přenos genetických informací v čase a prostoru. Byli vyrovnanější, tudíž pro diváky méně zajímavými. A tak se Velký Bratr rozhodl zamíchat kartami...

 

Hra emocí

Poprvé se tvářili jako neandrtálci civějící na New York State Building, když se po vyřazení Filipa nečekaně zjevili dva noví nájemníci, Oksana a Petr. A s nimi přišel vojenský dril a Vila radovánek a pohody se změnila v kasárna. Emoce ostatně téměř „prosakovaly z obrazovky“ už při samotném vyřazování a nejinak tomu bylo také včera.

Divák však musel chvílemi tápat – mnohdy totiž pocity, které hráči dávali najevo, než řekli jméno toho, kdo má vilu opustit, působily jako faleš a komedie.

 

Nedávno jsem zaslechla debatu, zda party v reality show odrážejí ducha národa; pochopitelně ne, neboť účastníci byli vybíráni tak, aby se diváci měli na co dívat. Ale prakticky všichni se shodují v jednom – nechtějí mezi sebou ty, kdož příliš rychle mění názory a není na ně spolehnutí, že si stojí za svým a nikoho nepodrazí.

 

„Vyřazuji toho a toho,“ řekl svérázný Jarda, aniž by se kroutil jako had předstírající slzy za budoucí oběti, „protože jsou to silní soupeři.“ Jo, klobouk dolů, tomuhle se říká na férovku...

 

Chlap k plotně, nebo do postele?

Toť otázka, kterou ve včerejším vysílání BB nastolily moderátorky Lejla s Evou – a co vy, dámy? Dáváte přednost muži, který umí vařit, nebo takovému, se kterým se v ložnici a bůhvíkde ještě vznesete do sedmého nebe?

 

Souhlasíte s Oksanou, která tvrdí, že ženská musí být přiblblá?

 

Nebo se držíte hesla: Až uvaříš, dostaneš – a koukej mi  to udělat pořádně! ?

 

NOVA NA LOPATKÁCH

 

Zdá se, že ani změny, které si Velký bratr vymyslel, jeho sledovanost nezvýšily: od 26. září budete moci na Nově sledovat reality show v hlavním vysílacím čase pouze ve středu a v neděli, v ostatní dny budete po osmé hodině moci sledovat filmy.

 

A pozor – změnil se systém hlasování: Hlasy se od včerejška posílají těm, kteří mají ve Vile zůstat!

   
15.09.2005 - Společnost - autor: Čtenářský příběh

Komentáře:

 1. avatar
  [11] zeva [*]

  Nejdřív jsem myslela, že nebudu sledovat ani jednou reality show, pak jsem ze zvědavosti koukla na Vyvolené, pak zahájení BB a měla jasno. Zůstala jsem u Vyvolených, protože mě zaujala válka mezi Reginou a Honzou. Pak zaperlil Vladko a úplně si mě získal svojí scénkou s Wendy. Teď jsem zvědavá, jak to dopadne s Petrem, snad vyletí.... Zkrátka se tam pořád něco děje, mají zajímavé úkoly atd.
  Ne tak BB, lidé ve vile mi nejsou tak sympatičtí, jejich show mi nesedí, možná je to tím, že Nova divákům nesvěřila jejich výběr

  superkarma: 0 15.09.2005, 17:56:19
 2. avatar
  [10] Meander [*]

  Bába Bára: Prosím tě, co ta si mohla vysouložit. Málokdy se vidí tak nepříjemný zjev.

  superkarma: 0 15.09.2005, 17:40:34
 3. [8] Anai [*]

  A ty postavy jak z posilovny? Mají přitáhnout diváky, to je vše, chápu.... než se koukat na nějaké vyhublé nebo panděraté chlapy... Ženy mi připadají takové "normální", žádná naštěstí extra hubená, žádná anorektička, ani supersexboma, sympatická je Markétka, co je "při těle"

  superkarma: 0 15.09.2005, 15:36:29
 4. [7] Anai [*]

  Nesouhlasím s monjou a breberkou - to je takový rozdíl mezi lidmi ve VV a BB? Dost dobře nechápu, jaká ZOO??? Já sleduju občas jen BB, jde mi špatně obraz na Primě, ale občas tam "zaskočím". Rozhodně mi přijdou reality show zajimavé a cenné ve smyslu zamyšlení se nad lidmi kolem sebe a vztahy, ale chápu ,že lidé mohou mít jiný názor. Nicméně když už se mi takový způsob zábavy nelíbí, nemůže se mi líbit ani BB, ani VV!

  superkarma: 0 15.09.2005, 15:34:27
 5. avatar
  [6] Bella [*]

  breberka:
  Ti svalouši jsou fakt hnus velebnosti

  superkarma: 0 15.09.2005, 14:50:57
 6. avatar
  [5] Simoušek [*]

  Ani na jeden druh této "show" se nedívám. Považuju to za ztrátu času. A jestli má někdo vyhrát deset milionů? Tak ať je vyhraje, ale já vtom svůj čas angažovat nemusím...

  superkarma: 0 15.09.2005, 14:50:03
 7. avatar
  [4] Bába Bára [*]

  Renuška: K té Hornové - aspoň si lidi (ženský) uvědomí, že vysouložit si místo se nevyplatí.

  superkarma: 0 15.09.2005, 14:38:31
 8. avatar
  [2] breberka [*]

  Panebože BB , to je taková trapárna, že by člověk na tou Novou zaplakal.Pěkně si to pokadili, nelíbí se mi na BBečkách vůbec nic.
  VV jsou v kurzu a hódně dlouho budou, jelikož tam si diváci sami zvolilis soutěžící.Normální lidi z ulice a né samé pornohvězdy a vypatlance.

  superkarma: 0 15.09.2005, 13:11:04

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme