Zdraví

Bezstarostné léto může začít

Trápíte se každé léto, že jako naschvál dostanete menstruaci přesně v den, kdy odjíždíte na dovolenou? A když už ne tehdy, tak si to "vyberete" zrovna v tom nejparnějším počasí, kdy se na tělo lepí i to nejlehčí oblečení? A vy jen marně bojujete s dráždivým pocitem na těch nejintimnějších místech?

Dějiny menstruačních pomůcek

A přece menstruaci zvládají ženy už po tisíce let. První hygienické pomůcky byly ovšem velmi primitivní.
Ženy tak například nosily speciální košili, která se zavazovala mezi nohama, využívaly smotků bavlny, papyru či dokonce mech. Později se začaly využívat speciální plátěné vložky, které se praly a vyvářely. Nebylo tehdy ani výjimkou, že ženy, které žily v úzké komunitě - například na statku - menstruovaly ve stejnou dobu, a tak se okolí statku proměnilo doslova v jednu velkou prádelnu.

Komfort pro moderní ženu

Není proto divu, že se jednorázová menstruační vložka stala vítanou novinkou.
První neforemné a bachraté výrobky ale brzy přestaly ženám stačit, a tak je nahradily tenoučké vložky s mnoha vylepšeními.
K nejznámějším výrobkům na trhu patří například Ria Ultra od společnosti Hartmann.

Tyto jen dva milimetry "silné" a takřka neviditelné vložky si získaly na oblibě zejména díky svým vlastnostem - vysoké savosti, povrchem příjemným pro kůži a dokonalému upevnění na prádle pomocí lepítek, kdy vložka drží doslova "jak přišitá", neomezuje v pohybu a dává možnost se věnovat zálibám či sportování i během menstruace.

Ria Ultra zároveň dokáže spolehlivě absorbovat i velké množství tekutiny a bezpečně ji zadržet uvnitř jádra vložky, takže žena si může být jistá dokonalou hygienou po mnoho hodin.     

            
   
20.06.2003 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [16] Ťapina [*]

  Aja: Není to vůbec žádný problém, používám je taky pořád.

  superkarma: 0 09.12.2003, 16:44:23
 2. avatar
  [15] Ťapina [*]

  Bezstarostné léto mám, ale s tampónama.

  superkarma: 0 09.12.2003, 16:43:43
 3. avatar
  [9] Ťapina [*]

  vidledozad: Já vím, jasně že nejezdíš kvůli tamponům, já jsem jenom chtěla říct, že i tady se dají sehnat levné a ne jenom O.B., které jsou podle mě zbytečně drahé a kvalitě to moc neodpovídá.

  superkarma: 0 23.06.2003, 11:20:54
 4. avatar
  [7] Ťapina [*]

  vidledozad: Já kupuju 16 tamponů za přibližně 35 korun, to není zas takový rozdíl a nemusím nikam jezdit. Koneckonců od té doby, co beru prášky, potřebuju tampony jenom na první tři dny, pak už vystačím s intimkama

  superkarma: 0 23.06.2003, 10:39:10

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme