Cestování

Bezlepkoví šneci

Dovolená je od slova dovolit si. Představujeme si ji jako čas, kdy si chceme odpočinout, nabrat síly, kochat se tím, že nemusíme ráno vstávat a můžeme dělat všechno, co nás napadne. Jenže jeďte na dovolenou s chlapem! Myslíte, že si budete dělat, co chcete? Chyba lávky! Budete jezdit na kole, které nenávidíte po lese, kde vás koušou komáři, a večer budete hrát mariáš v hospodě, kde to smrdí. Nebo pojdete do hotelu, kde chcípl pes, či do kraje JEHO dětství, kde je nuda k uzoufání… Vemte rozum do hrsti a nohy na ramena a příště jeďte na dovolenou s kamarádkou! Proč?

1. Protože si s sebou můžete vzít dvacet převleků a plnou kabelu šminek a nikdo vám nebude říkat, že to jsou zbytečné krámy navíc, kvůli kterým vás jistojistě nepustí do letadla.
2. Protože si můžete být jistá, že kamarádka nebude vyžadovat teplé večeře a nebude si v supermarketu kupovat místní pivo, pod záminkou, že je třeba poznávat tradice navštívené země.
3. Protože můžete celé dny chodit po obchodech a nikdo nebude skučet, že ho bolí nohy a že tam není klimatizace a že tam mají samé kraviny a že stejně nemáte utrácet, když to stojí tolik peněz.
4. Protože si můžete vypůjčit auto a vydat se na bezstarostnou jízdu po vnitrozemí. A jaká krása – nebudete při tom poslouchat, že jste zase zapomněla zataženou ruční brzdu, že jedete moc pomalu a že zrcátka v autě nejsou od toho, abyste si kontrolovala make-up, ale od toho, abyste sledovala silniční provoz kolem.
5. Protože kamarádka při poledním výstupu na Vesuv za teploty 40 stupňů ve stínu nehudrá, že je to kopec jako každej jinej. A večer jí nesmrděj nohy:-)
6. Protože s kamarádkou se určitě za celý týden ani jednou nepohádáte, kvůli tomu, kdo zapomněl doma foťák (příp. opalovací mléko, rezervní peníze, bedekr…) a nemůže se vám stát, že by s vámi zarputile nemluvila. Naopak – konečně spolu proberete a properete všechno, co normálně nikdy nestihnete.
7. Protože se můžete opalovat nahoře bez, aniž by vás přitom někdo okřikoval, ať to honem schováte, že nejste žádná poběhlice a vůbec, že stejně nikdo nestojí o pohled na povadlou krásu.
8. Protože můžete směle flirtovat s prodavačem na trhu nebo domorodým průvodcem, neboť není nablízku osoba, která k vám cítí majetnický vztah.
9. Protože na pláži je tolik pěkných chlapů, kteří si také přijeli odpočinout a nabrat sil a opálit se. A že vás zvou na kafe nebo na drink? Aspoň ušetříte nějaký ten peníz a budete si moci koupit ještě něco na sebe.
10. Protože můžete jít večer na diskotéku (nikdo neříká, že už je pozdě a že tam stejně bude randál) a tančit tam s příjemnými lidmi až do rána (a nikdo neříká, že je na čase jít spát) a třeba se i nechat balit… a když si na vás bude nějaký fešák trochu dovolovat? Tak mu možná i něco dovolíte, když jste na té dovolené…
   
05.10.2000 - Zahraničí - autor: Johana Barvínková

Komentáře:

 1. avatar
  [4] Andula [*]

  Simba: navíc!

  superkarma: 0 06.12.2003, 20:21:43
 2. avatar
  [3] Andula [*]

  Hmm, takmuj chlap bude spi ten, kdo bude lenosit...

  superkarma: 0 06.12.2003, 20:18:23
 3. avatar
  [2] Ťapina [*]

  Když už, tak dvě dovolené - jednu s kamarádkou a jednu s partnerem. Ale mně ty JEHO dovolené vyhovujou

  superkarma: 0 05.12.2003, 17:47:43
 4. avatar
  [1] Simba [*]

  Zajímavý nápad, ale na některé věci, které patří k dovolené prostě kamarádka nestačí ..

  superkarma: 0 31.10.2003, 15:36:28

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Akce pro čtenářky: Velikonoční pečení a vaření s Globusem
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme