.

Běžkaření bez násilí

Cestování

Běžkaření bez násilí

Už nám to začíná. Hory se pomalu pokrývají sněhovou nadílkou a my kontrolujeme stav našich lyží a chystáme se vyrazit za zimními radovánkami. Co může být v zimě nádhernějšího než zasněžené kopce, stříbřité stromy a bělostný koberec pod námi. Abychom si ale tuto krásu vychutnali skutečně plnými doušky, nesmíme podcenit náležitou výbavu....

Vnější znaky zimy
Sedačky v tramvaji začínají hřát, ruce v kapsách přestávají být pouze projevem životního stylu, dámy začínají nosit kozačky. Zima se vkrádá do našeho šatníku pomalu, ale intenzivně. Každý týden přibyde jedna vrstva, jeden díl oblečení.

Vnitřní znaky zimy
Dochází k reorganizaci šatny. Lyže a sáňky jsou ze sektoru G6 dole u brambor přesunuty ke dveřím do sektoru A2. Vyženete pavouky ze svých běžkařských bot a vyrazíte na projíždku prvním sněhem. Kdo by odolal!

Honba za teplem
Po prvních dvou kilometrech si vzpomenete, že jízda na běžkách nebyla vždy příjemným výletem. Prvním příznakem jsou zimou zkřehlé prsty u nohou. Kolikrát jste se dušovali, že si koupíte nové pevné boty, které vám v teplých ponožkách nebudou těsné. Mráz přechází na prsty u rukou. Pletené rukavice se stávají po dvou pádech do mokrého sněhu ledovou hroudou. Zahřejete se pohybem. Zrychlíte. Výběh do kopce si zaslouží malé zastavení. Uříceni si vychutnáváte výhledy, vítr vám profukuje propocené oblečení, na zádech cítíte stékat ledový pot. Nezbývá, než opět vyrazit.

Dvakrát na hrozný běžky nevstoupíš
Na široké rovince nejsou znatelné stopy, zamrzlý povrch nejen láká, ale dokonce nutí k bruslení. Snažíte se napodobit bruslařské umění mladíka, který vás předjíždí. Batoh s termoskou se vám houpe na zádech ze strany na stranu, dlouhé lyže a krátké hůlky vás nutí jet v předklonu, bota vždy nedopadne na lyži. Vaše snaha a úsilí svézt se rychle po rovince končí pádem. Přejdete tedy na klasiku. Jde o zápas s podkluzujícími lyžemi, které se již bez hran nemají čeho zachytit. S radostí vjedete do lesa a ohlédnete se na zdolanou rovinku, po které si lyžaři sviští s drzou lehkostí.

Kupte si svůj sen
Je vám do breku a zapřísáhnete se, že na lyžích po tátovi, v botech po bráchovi, v pleteném úboru od babičky a s batohem po dědovi jedete naposledy. Zkrátka si dopřejete tu drzost a vybavíte se tak, abyste při jízdě nemysleli na nic jiného, než jestli si budete mít s kým dát v chatě Na Hercovně svařák nebo grog.

Holan sport
připravil na letošní zimu BĚŽKAŘSKÉ SETY pro různé úrovně lyžařů. Od levných setů pro sváteční jezdce, přes turisty, až po sportovní výbavu pro polykače kilometrů. S vybavením vám rádi poradí, a pokud zakoupíte kombinaci alespoň 3 částí výbavy (lyže, boty, vázání, hůlky),  dostanete navíc slevu 10 %. Samozřejmostí je i oblečení na běžky. Všechny nákupy za více než 400 Kč se navíc dostanou do slosování soutěže „10 STANŮ ZADARMO“ .

Odkaz pro „běžkařské sety“ najdete ZDE
Odkaz pro soutěž „10 stanů zadarmo“ - ZDE
www.holan.cz

   
08.12.2004 - Zahraničí - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [8] Rikina [*]

  mam-ča: jasně, do loňska jsem jezdila na prkýnkách ruské výroby, poctivý jasanový dřevo ( svůj k svému, že - i já jsem dřevo na lyžování ), a taky to šlo, teda jelo :-))) Mě to baví, i když mi to nejde...

  superkarma: 0 08.12.2004, 16:08:50
 2. avatar
  [7] mam-ča [*]

  Rikina: To máš jedno, jaké máš lyže. Když zvládneš alchymii mazání, tak můžeš jezdit skvěle třeba na prkýnkách ze sudu.
  Důležitá je ta chuť a schopnost hýbat kostrou a nebrat to jako příkoří.
  Nejlepší je vytýčit trasu od osvěžovny k osvěžovně, a všude se za tu dřinu náležitě odměnit.

  superkarma: 0 08.12.2004, 15:50:20
 3. [6] Rikina [*]

  Chacha - tak já jsem se vybavila loni běžkařským setem pro turisty, teda aspoň jsem si to myslela. Ale asi mi místo běžek prodali chodky, protože mě předbíhají ve stopě 10leté děti i 80letí důchodci. Pokusy o "bruslení" končí vesměs mým pádem na ústa a huronským smíchem přihlížejících, kteří samozřejmě všichni jezdí s tou drzou lehkostí, zatímco já se doslova plácám tempem umírajícího hlemýždě. Ale ten svařák, ten je potom víc než zaslouženej, takže letos ty běžky vytáhnu ze sektoru G6 hned, jak napadne u nás v Krušných horách něco podobnýho sněhu, a zase se budu společensky znemožňovat...

  superkarma: 0 08.12.2004, 14:54:00
 4. avatar
  [5] mam-ča [*]

  Koukám, že lyžím s bambulkami a vázání "levnému a pevnému" zn. Kandahár už odzvonilo.
  Ani moje běžky s rádoby "závodní", posypovým materiálem horských silnic vylepšenou skluznicí, se letos neproběhnou.
  Nevíte někdo o širokých měkoučkých bačkůrkách na běžky, se špičkou do tzv. kompaktního vázání ? (na takové ty dva čudlíky proti sobě)

  superkarma: 0 08.12.2004, 11:56:53
 5. avatar
  [4] marcellina* [*]

  uz sem soutezila

  superkarma: 0 08.12.2004, 10:32:50
 6. avatar
  [3] šája [*]

  super, úplně se vidím...až na to, že já mám běžky stále někde v sektoru G6 u brambor....možná....šest let jsem je neviděla

  superkarma: 0 08.12.2004, 10:13:52
 7. avatar
  [2] emma [*]

  Výborný vtipný článek - i takto jde dělat reklama, ženo-in!!

  superkarma: 0 08.12.2004, 09:31:45

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme