Zdraví

Bez umrtvení s hasákem


Milé žínky,
tak tohle téma se mě velmi dotklo.

Málokdy v sobě člověk sebere sílu ke změně - třeba i doktora, a hlavně na menším městě, kde se každý s každým zná...?!

Jak to všechno začalo, ta moje vzpoura?

Jednoho dne jsem se probudila o pár hodin dříve - něco kolem půl třetí, tedy vlastně jsem nemohla ani pořádně spát a již pár dní jsem ani moc nejedla, jak mě ten zub bolel. Ale běžte tam, a ještě k tomu dobrovolně podstupovat tu hrůzu na křesle. Stále jsem si slibovala, že až to bude horší, tak že vyrazím.
Teď už to bylo dost děsný, a tak jsem vyrazila!

Kromě toho, že pohotovost začínala od 7 h a já už tam stepovala jako první v 6h30, stejně jsem měla smůlu a podle dobrovůle pana doktora jsem se dostala na řadu až něco kolem půl desáté. V té době už jsem se potupně svíjela skoro tři hodiny v čekárně....

Po usazení do křesla jsem si ulevila, konečně jsem se sem dostala. Hurá, bude mi pomoženo, vysvětlila jsem lékaři svůj problém s prořezávajícím se zubem moudrosti. Prohlédl si tu spoušť, a přestože věděl, jak moc mě to bolí, v klídku mi tam narval bez umrtvení jakýsi hák, což moje nervy nevydržely, nožky a ručky mi vylétly hore, slzy do očí a tak tak jsem držela pusu, aby ho nekousla.
Bez trošky soucitu s mou bolestí mne hned seřval, že jestli takhle hodlám vyvádět, ať si najdu jiného doktora! Tak jsem ani vteřinu neváhala, vylítla ze křesla a ještě s klepající se pusou od nervu jsem vytrhla sestře kartičku o pojištění, naházela na sebe oblečení a byla v trapu.
Musím si tohle nechat líbit? Nemusím!

Potom, co se mi ještě půl hodiny doklepala pusa, jsem dezinfikovala panákem burbonu a vydala se hledat nového zubaře.
A povím vám, bída, všude plno a co víc, drží spolu za jeden provaz, takže když už chcete od někoho přejít, jste vážně podezřelá, že jste nepřizpůsobivý pacient, zubařů málo, všude narváno. U jednoho nejmenovaného zubaře jsem se dokonce dozvěděla, že se bojím a hysterčím. Vůbec jsem nepochopila, z čeho tak poznal. Mně kdyby si pacient sedl do křesla a na otázku, co bych s tím zubem asi tak chtěla dělat, odpovím vytrhnout. No nevím, kde by se měl objevovat ten strach a hysterie.

Po dalším týdnu čekání a beznaděje jsem vážně uvažovala o tom, že si dojdu koupit kleště a provédu úkon doma. :-)))

Ale pak se na mě štěstí usmálo a Pán Bůh nezklamal a dostala jsem se do těch nejlepších zlatých ručiček, které tady musím veřejně pochválit.
I když nevím, jestli se to může, pan doktor Klail je prostě zlatíčko. .-)!!!
Jsem už u něj víc než rok a nikdy nemusím v čekárně čekat déle než 10 minut, a to se mi přijdou omluvit, pokud to je na déle, dají  mi telefonicky vědět a přeobjednají na jiný termín či čas.
Všechno vysvětlí, co a jak. Jakými metodami to jde udělat a co by mi doporučoval, jakou plombu a tak, to je poprvé, co se se mnou zubař o něčem bavil a nechal mě u toho taky něco říci. -))) Má péči o to, jak moc mě co bolí, a předem mi sděluje, jak je který úkon bolestivý, a nabídne umrtvení.
U něj nikdy nemám strach, naopak se do jeho ordinace teď už víc než rok těším  :-)
Protože vím, že jsem v dobrých rukou...

Díky za takovéto všechny doktory, co léčí taky porozuměním a pochopením a neztratili lidský přístup k pacientům a při tom náporu, který musí zvládat.
Díky Bohu za ně za všechny!

Přeji krásný den bez bolesti a potřeby lékařů a všem lékařů přeji hodně pohody, aby to s námi pacienty vydrželi. :-)))
Marketa

Milá Marketo, mít kvalitního zubaře, to je něco jako vlastnit pozemek v Praze, co?  Děkujeme Vám za příspěvek a doktorům za jejich péči. Máte podobně nepříjemné zkušenosti jen ze zubařského křesla nebo i jiných ordinací a specializací?


Jaké jsou vaše zážitky z nemocnice? Co člověk všechno vydrží, když je mu ouvej? Na kterou hrůzu už dnes vzpomínáte jen s úsměvem?

Jaká byla vaše nejhorší návštěva u lékaře?
Máte speciální zážitky z ordinace?
Nebo snad znáte speciální ordinaci?
Svěříte se s příběhy z nemocnice?
Přímo ze zubařského křesla?
Z čekárny?

Napište nám na redakce@zena-in.cz
Za příspěvky k dnešnímu tématu Nejhorší návštěva u doktora můžete vyhrát vlasovou terapii v podobě luxusního spreje na vlasy od firmy Schwarzkopf. 

Pravidla dnešní soutěže najdete tady. 
Hrajeme o kosmetický balíček Fa.


                                       
   
31.01.2006 - Zdraví - autor: Markéta Breníková

Komentáře:

 1. avatar
  [15] Kocicka [*]

  bludicko: na pravidelné prohlídky chodím a než se mi tohle stalo tak jsem zrovna 14 dní předtímbyla u toho samého zubaře a pochybuji,že takovádle věc se za 14 dní tak změní, kdyby se podíval myslím,že by to viděl ......ale to by nesměl provádět vyšetření letem světem!

  superkarma: 0 01.02.2006, 08:34:06
 2. avatar
  [14] Meander [*]

  femme.fatale: Bylo to stejné. A obávám se, že ještě je. Proto odmítám s bolením v krku chodit k obvoďákovi, páč mě vždycky na to ORL poslal a můj čas je drahý

  superkarma: 0 31.01.2006, 17:27:57
 3. avatar
  [13] erKa [*]

  Taky mám jeden...v noci mi zub natekl a booolel.Letěla sem na pohotovost (ke známé!) ale bohužel musela jsem vzít i dceru (tenkrát 2roky) neměla sem jí kam dát.Vysvetlila jsem sestřičce že ji nemam kam dat jestli muzu sni,sestra jo ja vam ji pohlidam.Až mi doktorka prováděla to co měla tedy umrtvení a trhání tak sem šplhala po křesle bolestí.Dostala sem vynadany jestli nemuzu sedet chvili aby ten zub dostala ven a taky za to jak si mužu dovolit vzít dceru k zubaři.A kam sem jí podle ni mela dat?Babičky choděj do práce muj taky prostě to přišlo znenadaní a ja musela rychle jednat abych se zbavila bolesti a to sem tam seděla cca 10min.A to byla známa!Od te doby tam nechodím.

  superkarma: 0 31.01.2006, 17:13:49
 4. avatar
  [12] femme.fatale [*]

  Meander: Tak tam je to taky tak?! Nene, tohle je v Olomouci

  superkarma: 0 31.01.2006, 15:38:55
 5. avatar
  [11] Meander [*]

  femme.fatale: Nebylo to jedno z roztomilých ORL v Plzni?

  superkarma: 0 31.01.2006, 15:18:58
 6. avatar
  [9] Žábina [*]

  všechno to je v lidech a je úplně jedno jestli sadista sedí v soukromé ordinaci nebo na pohotovosti

  superkarma: 0 31.01.2006, 13:56:19
 7. [8] Kytara [*]

  no já teda nevím, ale já mám zážitek ze zubní pohotovosti úplně jiný. zub mě začal bolet 22.12. ještě se to dalo nějak vydržet, ale 23.12. už jsem vůbec nespala. na štědrý den ráno - asi v šest jsem teda jela na pohotovost. měla jsem strach, že mě třeba seřvou nebo tak. a ne! dala injekci (poprvé, vůbec to nebolelo) a rvala. taky to nebolelo. a to se ještě málem omlouvala, že to musí trhat, ale že to prostě nejde už spravit. bylo mi to jedno! nejhorší byla ta krev, jak pořád tekla. ale večer už jsem jedla štědrovečerní večeři. takže super! a ještě něco! chodím pravidelně co půl roku na prohlídky, stalo se to najednou a byla to taková bolest, že mi už bylo fakt jedno, co mi s tím kdo udělá.

  superkarma: 0 31.01.2006, 13:44:55
 8. avatar
  [7] Maši [*]

  Tak takovou sadistku jsem taky zažila a taky jsem vzala nohy na ramena a pádila do soukromé ordinace, odhodlaná raději zaplatit za cokoliv, než se nechat tak týrat.Jsem tam už 3 roky, přístup prvotřídní, doktor hodný,zkrátka taky happy and...

  superkarma: 0 31.01.2006, 12:44:41
 9. avatar
  [6] svetluszka [*]

  bludicka: ..tys nám to dala... ... .
  Ale já nepsala nic o tom, že sem tak chodila týden... ...ale o tom, že by každej zubař snad měl vědět, že chvilku trvá, něž umrtvení začne působit...A podle toho, co jsem na křesle "vyváděla" jí muselo být jasný, že mi tu osmičku rve za živa.... . A já navíc dostala takovou injekci poprvé/ a doufám že i naposled/ a tak jsem byla velice překvapená, když mi na odchodu z ordinace ochabla polovina tváře.....to už zcela zbytečně....

  superkarma: 0 31.01.2006, 12:34:23
 10. avatar
  [5] bludicka [*]

  Milá bědující děvčata!
  Jenže ono by to možná chtělo taky trochu svědomitosti a zodpovědnosti sama k sobě, nemyslíte?
  Když odkládáte návštěvu u zubaře až do okamžiku, kdy šílíte bolestí, máte oteklou pusu a zhnisanou dáseň, tak nemyslím, že za nepříjemný zážitek z ordinace může jen "sadistický zubař"...
  Co takhle chodit na pravidelné prohlídky, které odstraní i začínající kazy, anebo naklusat hned, jak začne nějaký zub pobolívat...?!

  superkarma: 0 31.01.2006, 12:25:45
 11. avatar
  [4] femme.fatale [*]

  Mě zubař nevadí Ale moc dobře je mi známé čekání před ordiancí, kdy je člověk odkázaný jen na vůli lékařů U mě to tak bylo na ORL...parvidelně se stávalo, že jsem přišla před 7 ranní, s horečkama (trpěla jsem na angíny) a nemohla jsem se dočkat, až si opět lehnu do postele.. a čas běžel, běžel do ordinace vždy někdo vešel, za deset minut byl venku a pak dalších dvacet byla ordinace zavřená. Pravidelně jsem od tamtud odcházela po 2 odpoledne! Pravda, za tu dobu mě horečky dost často přešly Ale sestra tam byla fakt super...jednou na moji otázku, zda mě vezmou ještě před obědem, odpověděla, že jak to asi tak má vědět...ale kdo jiný, že?
  No už - díky bohu - chodím jinam

  superkarma: 0 31.01.2006, 12:21:10
 12. avatar
  [3] Kocicka [*]

  no já jsem si tenkrát u toho zubaře pobyla 4,5 hodiny s pusou dokořán a po těch injekcích jsem byla zblblá :-))jestě druhý den ráno
  ale štastná jak blecha

  superkarma: 0 31.01.2006, 12:18:29
 13. avatar
  [2] svetluszka [*]

  ..jak ti rozumím...
  Taky jsem měla "štěstí" na zubařku na pohotovosti... ..od pátku mě bolela osmička, k nevydržení no a v něděli večer jsem to už nezvládla a jela na pohotovost... . A že prý půjde zub ven. Tak mi píchla umrtvení a po ani ne dvou minutách už dolovala zub ven... ...no jak já řvala, to si ani nedovedete představit.. . Ta kráva sadistická vůbec nepočkala, až umrtvení začne působit......brr, ještě kdfyž si na to vzpomenu mi běhá mráz po zádech...

  superkarma: 0 31.01.2006, 12:09:31
 14. avatar
  [1] Ada1 [*]

  Tak no tohohle doktora chci kontakt...

  superkarma: 0 31.01.2006, 12:07:50

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme