Milé žínky,
tak tohle téma se mě velmi dotklo.

Málokdy v sobě člověk sebere sílu ke změně - třeba i doktora, a hlavně na menším městě, kde se každý s každým zná...?!

Jak to všechno začalo, ta moje vzpoura?

Jednoho dne jsem se probudila o pár hodin dříve - něco kolem půl třetí, tedy vlastně jsem nemohla ani pořádně spát a již pár dní jsem ani moc nejedla, jak mě ten zub bolel. Ale běžte tam, a ještě k tomu dobrovolně podstupovat tu hrůzu na křesle. Stále jsem si slibovala, že až to bude horší, tak že vyrazím.
Teď už to bylo dost děsný, a tak jsem vyrazila!

Kromě toho, že pohotovost začínala od 7 h a já už tam stepovala jako první v 6h30, stejně jsem měla smůlu a podle dobrovůle pana doktora jsem se dostala na řadu až něco kolem půl desáté. V té době už jsem se potupně svíjela skoro tři hodiny v čekárně....

Po usazení do křesla jsem si ulevila, konečně jsem se sem dostala. Hurá, bude mi pomoženo, vysvětlila jsem lékaři svůj problém s prořezávajícím se zubem moudrosti. Prohlédl si tu spoušť, a přestože věděl, jak moc mě to bolí, v klídku mi tam narval bez umrtvení jakýsi hák, což moje nervy nevydržely, nožky a ručky mi vylétly hore, slzy do očí a tak tak jsem držela pusu, aby ho nekousla.
Bez trošky soucitu s mou bolestí mne hned seřval, že jestli takhle hodlám vyvádět, ať si najdu jiného doktora! Tak jsem ani vteřinu neváhala, vylítla ze křesla a ještě s klepající se pusou od nervu jsem vytrhla sestře kartičku o pojištění, naházela na sebe oblečení a byla v trapu.
Musím si tohle nechat líbit? Nemusím!

Potom, co se mi ještě půl hodiny doklepala pusa, jsem dezinfikovala panákem burbonu a vydala se hledat nového zubaře.
A povím vám, bída, všude plno a co víc, drží spolu za jeden provaz, takže když už chcete od někoho přejít, jste vážně podezřelá, že jste nepřizpůsobivý pacient, zubařů málo, všude narváno. U jednoho nejmenovaného zubaře jsem se dokonce dozvěděla, že se bojím a hysterčím. Vůbec jsem nepochopila, z čeho tak poznal. Mně kdyby si pacient sedl do křesla a na otázku, co bych s tím zubem asi tak chtěla dělat, odpovím vytrhnout. No nevím, kde by se měl objevovat ten strach a hysterie.

Po dalším týdnu čekání a beznaděje jsem vážně uvažovala o tom, že si dojdu koupit kleště a provédu úkon doma. :-)))

Ale pak se na mě štěstí usmálo a Pán Bůh nezklamal a dostala jsem se do těch nejlepších zlatých ručiček, které tady musím veřejně pochválit.
I když nevím, jestli se to může, pan doktor Klail je prostě zlatíčko. .-)!!!
Jsem už u něj víc než rok a nikdy nemusím v čekárně čekat déle než 10 minut, a to se mi přijdou omluvit, pokud to je na déle, dají  mi telefonicky vědět a přeobjednají na jiný termín či čas.
Všechno vysvětlí, co a jak. Jakými metodami to jde udělat a co by mi doporučoval, jakou plombu a tak, to je poprvé, co se se mnou zubař o něčem bavil a nechal mě u toho taky něco říci. -))) Má péči o to, jak moc mě co bolí, a předem mi sděluje, jak je který úkon bolestivý, a nabídne umrtvení.
U něj nikdy nemám strach, naopak se do jeho ordinace teď už víc než rok těším  :-)
Protože vím, že jsem v dobrých rukou...

Díky za takovéto všechny doktory, co léčí taky porozuměním a pochopením a neztratili lidský přístup k pacientům a při tom náporu, který musí zvládat.
Díky Bohu za ně za všechny!

Přeji krásný den bez bolesti a potřeby lékařů a všem lékařů přeji hodně pohody, aby to s námi pacienty vydrželi. :-)))
Marketa

Milá Marketo, mít kvalitního zubaře, to je něco jako vlastnit pozemek v Praze, co?  Děkujeme Vám za příspěvek a doktorům za jejich péči. Máte podobně nepříjemné zkušenosti jen ze zubařského křesla nebo i jiných ordinací a specializací?


Jaké jsou vaše zážitky z nemocnice? Co člověk všechno vydrží, když je mu ouvej? Na kterou hrůzu už dnes vzpomínáte jen s úsměvem?

Jaká byla vaše nejhorší návštěva u lékaře?
Máte speciální zážitky z ordinace?
Nebo snad znáte speciální ordinaci?
Svěříte se s příběhy z nemocnice?
Přímo ze zubařského křesla?
Z čekárny?

Napište nám na redakce@zena-in.cz
Za příspěvky k dnešnímu tématu Nejhorší návštěva u doktora můžete vyhrát vlasovou terapii v podobě luxusního spreje na vlasy od firmy Schwarzkopf. 

Pravidla dnešní soutěže najdete tady. 
Hrajeme o kosmetický balíček Fa.


                                       
Reklama