píše žena-lvice, naše čtenářka TTT. I když lvice hřívu nemají. Co nazývá svou hřívou a proč si ji tak oblíbila, to už se dočtete v jejím vtipném příspěvku

Jsem žena lvice. Evoluce mi nedopřála hřívu, ale nejsme žárlivá. Zvlášť, když mi jí límec bohatě nahrazuje . 
Letos jsem investovala do nádherného svetru s límcem. Ne, vlastně to byl límec se svetrem, abych proporce vystihla i slohem. A aby toho nebylo málo, je na lemu zdobený umělou chlupatinou.

Ale hříva je hříva. Před rokem jsem si konečně dopřála kožešinový odepínací límec. Jak jinak než obrovský. Ještě jsem se ho nenabažila, a tak ho odepínám, připínám a zase odepínám a připínám, kamkoliv mne napadne. Bez své hřívy takřka nevycházím. 

Výjimku tvoří kabáty vojenského střihu. Jejich límce jsou do mužata, střídmé, ale jejich strohost a nekompromisnost mi lichotí. To nemohu říct o sportovních bundách s „holým krkem“ nebo s kapucí. V tom prvním vypadám jako někdo, kdo právě pohladil Obamu a v tom druhém jako sériový vrah. Nevím, co je horší. Pro jistotu se vyhýbám oběma variantám. 

Jestli mi něco přidá spolehlivě třicet kilo, tak je to záliba v jídle a bubi límečky. Ty mi navíc ještě uberou třicet let, což je v mém věku celkem průšvih. A poslední, na co bych se cítila je, dělat ze sebe roztomilého diblíka.

Ne ne, zůstanu pěkně u svého. Možná, že časem vyměním plyšový límec za level vyšší: kožešinu pravou. Když jsem dneska opět krmila hladovce hlodavce, aniž by děti byť jen oční bulvou zavadily o jejich prázdnou misku a zoufalý pohled, usadila se mi v hlavě myšlenka. Vysvětlila jsem drobotě, že morčata byl jejich nápad a budou se o ně starat. Pokud ne, mám změřeno a ověřeno, že by mi ta tři dala na velmi slušný límec a buď tedy děti uznají svůj díl odpovědnosti nebo fakt, že si maminka pořídí echt módní doplněk. 

Zatím to funguje.

Zeptejte se mě za rok.

TTT

Milá TTT, vy jste ale drsná matka. Ale uznávám, že to může mít výchovný efekt. Jen bych se na vašem místě bála, že děti poleví ve svém úsilí. Představa, že bych nosila límeček z morčat se mo nějak příčí

Text nebyl redakčně upraven

Jak jste na tom s límci a „ohřívadly“krčku vy, milé ženy-in? Jaký tvar límce je u vás nejoblíbenější?

Který byste si na sebe nikdy nevzala? Nebo máte raději šály, chomouty a kapuce? Líbí se vám límce objemné, rozložité, nebo spíš nenápadné? Jaký límec máte právě teď na sobě?

Napište nám, můžete poslat i fotku na adresu: redakce@zena-in.cz

 

Reklama