O tom, že při plánování člověk nemyslí na překážky, které mu osud nastraží, píše čtenářka Maryene. I přes velká úskalí si s manželem již spoustu plánů splnili...

Čtenářka Maryene si bez snů, představ, přání a plánů nedovede život představit.


Hezký den na ženě in.

Když člověk plánuje, nemyslí na překážky, ani když plánuje sám. Ale ty mohou přijít nejenom od jiných lidí nebo od partneta, ale mohou to být nejrůžnější nepředvídatelné okolnosti.

Když jsme se s manželem brali, oba jsme měli za sebou už jedno nevydařené manželství a byli i lidé, kteří se ptali, jestli nám to ještě stojí za to, že prý už máme život za sebou. Ale my jsme byli zamilovaní, cítili jsme to jinak a měli před sebou plno plánů. Děti už jsou na obou stranách dospělé, chtěli jsme cestovat a naším velkým společným plánem i snem bylo vybudovat si pěkné společné bydlení, kde se bude scházet naše velká rodina. Měli jsme i hodně dílčích menších plánů, přišly ale právě i ty nepředvídatelné okolnosti, o kterých jsme psala výše a se kterými jsme nepočítali. Mezi ně například patřila i ztráta zaměstnání u mně nebo nepříjemný úraz s trvalými následky.

Přesto se nám podařilo splnit si plán o bydlení v novém domě s velkou zahradou a pár společných cest po světě už máme také za sebou. A za měsíc nás čeká další. Do našich plánů musíme nedobrovolně vměstnat termíny mých operací, ale to už je život.

Bez snů, představ, přání a plánů i těch nesplnitelných by pro mě život ztratil chuť, šťávu i barvu. Jsem věčný snílek a dokážeme si o našich plánech a snech s manželem hodně povídat. Asi máme to štěstí, že dokážeme bez větších výhrad respektovat přání, představy a plány toho druhého a nadchnout se pro ně. Těší mě, že se nemusíme podřizovat jeden druhému, jak to bylo v minulých vztazích a že se dokážeme rozumně vždy domluvit.

Maryene

Pozn. Red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 21.8.2013: Společné plány

  • 77Jaké plány jste si s partnerem již splnili?
  • Které na splnění ještě čekají?
  • A jaké jste v průběhu času přehodnotili?
  • Na jakých snech jste se shodli a na kterých ne?

Na tyto otázky mi můžete odpovědět v příspěvku k tomuto tématu. Plány to mohou být různé, malé, větší, velké, osudové... Počínaje kopií morčátka, pejska, přes společnou dovolenou třeba někde v exotice, až k dětem, domu, společné firmě, životu v zahraničí, v přírodě – fantazii se prostě meze nekladou. Můžete mi i napsat, kdo z vás je akčnější při jejich plnění? Jeden z příspěvků, který dorazí do 15.00 hodin 21.8.2013 a bude dlouhý alespoň jako tento odstavec textu, odměním jako vždy pěkným dárkem. Tím je tentokrát: krásnou knihu 77 výletů po stopách Starých pověstí českých (Universum) - k pohodovému plánování výletů. Redakční e-mail, na který příspěvky posílejte, zní...

Reklama