Snídaně

Bez snídaně se nerozjedu

bebe

„Po ránu nemám hlad, v letním vedru chuť, radši spím,“ slýchávám desítky výmluv od svých známých, kteří nesnídají. Přitom se říká, že člověk má ráno jíst jako král, v poledně jako princ a večer jako chuďas. Tím se třeba řídím já.

Nejsem žádný znalec zdravého životního stylu, ale snídaně mě prostě baví. Přinejmenším je to dobré na linii. A tak jsem své tělo naučila krmit nejvíc po ránu a postupem dne ubírat.
Takhle se ráno na jídlo vyloženě těším, a kdybych se nenajedla, budu jak mátoha.

Nejraději mám snídaně „na sladko“. Když stíhám (třeba o víkendu), dělám si ovesnou kaši. Nakrájím si do ní ovoce, přidám oříšky, rozinky nebo sušené brusinky a to celé ozdobím kopečkem hustého bílého jogurtu. Taková snídaně mě na dlouho zasytí, a přitom neunaví trávením.

V horkém létě, kdy nemám chuť na nic teplého, je ideální snídaní salát z čerstvého ovoce. Ale na přípravu takové snídaně potřebujete čas. Když spěchám, dám si cereální BeBe sušenky s ovocem a ovocný čaj nebo meltu s mlékem, k tomu kousek čerstvého ovoce a jogurt. Kvůli ovocné chuti jsem přivítala nová „Bébéčka“ s ovocnými příchutěmi lesního ovoce a švestek, která jsou obzvlášť šťavnatá, chuťově výrazná a voňavá.

Pro mě je snídaně základ a bez ní si nedokážu představit rozjezd. To je, jako bych chtěla nastartovat auto s prázdnou nádrží.

lupa

   
09.08.2010 - Zajímavosti - autor: Zuzana Sommerová

Komentáře:

 1. avatar
  [6] babicka11 [*]

  nesnídám...nemohla bych hned do sebe cokoli narvat, dám si něco malého až tak za 2 hod. po probuzení, nebo nic. Manžel má ráno ještě zalepené oči, ale už se cpe a je jedno, jestli polívkou, nebo chlebem či koláčem

  superkarma: 0 26.09.2010, 09:12:09
 2. avatar
  [5] kosík [*]

  Snídám čaj, kávu, celozrnné pečivo, šunka, plátkový sýr, feferonky a navrch koláček. Většinou pak nemám hlad ani na oběd Sml23. S Be-be bych asi vyhládla hned, ale nic proti nim, mám je ráda, ale tak po snídani Sml22.

  superkarma: 0 25.09.2010, 21:21:13
 3. avatar
  [4] vodfon, kolie [*]

  mrowiecova — #3 Jsem na tom stejněSml59

  superkarma: 0 20.09.2010, 18:25:33
 4. [3] mrowiecova [*]

  Jojo, to já taky musím snídat a pořádně i přes pracovní týden. Radši si přivstanu o půl hodiny, než abych někde kolabovala hlady. Nejradši mám hodně kávičky, džusu nebo čajíčku, sladké pečivo - nejlepší je koláč, občas jogurt nebo chleba s nutellou.

  1. na komentář reaguje vodfon — #4
  superkarma: 1 09.08.2010, 14:39:46
 5. avatar
  [2] wich [*]

  Snídám poctivě, každé ráno. Většinou kotel čaje, k tomu něco sladkého (bábovka, croissant, coockies...) někdy pečivo s máslem a plátkovým sýrem. Přes týden je to rychlovka, většinou se u toho i líčím Sml30, o víkendu snídáme klidně hodinu - když je teplo na terase, v zimě v posteli.

  superkarma: 0 09.08.2010, 07:53:27
 6. avatar
  [1] Léthé [*]

  Posnídat BeBe, tak mám zkažený den a možná i celý týdenSml32

  superkarma: 0 09.08.2010, 02:23:49

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme