Tato dost ožehavá věta dcerky na adresu černošského lékaře přivodila čtenářce s nickem Januše hodně perné chvilky. Jaká byla reakce lékaře a co odpověděl, se dočtete v jejím příspěvku na dnešní téma

Přeji pěkný den, hlavní hrdinkou trapasu, který se udál už před lety, je má starší dcera. Byly jí necelé 3 roky, když musela být hospitalizována v nemocnici. Měla tmavé kudrnaté vlásky. Sestřička u příjmu jí pohladila a konstatovala: „Vidím,že máš stejné kudrlinky jako náš nový pan doktor“. Tenkrát jsem této poznámce nevěnovala pozornost. Po celou dobu léčení jsem byla v dětským lékařem ve spojení jen po telefonu. Zarazila mě jeho měkká čeština. Věděla jsem, že je několik lékařů z ciziny v této nemocnici na stáži.

Nastal den, kdy jsem si mohla dcerku vyzvednout. Při jejím oblékáním mi povídá sestra, že by pan doktor chtěl se mnou mluvit i soukromě. Otevřely se dveře a vešel bílý plášť a z něho se na mě usmívala tvář - černocha. Při pohledu na něj, se mi hned vybavila poznámka sestřičky o vlasových kudrlinkách. Lékař měl stejné prstýnky na hlavě jako má dcerka.

Pohladil jí po hlavičce a povídá: „Víte, paní, vaše malá nám tady zvedla náladu svou upřímností. Představte si, když jsem jí chtěl poprvé vyšetřit, podívala se na mě a důrazně mi řekla - Hele, než na mě šáhneš, běž se umejt, špindíro! Co vy na to?“

Zčervenala jsem až někde a vykoktala něco v tom smyslu, že ona ještě nikdy neviděla černocha, tak proto tak reagovala. A čekala jsem nějaký proslov o rasistech a podobně. Lékař se usmál svým bílým úsměvem, znovu malou pohladil a mě spadl kámen ze srdce.

Zdraví Januše.  

Moc hezká příhoda. Kolikpak je teď holčičce? Dnes by jí to už asi tak lehce neprošlo

 

Reklama