Krásná slova a zároveň krásné vyznání. Takový je příspěvek čtenářky mařinky. Přečtěte si, co nám napsala o svém talismanu - snubním prstýnku.

Svými slovy jste mě dojala, milá mařinko. Ať Vám to dlouho vydrží! Moc děkuju za příspěvek a přeju krásný den.


Hezký den, posílám pár řádků k dnešnímu tématu.

Nepatřím k lidem, kteří by věřili v čarovnou moc nějakých předmětů, ale i tak mám nějaké věci, na kterých mi záleží. Asi to neodpovídá definici talismanu, ale nemít je, cítila bych, že něco není v pořádku. Například jsem si kdysi, ještě jako dítě, přivezla z první zahraniční cesty maličkého plyšáčka. Od té doby si ho na dovolenou musím vzít. Několikrát se mi stalo, že jsem ho doma zapomněla, a dovolená za moc nestála. Jednu letní dovolenou byla zima a pršelo, jinou dovolenou přišly povodně... Tím ale nechci říct, že když mám plyšáčka s sebou, je to záruka prosluněné a báječné dovolené, to ne. I s plyšáčkem jsme zažili dovolenou při povodních či jiné, menší nepříjemnosti. Ale je zajímavé, že když zůstane doma, vždy se něco pokazí. Tak nevím, jak si to vysvětlit. :)

Je ale jedna věc, na které mi nesmírně záleží, a tou je snubní prstýnek. Bez něj nikam jít nemůžu, cítím se hrozně nesvá, strašně mi na prstu chybí. Je to moje součást, moje zpráva světu, že jsem vdaná - žádné jiné prstýnky nenosím, jen tento, aby ta zpráva světu byla naprosto jasná a samozřejmá. :) Prstýnek nosím opravdu ráda, protože mám skvělého muže, lepšího bych si ani nemohla přát. I po mnoha letech vztahu a následně manželství jsme jako dvě hrdličky, máme krásný vztah. Prstýnek je toho vztahu symbolem, připomínkou, že jsme si kdysi něco slíbili, a oba se to snažíme dodržovat. Je to připomínka, že už na život nejsme sami, že už jsme na všechno dva.

Mějte se krásně! :)

mařinka

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Máte talisman?

  • Věříte v moc talismanů?
  • Máte doma nebo nosíte u sebe nějaký svůj talisman?
  • Jaký to je?
  • Co si myslíte o lidech, kteří se talismany zabývají?
  • Existují podle vás nějaké věci mezi nebem a zemí, které se rozumově nedají zdůvodnit?
  • Máte nějakou zajímavou příhodu spojenou s talismanem?

Prosím, další příspěvky už neposílejte. Kolem 16. hodiny jedna z vás získá dárek, tentokrát to je: knížka Zdeňka Svěráka Po strništi bos (nakl. Fragment).

sver

Reklama