Bulvár

Bez návodu a bez záruky

Když si v obchodě koupíme zboží, dostaneme k němu obvykle návod k použití a nějakou tu záruku, na většinu věcí alespoň na dva roky. A když kupujeme a stavíme dům, je záruka ještě delší. Ale když si pořídíme dítě nebo partnera či partnerku, nedostaneme ani návod, ani záruku. A to přitom jde o rozhodnutí, které by přinejmenším mělo vydržet život.

 

 

 

 

 

Internetové návody
Na internetu se čas od času objeví nějaký ten rádoby vtipný návod, jak zacházet se ženou či s mužem – obvykle v něm nalezneme řadu předsudků a mýtů, ale i některé pravdivé údaje. Řídit se ovšem takovými „návody“ asi nikoho z nás nenapadne – jsou totiž asi tak stejně užitečné jako návody, jak si doma sestrojit jadernou bombu.

Sestavte si vlastní návod
Zajímavým psychologickým pokusem, který můžeme snadno provést, je sepsat návod sama na sebe. Zkuste si zkrátka vzít tužku a papír a napsat si, jak by se s vámi mělo zacházet a jak se musíte „udržovat“, abyste co nejdéle vydržela „nepoškozená a funkční“. Dokážete to?

Jen pro fajnšmekry
Až budete mít návod sepsaný, pokuste se představit si, jak by to dopadlo, kdyby ho lidé kolem vás dodržovali. Opravdu byste byla spokojena? Pokud ano, napsala jste zřejmě dobrý návod. Jenže je možná příliš náročný a kromě pár fajnšmekrů by si vás nikdo „nekoupil“. Můžete tedy zkusit svůj návod poněkud minimalizovat… A jen tak pro legraci popřemýšlet nad tím, kolik let je na vás záruka v případě dodržování návodu k použití.

Nechte návod napsat partnera
Dalším zajímavým pokusem je nechat sepsat návod na vaše použití vašeho partnera a potom oba texty srovnat – třeba se ukáže, že váš partner ví lépe, jak vás „používat a udržovat“. V každém případě však velký rozdíl mezi vaším a partnerovým návodem svědčí o možných konfliktech. Stejný pokus samozřejmě můžete udělat i naopak – vy a partner srovnáte své návody na něj.

I když se je samozřejmě celá záležitost s „návodem“ spíš hra než vážně míněná záležitost, může vám pomoct ukázat na některé problémy a relativně „neškodným“ způsobem poukázat na vážné věci. Takže pokud máte ráda podobné „společenské hrátky“, zkuste si to!

Jak dlouhý by byl návod na Vaše použití? A jaká je na Vás záruka? Čtete návody před použitím výrobku, nebo až když všechno ostatní selže?

   
30.03.2007 - Společnost - autor: Ivana Kuglerová

Komentáře:

 1. avatar
  [8] kobra [*]

  nechat žít......(bez záruky)

  superkarma: 0 31.03.2007, 21:49:09
 2. avatar
  [7] Vivian [*]

  Jé, vždyť je to hra, nesmíte se tak žrát...

  superkarma: 0 30.03.2007, 14:51:03
 3. [6] Rikina [*]

  Jinak návody čtu jako poslední možnost - většinou.

  superkarma: 0 30.03.2007, 12:17:19
 4. [5] Rikina [*]

  Mno - především bych navrhovala do návodu, že je třeba hovořit, a to pokud možno jasně. Jestli má někdo vůči mně nějaké výhrady, že něco špatně řeknu, dělám, chovám se k někomu jinak, než by se mu líbilo, tak ať mi to sakra řekne. Nejsem jasnovidec a nemám křišťálovou kouli, abych vytušila, co se komu honí v hlavě. A řešit se dá skoro všechno, když se o tom promluví.

  superkarma: 0 30.03.2007, 12:14:51
 5. avatar
  [4] Meander [*]

  Já jsem studie, k té se návod nedodává.

  superkarma: 0 30.03.2007, 10:33:56
 6. avatar
  [3] Sirikit [*]

  Copak se dá na rozdílné lidské povahy napsat nějaký návod???? Ááááách, to je tedy zase... přece nejde, aby se lidi chovali podle nějakého návodu, to se musí vycítit.

  superkarma: 0 30.03.2007, 09:42:06
 7. avatar
  [2] ještěrka.ehp [*]

  víte jak, samozřejmě zaručit

  superkarma: 0 30.03.2007, 07:30:48
 8. avatar
  [1] ještěrka.ehp [*]

  Já nevím, připadám si idividuální, chovám se stejně tak a kdyby na mě měl být nějaký jednoduchý mustr, spíš by mě to uráželo Mám ráda právě to, že každý se chová trochu jinak a sjednocovat bych to nechtěla, vůči mě už vůbec ne
  Byla bych ráda, kdyby záruka byla doživotní, ale nezaručit ji nemůžu
  Návody čtu úplně na všechno, někdy před, někdy při a někdy po, každopádně přečtu i leták u tamponů - baví mě to

  superkarma: 0 30.03.2007, 07:29:56

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme