Na písničku Jana Weicha se odkazuje ve svém dnešním příspěvku čtenářka OlgaMarie. Vzpomíná v něm na jednoho svého známého vojáka, který měl právě závislost na chlebu.

Možná vás to překvapí, ale i na chlebu si lze vypěstovat závislost. Více v příspěvku čtenářky OlgyMarie.


Dobrý den.

Závislosti jsou jistě různé a lékaři-specialisté pro jejich případné léčení hledají příčinu vzniku. S jednou neobvyklou závislostí jsem se kdysi setkala.

Jedna moje stará teta se v důchodu znovu vdala. Její manžel měl syna s vojenskou hodností generál. Byli jsme na společném obědě a soudruh generál si přál chléb ke knedlo-zelo-vepřo. Všiml si mého překvapeného výrazu a vysvětlil mi, že prošel frontu se Svobodovou armádou, včetně Dukly. Bylo mu sotva sedmnáct a byl věčně hladový. Chleba se pro něho stal tím, čím jsou cigarety pro kuřáka nebo pro alkoholika alkohol apod. I v době, kdy měl všeho dostatek, musel mít právě chléb po ruce a přikusoval ho ke každému jídlu jako pochoutku. Sám přiznával, že šeredění s chlebem ve VÚ ho dokáže  rozzlobit a vyvozuje z toho  pro mnohé velitele až nepochopitelné důsledky.  Když byl nemocný a vědělo se, že brzy zemře, musel mít na stolku u nemocniční postele alespoň krajíček chleba. Zde byla příčina závislosti známá. Hlad. Když se nad tím zamyslíme, musíme si přiznat, že na chlebu jsme závislí všichni. „Bez chleba nelze žít...“, jak zpíval Jan Werich.  

OlgaMarie

Pozn.red.: Příspěvek nerošel jazykovou korekturou.

Téma dne 11. 10. 2013: Partnerovy závislosti

  • Jaké závislosti vás na vašem partnerovi štvou?
  • Jaké závislosti se vám na vašem partnerovi líbí?

Posílejte mi své příspěvky vážné i nevážné na téma: Partnerovy závislosti. Můžete to vzít s humorem, ale můžete se o nich rozvyprávět i jako o problému. Nejzazší termín odevzdání příspěvků je v pátek 11. 10. 2013 v 15.00 hodin. Posílejte je na redakční e-mail (viz níže). Formu nechám na vás, ale dbejte, aby byl příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu, tedy pokud chcete mít šanci na uveřejnění, a tím i na možnost získání hezkého dárku – objemného balíčku čtyř prostředků na mytí nádobí PUR!

O dárku rozhodnete i vy!
Aby byla trochu změna, rozhodl jsem se pod každý čtenářský příspěvek dát anketu, ve které mu budete udělovat známku (od jedničky do pětky, jako ve škole). Nakonec vyberu jednu premiantku, kterou odměním. Můžete tady namítnout, že příspěvky, které vyjdou dříve, budou mít více hodnocení než příspěvky, které vyjdou odpoledne. To je pravda. No, budiž, aby byl dostatek času na oznámkování odpoledních čtenářských příspěvků, nevyhlásím premiantku s ukončením tématu, ale až si na to večer vzpomenu. To nebude dřív než ve 20.00 hodin, ale možná taky o půlnoci...

pur

Reklama