O své zklušenosti s brýlemi se s námi podělí i čtenářka s nickem Alergino. Brýle začala nosit až na konci základky, ale jako většina dívek jejího věku, se za ně styděla. Pak se jí stala trapná příhoda, kdy si někoho spletla na ulici a řekla si „DOST“

Dobrý den!

Já brýle nenosím od malička. V naší rodině nikdo nenosil brýle. Máma mi stále říkala: „nekoukej tak blízko na tu televizi, zkazíš si oči“. Ale já její rady nikdy neposlouchala. Stále metr od televize koukala na své oblíbené pořady po škole. V 8. třídě jsem si všimla, že ze zadní lavice už nevidím ostře na tabuli. Máma mě vzala na oční a tam mi zjistili mé první dioptrie - 0,75 na každém. Brýle jsem si pořídila, takové ty obludy. Naši neměli peníze, tak ty nejlevnější, které nosili maximálně důchodci. Pro mě potupa, ale nosila jsem je jen na tabuli a doma k televizi. Děcka ve třídě to vzala tak, jak to je, takže žádné posměchy nebyly.

Pamatuji si, kdy se mi pořídily první hezké brýle. Asi za půl roku, kdy jsem stále s těmi „velkými“ nechtěla chodit ven, jsem potkala kluka na chodníku. Myslela jsem si, že je to ten hezoun, který se mi tak moc líbí, nahodila jsem svůj kukuč, velký úsměv a vyrazila přímo k němu. Ou ou, on to nebyl ten pěkný kluk, ale kluk, kterého jsem z duše nesnášela, a on mě také neměl rád! Tak jsem řekla doma dost! A pořídily se mi krásné brýle pro slečny, abych mohla vidět ostře celý svět.

Od té doby se mi dioptrie trochu zvýšily a bez brýlí neudělám ani ránu. Už si nedokáži představit, že bych byla bez nich. Když si je sundám, tak sama sebe nepoznávám a ani se sama sobě nelíbím. Brýle už prostě patří ke mně. O čočkách jsem nikdy neuvažovala. Nelákají mě. Jediné, co mi chybí, tak jsou slunečný brýle. Ve vodě bez brýlí nevidím a s nimi taky ne. A déšť, který jsem tak milovala, když jsem byla malá... je mi na obtíž, protože nevidím přes mokrá skla. A stěrače na ně ještě nikdo nevynalezl.

Přikládám i nejnovější foto brýlí, do kterých jsem se na první pohled zamilovala a následně je vyhrála na internetu. A teď je mohu hrdě nosit. Je to i ukázka mého stylu. Mám ráda výraznější brýle, samozřejmě plasty s antireflexem nesmí chybět.

alergino

alergino

Díky za fotku. Brýle vám pěkně ladí s barvou vlasů a očí. Je pravda, že méně výrazné brýle by se k vám nehodily, ale klidně byste si mohla troufout i na větší „úlet“

Jak se vám líbí čtenářka alergino, milé ženy-in? Doporučily byste jí jiný model brýlí, nebo tenhle jde přesně k jejímu typu? Napište nám svůj názor pod tuto novinku.

Pokud máte chuť napsat svůj příspěvek k dnešnímu tématu, máte poslední možnost, jinak bychom ho už nestačili vydat.

redakce@zena-in.cz

Reklama