O své paličaté hladkosrsté jezevčici Bětušce napsala k dnešnímu tématu (a fotku zalslala) čtenářka Žofie. Jak se vám Bětkuška líbí?

Jezevčík je pes tvrdohlavý a Bětuška je typický jezevčík, píše čtenářka Žofie...


Dobrý den.
Zdravím všechny paničky a páníčky milovaných psích chlupáčů.
Už od minulého týdne, kdy redakce vyhlásila toto téma, jsem si říkala, že nic psát nebudu, že takových potrefených pejskařů je a že kdyby všichni napsali o svém miláčkovi, že to bude seriál na celý týden a ne na jeden den. No, a dnes ráno, když jsem viděla téma už na titulku, jsem vše přehodnotila. To bych přeci té své Bětušce nemohla udělat. Musím se přece taky pochlubit. Už jsem se tu o ní ve svých příspěvcích párkrát malinko zmínila.
Tak tedy, je to šestiletá hladkosrstá trpasličí jezevčice Bětuška. Chtěla by být postelová, ale je jenom gaučová. Tedy, postel musím taky malinko přiznat, ale to jenom, když není páníček doma. Venku se jí líbí jen když je teplo. V zimě by tam asi zmrzla, je to takový malý čtyřkilový prdík. Když venku prší a nebo, nedej bůh, nasněží, tak to máme problém. Nemá ráda, když si ucourá podvozek, takže to pak ven chodí opravdu nerada. Vždycky se postaví mezi venkovní dveře a dívá se takovým tím pohledem „opravdu už musím?“

betka

A jezevčík je to opravdu typický, paličatý. Pokud si postaví hlavu, nikdo s ní nehne.
Hrozně nerada jezdí autem, příšerně se bojí, leze pod sedačku a nebo mi aspoň strká hlavu pod paži, asi aby tu hrůzu raději ani neviděla. A pak má ještě jednoho nepřítele, a tím je vysavač. Jakmile se objeví v její přítomnosti, Běta začne lítat po baráku, a neví, kam by se před ním schovala.
Bětuščinou vášní je hmyz všeho druhu. V létě vydrží celé hodiny na dvorku a pokouší se lovit včely, vosy nebo čmeláky. Nepohrdne ani broukem. Šťouchá do nich packou, válí se po nich a pokouší se páchnout jako oni. To pak mám zase ohromnou radost já. Pokud se jí přece jen podaří nějakou včelu dostihnout, nastane velká změna a místo jezevčíka máme doma malého dlouhého boxera.

Krásný den všem přeje,
Žofie

Pozn. red. Text neprošel redakční korekturou.

(Foto) téma dne 10. září 2012: Vaše psí rasa

  • Líbí se vám konkrétní psí rasa? A proč zrovna tahle?
  • Jak jste si vybíraly psa? Čím vás ten váš zaujal?

Své příspěvky k tomuto tématu mi posílejte na e-mailovou adresu redakce (viz níže, a to nejpozději 10. 9. 2012 do 15.00 hodin. Máte-li vlastní fotku rasy či konkrétního psa, o kterém budete psát, pošlete ji také, ale prosím jen jednu, abych stihl vydat všechny, nebo alespoň většinu příspěvků. Vaše příspěvky ať jsou dlouhé alespoň jako tento odstavec textu, jinak nebudete mít šanci na získání krásného dárku, který jistě váš čtyřnohý přítel ocení. A jaký je to dárek? Jednu z přispěvatelek krmivem a pamlsky od Pedigree v celkové hodnotě takřka 700 korun, které je partnerem dnešního tématu. Čtenářka obdrží...

  • Granule Pedigree Vital Protection, varianta Adult dogs s hovězím a drůbežím masem, 7,2 kg (3x2,4 kg, tj. 30 krmných dávek/zásoba na měsíc) (foto níže je pouze ilustrační s větším balením týž granulí)
  • Dentální pamlsky Pedigree DentaStix, varianta Medium, 28 ks (zásoba na měsíc)

Dalších pět přispěvatelek odměním 2.000 extra body do zářijové části naší Věrnostní soutěže!

denta pedigreepedigree

Reklama